Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

У міщанина Нагановського зупинявся Тарас Шевченко

 

Село Мошни Черкаського району посідає одне з помітних місць у сучасній шевченкіані. Тут кілька разів побував Тарас Григорович, жили його добрі знайомі та друзі. І залишились пам'ятні місця, пов'язані з його ім’ям.
Як повідомляють в обласному управлінні культури, з покоління в покоління жителі Мошен пам'ятають про перебування тут Тараса Шевченка. Від того часу зберігся будинок міщанина поляка Нагановського, в якому в середині ХІХ століття був розташований заїжджий двір. Саме в ньому, за переказами, зупинявся поет.
Інтерес до цієї унікальної пам'ятки переріс межі села Мошни і у 1939 році була випущена поштова листівка з зображенням будинку Нагановського та текстом на звороті: "Мошни. Будинок, у якому часто відпочивав проїздом Т.Г.Шевченко".

 

2020 11 11 selo1


Взагалі музей Тараса Шевченка в селі Мошни має історичну, етнографічну та меморіальну складові, які дають можливість не тільки розповісти про перебування тут поета, а і занурити відвідувачів із ХХІ у середину ХІХ ст.
Тут можна побачити дворище середини ХІХ ст., з характерними спорудами, відчути дух того часу в предметах побуту, одязі, фотографіях, народних картинах. Всередині будинку збереглись усі основні конструкції: сволоки, долівка, піч, яка не знала перебудов і залишилась в автентичному вигляді. Саме автентичність планування будинку і вирішила розміщення експозиційних комплексів.
Також було відтворено світлицю, де крім традиційного оформлення будинку середини ХІХ ст., можна побачити предмети, характерні для постоялого двору. У кухні експонуються матеріали, що ілюструють хатнє господарство з усім комплексом необхідного начиння.

 

2020 11 11 selo2


В останній кімнаті відтворено спальню, в якій відпочивав і провів декілька ночей Т.Г.Шевченко
Новостворений музей, який було відкрито 9 січня 2014 року, гармонійно вписався в довколишній ландшафт та доповнив історичну частину села Мошни.
Музей працює з 10.00 до 18.00.
Вихідні понеділок, вівторок.
Вхід вільний.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій ШУМИЛО

 

Чи треба купатись в ополонці на Водохреща 

Максим СОРОЧАН

 

Про історичну пам’ять

 

Сергій СІМАГОВ

 

Про обслуговування українською мовою з 16 січня

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Сміляни скаржаться, що у деяких районах міста відсутнє цілодобове водопостачання. Відео

21 січня 2021, 17:28

2021 01 21 vod

До депутатської комісії з питань місцевого самоврядування звернувся місцевий активіст Ілля Слободяник із скаргою про те, що у будинках по вул.Рєпіна вночі немає водопостачання.


Цікаво
В Індії собака "благословляє" вірян перед храмом

21 січня 2021, 18:25

2021 01 20 pes

За словами місцевих, собака майже щодня приходить до храму.


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке