Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Головний чекіст радянської України Всеволод Балицький крав мільйонами

 

1937 рік. Арештовують головного чекіста радянської України Всеволода Балицького. Звинувачення стандартні: "військово-фашистська змова". Але раптом з'ясувалося, що крім всіх цих вигаданих страшних "злодіянь" були у Балицького і реальні злочини. Протягом всього перебування на посаді наркома внутрішніх справ Української РСР він крав. Мільйонами. Причому не сам, а зі своїми дружками-чекістами і навіть в компанії дружини.
За рахунок державних грошей в досить розкішній квартирі Балицького був проведений ремонт вартістю один мільйон рублів.
Ще 800 тисяч народних рублів витрачено на оснащення особистої "яхти" Балицького - розважального судна "Дніпро", на якому зі своїми дружбанами любив кататися на дозвіллі головний сталінський кат в Україні. Кожна така поїздочка з коняьякамі-Балик-дівчатками обходилася в 5-6 тисяч рублів.
А дружина Балицького займалася скупкою антикваріату і картин. Вартість деяких - 5 тисяч рублів. Розплачувався за неї державними грошима начальник адміністративно-господарського управління НКВС УРСР майор держбезпеки Савелій Цікліс.
Якось замислили холуї подарувати шефу віслюка. Ну, щоб катався на відпочинку від трудів праведних. В Україні ця тварина рідкісна. Але нічого - впоралися. Щоб чекісти, так кого-то не знайшли, навіть якщо це віслюк? Купили в Полтаві. І знову 5 тисяч рублів.
Про все це докладно в деталях розповів слідству подільник товариша Балицького - колишній особливоуповноважений НКВД УРСР (висока посада, типу заступника наркома) Наум Львович Рубінштейн.
Що цікаво, якби не знадобилося товаришеві Сталіну "притиснути" товариша Балицького, то подвиги "на мільйон" він би свої продовжував. Дозволялося ж йому це з 1933 року ...
До речі, середня зарплата в СРСР зразка 1936 року - 207 рублів. Так що недешево скарбниці обходилися віслюки Всеволода Балицького і картини його дружини.
Але може він один такий був з купкою прибічників? Ні. Опустимося на більш низький рівень. Ось вам "Уманська справа" за якою проходили начальник тамтешньої в'язниці Самуїл Абрамович, начальник міжрайонної слідчо-оперативної групи капітан держбезпеки Соломон Борисов-Ліндерман, начальник слідчої частини молодший лейтенант держбезпеки Олександр Томін.
Це головні особи, там ціла зграя орудувала: Зудин, Маньковський, Данилов, Петров, Левін, Щербина ...
Повний набір: побиття, зґвалтування, тортури, мародерство (це коли "по-братськи" ділять одяг розстріляних і вибиті у них золоті коронки) та інші звірства. Стало про це "відомо" після доносу їх "бойового товариша".
Але справі дали хід не за це. Це все чекістам б простили - по всій країні тисячі людей з "холодними серцями і гарячими руками" займалися подібним, - в той же час спливли "подвиги" київських і запорізьких чекістів.
Справі дали хід тому, що Абрамович створив при своїй в'язниці справжній "капіталістичний бізнес". За "прохання" голів навколишніх колгоспів він посилав туди на роботу ув'язнених, за що отримував продукти харчування, спиртне та інші "матеріальні цінності".
Треба сказати, що всі фігуранти справи відбулися практично легким переляком. Борисов-Лендерман отримав 8 років таборів, Томін і Абрамович 6, Петров 5, Щербина 3 роки, шофера НКВД Зудина засудили до 3 років умовно.
І треба сказати, що у товариша Сталіна такі досвідчені "кадри» не пропадали даремно. Абрамович з табору мобілізований в армію в 1943 році, служив шофером у якогось начальника і навіть був нагороджений. Томін потрапив на фронт в 1942 році і дослужився до заступника начальника управління контррозвідки СМЕРШ 1-го Білоруського фронту. Борисов-Лендерман теж служив "за спеціальністю" - в особливих відділах, тобто, продовжував займатися улюбленою справою - розстрілами.
А хочете я вам про суддів розповім? У 1948 році було потрібно рішення Політбюро ЦК КПРС про відсторонення відразу семи (!) Суддів Верховного Суду СРСР на чолі з головою цього поважного органу Іваном Терентійовичем Голяковою і його заступником Василем Васильовичем Ульріхом. За систематичне зловживання службовим становищем та хабарництво.
Знаєте, як товариш Сталін покарав ось цих двох головних суддів країни? Ульріха "перекинули" на посаду начальника Вищих військово-юридичних курсів при Військово-юридичної академії. Новою поросль юристів піднімати. Голяков теж без посади не залишився - "відряджений" директором Всесоюзного інституту юридичних наук.
І якщо ви не знали звідки бере свій початок наймасштабніша в світі система радянської корупції, іменована "блатом" - то вона звідти, з часів товариша Сталіна. І нинішні наші суди, і нинішня поліція - це все звідти, спадщина товариша Сталіна і його наступників.

 

Володимир Бондаренко

 

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Наталія ТЄРЄХОВА

Про те, що наше місто буде без штанів, зате з нафарбованими губами 

Олександр ГОЛОВЧЕНКО

 

Про заявки на Громадський бюджет

 

 

Тетяна КАРЛО

Сміляни почали активно вакцинуватись, діє мобільна бригада

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З квітня до 9 червня у Смілі проводитимуть рейди для охорони водних біоресурсів міста

09 квітня 2021, 17:25

2021 04 09 tyasminНа виконкомі проголосували питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів міста.


Суспільство
У школі №7 провели акцію для безпритульних тварин, а у гімназії зустрічали птахів

10 квітня 2021, 14:05

2021 04 09 tvariniЗа ініціативи учнівського самоврядування у школі №7 проведено благодійну акцію на підтримку безпритульних тварин.


Цікаво
22-річний блогер оригінально популяризує українську мову

10 квітня 2021, 15:32

2021 04 09 bloggg

22-річний блогер Андрій Шимановський популяризує серед підписників українську мову та вчить розмовляти нею правильно.


Афіша
Коли у квітні можна попасти на прийом до міської влади

06 квітня 2021, 14:25

Очільники міста продовжують проводити особистий прийом громадян