- Деталі
-
20 липня 2020, 18:33
Горіхи/зернові/бобові є важливою складовою правильного раціону. У цих продуктах міститься велика кількість поживних речовин –білок, корисні жири, клітковина.
Але важливо знати, що фітінова кислота, яка входить до складу всіх зернових, бобових, насіння та горіхів, перешкоджає засвоєнню вітамінів і інших корисних речовин, порушує роботу травних ферментів, метаболізм вітаміну Д.
При замочуванні ми дезактивуємо фітинову кислоту, насіння/горіхи починають проростати, що суттєво підвищує вміст корисних речовин. Після цього такі горіхи, наприклад, називають активованими чи ферментованими. Але, на жаль, повністю фітинова кислота не зникає.
Як же ж правильно замочувати?!
Горіхи, бобові, зернові потрібно залити чистою теплою водою 30-35 градусів, щоб вона повністю їх покрила. Воду можна трішки підкислити яблучним оцетом. Залишаємо на столі чи в холодильнику на відповідний час.
Арахіс, фундук - 12 год.
Волоський горіх, бразильський, кеш'ю, мигдаль - 8 год. (я залишаю на ніч)
Гарбузове і соняшникове насіння - 6 год.
Макадамія, кунжут - 4 год.
Мак - 3 год.
Пекан - 2 год.
Насіння чіа - 30 хв
Боби, квасоля, нут, білий рис, овес, пшениця- 12-24 год.
Чечевиця, гречка, кукурудза, коричневий рис, кіноа - 8 год.
Воду - злити. Продукт - промити. Зберігати можна в холодильнику до 3 діб. Якщо горіхи, наприклад, після цього просушити, то термін їх зберігання суттєво збільшиться.
Ще існує думка, що горіхи потрібно вживати окремо від інших продуктів. Типу перекусом. Тому що ця ж фітинова кислота перешкоджає засвоєнню корисних речовин не лише з самого горіха, а й і з тих продуктів харчування, які ви вживаєте одночасно з ним.
Анна Федьорко, черкаський блогер (@annafederr)