Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

04 серпня 2020, 18:27

 

CENTR

 

У садибі Даховських створять музей Історії Українського Війська

2020 07 16 saduba 

 

У нашій області реставрують та збережуть унікальну культурну пам'ятку архітектури 19 століття – «Садибу Даховських», яка міститься у селі Леськове Монастирищенського району.
Днями Верховна Рада України прийняла постанову про створення на її базі єдиного в Україні державного ландшафтно-паркового музею Історії Українського Війська.
Проект постанови, який ініціював народний депутат Антон Яценко, було підтримано 335 голосами.
З метою збереження, відновлення та використання палацу Даховських у військовій сфері, підвищення ролі музеїв у військово-патріотичному вихованні українців Верховна Рада рекомендує Кабінету Міністрів вже протягом 3 місяців створити такий музей.
Тож уже найближчим часом цю садибу передадуть з балансу квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони, на праві оперативного управління, музею Історії Українського Війська. Буде передано 41 будівлю та земельну ділянку площею 88,8 га, які наразі входять до складу ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських». Водночас Міністерство оборони має створити тематико-експозиційний план музею, експозиції відповідного змісту, фонд музейних предметів, а також обладнати приміщення для їх зберігання, консервації, реставрації для експозицій та виставок, забезпечити засобами охоронної та пожежної сигналізації.
Також у Державному бюджету на 2021 рік, йдеться у постанові Верховної Ради, передбачать видатки для проведення робіт з реконструкції та облаштування музею Історії Українського Війська та фінансування для належного його функціонування. До створення музею залучатимуть військово-наукові товариства, ветеранські організації, фахівців у галузях військової та музейної справи, охорони та відновлення пам’яток архітектури, представників Збройних сил України, військових навчальних закладів.
«Хоча реалізація такого масштабного проєкту триватиме близько 3-х років, але вважаю, що це того варте. Вірю, що ландшафтно-парковий музей Історії Українського Війська підвищить імідж України у світі», – зазначає народний депутат Антон Яценко. І додає, останнім часом в Леськовому було побудовано і запущено в дію центральний водогін, облаштовано вуличне освітлення, встановлені дитячий майданчик та автобусні зупинки.
Нагадаємо, за легендою, свого часу леськовським панам не давала спокою слава уманської Софіївки. Тому, щоб утерти ніс Потоцьким, польські поміщики Даховські в 50-х роках ХІХ століття звели палац у стилі англійського замку доби Середньовіччя. Збудував його Казимир Даховський на місці давньої резиденції свого діда-тезки Казимира Даховського. Садиба складалася з палацу, службових флігелів, приміщень для слуг, стайні з кіньми англійської породи. Палац оточував англійський парк, там були газони та клумб из квітами. У радянські часи садибу передали військовим, потім будівлю використовували як піонерський табір, як санаторій, як військовий шпиталь, склад медикаментів. Тому садибу Даховських не вносли до переліку туристичних об'єктів і доступ тади був обмежений, тож споруда поступово руйнувалась.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Юрій Кредзинський

Kredzunskui

 

Про те, що мітингувати треба всім смілянам 

 

Тетяна ГАНЖА

Ganza

 

 

Про шантаж і погрози

 

 

Володимир ТЕЛЕПНЬОВ

Telepnev

 

Про грабіж і продаж гаража відділу охорони здоров’я

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
З 1 вересня в Україні збільшать мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень

20 липня 2020, 09:33

2020 07 03 zp

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко оприлюднили попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату.


Суспільство
Роман Котляренко став залізничником, як і його близькі родичі

04 серпня 2020, 17:22

2020 08 04 zaliznuchnuk 

Всі близькі родичі смілянина Романа Котляренка працюють на залізниці.


Цікаво
Канібали ГУЛАГу

04 серпня 2020, 18:27

2020 07 27 GYLAG

У травні 1933 року через переповненість концтаборів в районі Томська тисячі ув'язнених висадили на острові Назіно - крихітному і пустельному острові без їжі і інструментів.


Афіша
2 серпня стартує «Тясминська регата»

31 липня 2020, 16:00

2020 07 31 regata

У неділю, 2 серпня, на веслувальній базі "Локомотив" відбудуться традиційні спортивні змагання «Тясминська регата».