Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Як нами маніпулює телебачення

 

Як маніпулює телебачення. Послухайте курс з інформаційної гігієни "Як не стати овочем".
Чи можна вірити 1+1? А це правда, що Прямий канал Порошенка? Чому про плівки Єрмака говорять в інтернеті, а на телебачені мовчать?
Медіа збиткові. Вони живуть за гроші власника. Відповідно, транслюють його позицію - у більшій чи меншій мірі. Коли ви дивитися новини чи політичні програми - ви бачите позицію власника на події в країні.
Більшість українських телеканалів належать олігархам. Власне, «олігарх» — це людина, яка має медійні важелі впливу.
Наразі найбільше впливають на думку українців Коломойський, Пінчук, Ахметов, Фірташ і Льовочкін. І питання не в кількості каналів, які їм належать, а «масштабів уваги», яку їм вдалося отримати.
Математика олігархів щодо каналів така: популярними шоу і програмами вони нарощують хороший рейтинг каналу, а хороший рейтинг дає вплив (кількість людей, які постійно його дивляться). Проте цей вплив здебільшого реалізується не через шоу чи розважальні програми. А через випуски новин та політичні шоу.
Тобто на каналах 90 % розважального контенту, а 10% такого, що впливає на думки. І олігарх може і не постійно задіювати ці 10%, але тоді, коли треба він використовує канал на повну. І ми всі будемо жертвами.
Дивлячись інформаційні програми, ти дивишся на події в країні очима олігарха. Ти бачиш не об’єктивну картину того, що відбувається насправді, а те, що він хоче тобі показати. Щось приховати, інше підсилити, на чомусь акцентувати увагу і так далі. І так, відверті фейки теж трапляються.
Ось чотири ключові маніпуляції телебачення:
1. Замовчування — окремі події чи людей просто не згадують в ефірах каналу. Оскільки вся його робота спрямована на те, щоб максимально утримати увагу людини на ньому одному, то брак чогось і викривляє інформаційне поле людини.
2. Викривлення, зокрема й висміювання, клеймування — подання інформації в одному і чіткому забарвленні. Цей інструмент витікає з попереднього. Це можна простежити на прикладі політиків — на одних каналах хвалять одних, на інших — інших. Хоча їхні дії ті самі.
3. Псевдонародна думка — один із ключових інструментів політичних програм. У студії є люди, які голосують та / або глядачі голосують дистанційно. Усе це має пояснити, як ставитися до сказаного в студії. Пряма маніпуляція, а не соціологія.
4. Спрощення всього — людина не має думати, тоді нею простіше маніпулювати. Звісно, тепер за спрощення відповідає інтернет, проте телебачення було першим у цьому. Під егідою того, що людям потрібно все розтлумачити й розказати на пальцях, замовчували факти, контекст і вже через кілька повторних пояснень люди не розуміли реальних процесів, знаючи лише про вершину айсберга.

 

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій ШУМИЛО

 

Чи треба купатись в ополонці на Водохреща 

Максим СОРОЧАН

 

Про історичну пам’ять

 

Сергій СІМАГОВ

 

Про обслуговування українською мовою з 16 січня

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Черкаську ялинку назвали однією з найкращих в Україні

18 січня 2021, 17:30

 2021 01 18 yalunka

Новорічна ялинка з Черкас увійшла до трійки найкращих в нашій країні.


Цікаво
Юні сестри з Корсуня пишуть ікони

18 січня 2021, 18:30

2021 01 11 ikonu

Чи ви знали, що написання ікони завжди починається з молитви?


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке