Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Банер Сміла ЮА

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Знайдені «сургучеві» печатки Ротмістрівського військкомату

2020 06 03 pechatka

 

Сьогодні мало хто пам’ятає, що перед Другою світовою війною територія Черкащини існувала не як окрема область. Найбільша її частина входила до складу Київської області. Відрізнявся і поділ на райони. Зокрема, існували такі маловідомі зараз райони як Ротмістрівський.
Про це у соціальних мережах пише історик Олександр Назаров.
А деякі райони, за його словами, взагалі мали інші назви, зокрема Городищенський називався іменем «всеукраїнського старости» Г.І.Петровського.
Зрозуміло, що ці райони мали свої військові комісаріати, які мали свої печатки. При відступі влітку 1941 року разом з підрозділами Південно-Західного фронту відступили й працівники військкоматів. Разом з військами вони потрапили в оточення. Печатки для паперів, ймовірно, були ними знищені, щоб не потрапили до рук ворога, а «сургучеві» були виготовлені з латуні, тому їх просто заховали. Кілька років тому мародери знайшли на Полтавщині два сховки, де зберігались «сургучеві» печатки практично усіх військових комісаріатів Черкащини, які входили тоді до Київщини.
Печатки з одного сховку потрапили до відомого колекціонера Олексія Шеремєтьєва, печатки з другого сховку були розпродані вроздріб.
Не міг я допустити, щоб гербова та «для сховищ» печатки РВК ім.Г.І.Петровський потрапили в чужі руки. Решту викупити фізично не було можливостей, бо задоволення не з дешевих. Грошей у мене вистачило ще тільки на печатки для сховків Лисянського та Ротмістрівського РВК.
Як не крути, а ці печатки були німими свідками призову наших дідів.
Для тих, кому важко читати у дзеркальному відображенні: верхній ряд зліва на право – Ротмістрівський РВК, Лисянський РВК, а нижній ряд - Городищенські (ім. Г.І. Петровський) печатки. 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Орися ДЕМСЬКА

 

Про іспит на рівень володіння державною мовою

 

Тетяна ТРУШКОВА

 

Про підвищення якості природничо-математичної освіти

  

Наталя НІКОЛАЄВА

 

Про харчування та дієти для схуднення

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Управління ЖКГ Сміли витратило майже три мільйони гривень

01 серпня 2021, 12:57

2021 07 29 gkgЗа перші 6 місяців 2-21 року капітальні видатки по управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради проведені у сумі 2 мільйони 876,5 тисяч гривень.


Суспільство
У смілянському терцентрі провели опитування і похвалили самі себе

01 серпня 2021, 14:21

Територіальний центр функціонує для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю


Цікаво
Собаки розпізнають людську брехню

31 липня 2021, 15:51

2021 07 31 sobaki1Група дослідників із Віденського університету з’ясувала, що собаки можуть визначити, коли люди їм брешуть.


Афіша
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МАЛЮНКІВ ТА ФОТОГРАФІЙ «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?», приурочений до 30-ї річниці Незалежності України

28 липня 2021, 12:32

2021 07 28 malunokУправління освіти пропонує смілянським учням і навіть дошкільнятам взяти участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків і фотографій «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?».