Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Обережно, химера. Вчені виростили людські клітини в ембріоні макаки

 

Вчені пересадили людські клітини в ембріони макак і вирощували їх у лабораторії упродовж 20 днів.

За словами дослідників, цей експеримент допоможе вирішити проблему гострої нестачі органів для трансплантації, а також більше зрозуміти про ранній розвиток людини, прогресування хвороб і старіння.

Вченими керував професор Хуан Карлос Іспісуа Бельмонте з Інституту Солка в США, який у 2017 році допоміг створити перший гібрид людини і свині.

В ході експерименту людські стовбурові клітини, здатні розвиватися в будь-які людські тканини, вводили ембріонам макак.

Раніше подібні ембріони змішаного виду, або химери, були отримані за допомогою ембріонів овець та свиней.
Дослідження, проведене американсько-китайською групою вчених, спровокувало чергову дискусію щодо етичності подібних експериментів.

Професор Бельмонте, своєю чергою, каже, що дослідження, опубліковане в журналі Cell, повністю відповідає нинішнім етичним та правовим нормам.

"Використання химер допоможе у проведенні медико-біологічних досліджень не лише на найбільш ранній стадії життя, але й на найбільш пізній. Зрештою ми проводимо ці дослідження для того, щоб зрозуміти і покращити здоров'я людини", - переконує Бельмонте.

Але низка вчених занепокоєні цими дослідженнями. Доктор Анна Смайдор, викладач і дослідниця медико-біологічної етики, звертає увагу на те, що хоча в цьому випадку ембріони знищили через 20 днів, інші вчені могли б продовжити вирощувати химеру і невідомо, до чого це може призвести.

Вона та інші вчені закликають до публічного обговорення наслідків створення людино-тваринних химер.

"Вчені, які стоять за цим дослідженням, заявляють, що ці химерні ембріони відкривають нові можливості, тому що ми можемо проводити певні типи експериментів на людях. Але як відповісти на запитання, чи є ці химерні ембріони людьми?", - запитує Анна Смайдор.

Професор Джуліан Савулеску, директор Оксфордського центру практичної етики Уехіро і співдиректор Центру етики і гуманітарних наук Оксфордського університету, згоден, що дослідження "відкриває скриньку Пандори для химер, які не є людьми".

"Цього разу ембріони були знищені на 20-й день розвитку. Але вирощування химер як джерела органів для людей - це лише питання часу", - каже Савулеску.

Продовжувати ці дослідження необхідно, але критично важливо обговорити їх наслідки в публічному полі та визначити етичний та юридичний статус химер, що містять людські та тваринні клітини, кажуть вчені.

 

Джерело: BBC News

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Олександр СКІЧКО

Запрошуємо всіх охочих на вакцинацію від Covid-19

Олена НЕЧИПОРЕНКО

 

 

"Під покровом Холодного Яру"

 

Лариса КОШОВА

 

Про другу дозу вакцини і вакцинацію вагітних

 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії

15 червня 2021, 17:28

Пенсійний фонд перерахував пенсії працюючим пенсіонерам відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.


Суспільство
У Службу судової охорони шукають фахівців

18 червня 2021, 17:34

2021 06 15 ohoronaТериторіальне управління Служби судової охорони у нашій області до кінця поточного року планує укомплектувати посади співробітників.


Цікаво
Від фундаменту до меблів — власноруч: родина із Черкащини відновила 115-річну глиняну хату

18 червня 2021, 18:30

2021 06 16 hata115-річну глиняну хату багатодітна родина Пархоменків із Білозір'я перетворила на дерев'яний будинок із очеретяним дахом. Господиня будинку пані Тамара розповіла, що все: від фундаменту до меблів майстрували власноруч.


Афіша
На День фермера Настя Каменських безкоштовно виступить у Черкасах

17 червня 2021, 10:01

2021 06 17 nkСьогодні, 17 червня, відбудеться безкоштовний концерт української зірки NK в Черкасах