Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

circ

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

До кінця XXI століття може зникнути майже третина вічної мерзлоти на півдні Сибіру і Аляски

 

В Канаді знайшли сліди масового танення вічної мерзлоти, яке відбулося 400 тисяч років тому
Кліматологи виявили, що приблизно 400 тисяч років тому, ще під час льодовикового періоду, площа вічної мерзлоти на території сучасної Канади і півночі США різко зменшилася. Статтю з описом їх дослідження опублікував науковий журнал Science Advances.

«З одного боку, наші спостереження та аналогічні вимірювання в Сибіру показують, що клімат всієї Арктики майже 400 тисяч років тому став більш стабільним. З іншого боку, ми не знайшли свідчень того, що в більш ранні епохи через танення вічної мерзлоти траплялися різкі сплески концентрації парникових газів», – пишуть дослідники.

Вчені припускають, що через швидке потепління Арктики в результаті глобальної зміни клімату площа вічної мерзлоти різко зменшиться. За деякими оцінками, до кінця XXI століття може зникнути майже третина вічної мерзлоти на півдні Сибіру і Аляски. В результаті в атмосферу може потрапити величезна кількість метану і вуглекислого газу.

Досліджуючи кальцит і аналогічні гірські породи на стінах кількох печер на півночі США і Канади, кліматологи під керівництвом доцента Бостонського коледжу Джеремі Шакуна виявили і вивчили наслідки подібного масового танення вічної мерзлоти. Воно відбулося відносно недавно за мірками геології, майже 400 тисяч років тому.

Вік сталактитів, сталагмітів і інших кальцитових відкладень у цих печерах – майже півтора мільйона років. Їх хімічний та ізотопний склад може показувати, за яких погодних умовах і температури вони формувалися.

Вимірявши частки ізотопів урану і торію в цих відкладеннях, кліматологи виявили, що приблизно 400 тисяч років тому вічної мерзлоти не було майже на всій території нинішніх Канади та Аляски за межами полярного кола. Аналогічне потепління відбувалося і раніше.

Приблизно в той же час і схожим чином змінювався клімат Сибіру. Тобто вічна мерзлота була нестабільною протягом більшої частини плейстоцену. Однак танення вічної мерзлоти, за поки незрозумілих причин, ніяк не впливало на клімат Землі і концентрацію парникових газів в її атмосфері.

Вчені вважають, що можливою причиною могло бути те, що періодичне зникнення вічної мерзлоти заважало органіці накопичуватися у великих кількостях. Однак кліматологи не виключають, що метан і вуглекислий газ, які утворювалися в процесі розкладання решток рослин і тварин, мігло щось поглинати.

Дослідники сподіваються, що подальше вивчення клімату льодовикової епохи допоможуть знайти пояснення цієї аномалії, а також зрозуміти, чому клімат Арктики різко стабілізувався 400 тисяч років тому. Це критично важливо для точних оцінок того, як танення вічної мерзлоти вплине на клімат планети в ХХІ столітті і в наступні історичні періоди, підсумували дослідники.


Джерело : «Урядовий кур’єр»

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Про об’єднання двох поліклінік та приєднання їх до лікарні

  

Іван ДАЛІБОЖАК

 

Про гелікоптерний майданчик в аеропорту

Олександр СКІЧКО

Запрошуємо всіх охочих на вакцинацію від Covid-19

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії

15 червня 2021, 17:28

Пенсійний фонд перерахував пенсії працюючим пенсіонерам відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.


Суспільство
Смілянські і Тернівські джури зайняли перші місця в обласному етапі гри «Сокіл» («Джура»)

21 червня 2021, 14:26

2021 06 20 dgura0Упродовж 15-17 червня 2021 року на території Дитячого оздоровчого центру «Дахнівська Січ» м. Черкаси проходив ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)


Цікаво
День літнього сонцестояння: що означає, коли припадає, історія та традиції

21 червня 2021, 15:44

День літнього сонцестояння: що означає, коли припадає, історія та традиції


Афіша
ЦИРК «Вогні Києва» запрошує на яскраву циркову виставу з 25 до 27 червня!

21 червня 2021, 11:01

2021 06 21 circЧудовий настрій подарують наші неперевершені повітряні гімнасти, акробати, жонглери, еквілібристи, артисти оригінальних жанрів, а наш чарівний фокусник змусить повірити у неймовірне!