Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

У садибі Даховських створять музей Історії Українського Війська

2020 07 16 saduba 

 

У нашій області реставрують та збережуть унікальну культурну пам'ятку архітектури 19 століття – «Садибу Даховських», яка міститься у селі Леськове Монастирищенського району.
Днями Верховна Рада України прийняла постанову про створення на її базі єдиного в Україні державного ландшафтно-паркового музею Історії Українського Війська.
Проект постанови, який ініціював народний депутат Антон Яценко, було підтримано 335 голосами.
З метою збереження, відновлення та використання палацу Даховських у військовій сфері, підвищення ролі музеїв у військово-патріотичному вихованні українців Верховна Рада рекомендує Кабінету Міністрів вже протягом 3 місяців створити такий музей.
Тож уже найближчим часом цю садибу передадуть з балансу квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони, на праві оперативного управління, музею Історії Українського Війська. Буде передано 41 будівлю та земельну ділянку площею 88,8 га, які наразі входять до складу ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських». Водночас Міністерство оборони має створити тематико-експозиційний план музею, експозиції відповідного змісту, фонд музейних предметів, а також обладнати приміщення для їх зберігання, консервації, реставрації для експозицій та виставок, забезпечити засобами охоронної та пожежної сигналізації.
Також у Державному бюджету на 2021 рік, йдеться у постанові Верховної Ради, передбачать видатки для проведення робіт з реконструкції та облаштування музею Історії Українського Війська та фінансування для належного його функціонування. До створення музею залучатимуть військово-наукові товариства, ветеранські організації, фахівців у галузях військової та музейної справи, охорони та відновлення пам’яток архітектури, представників Збройних сил України, військових навчальних закладів.
«Хоча реалізація такого масштабного проєкту триватиме близько 3-х років, але вважаю, що це того варте. Вірю, що ландшафтно-парковий музей Історії Українського Війська підвищить імідж України у світі», – зазначає народний депутат Антон Яценко. І додає, останнім часом в Леськовому було побудовано і запущено в дію центральний водогін, облаштовано вуличне освітлення, встановлені дитячий майданчик та автобусні зупинки.
Нагадаємо, за легендою, свого часу леськовським панам не давала спокою слава уманської Софіївки. Тому, щоб утерти ніс Потоцьким, польські поміщики Даховські в 50-х роках ХІХ століття звели палац у стилі англійського замку доби Середньовіччя. Збудував його Казимир Даховський на місці давньої резиденції свого діда-тезки Казимира Даховського. Садиба складалася з палацу, службових флігелів, приміщень для слуг, стайні з кіньми англійської породи. Палац оточував англійський парк, там були газони та клумб из квітами. У радянські часи садибу передали військовим, потім будівлю використовували як піонерський табір, як санаторій, як військовий шпиталь, склад медикаментів. Тому садибу Даховських не вносли до переліку туристичних об'єктів і доступ тади був обмежений, тож споруда поступово руйнувалась.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

 

Під час морозів треба захистити тварин

Андрій БАЄВ

 

Про мітинги підприємців за свої права

Володимир ДОРОШЕНКО

 

 

Про перші кроки влади у цьому році

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Підприємців штрафуватимуть, якщо їхні клієнти будуть без мосок

15 січня 2021, 16:29

2021 01 14 maska

Український бізнес почнуть штрафувати за відсутність масок у клієнтів згідно нового закону.


Цікаво
У нас роблять губки бантиком⠀

14 січня 2021, 18:21

2021 01 14 gybu

Дуже багато дівчат мріють зробити собі гарні губки, але мають величезну кількість страхів в голові.


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке