Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Мовні ігри по дорозі в дитячий садок

2019 09 13 sadochok

 

Корисні поради про те, як і про що говорити з малюком по дорозі до дитячого садочка радить сайт «Дитячий психолог».
Приміром:
Що з чого складається? Стілець складається зі спинки, сидіння, ніжок. Сорочка складається з рукавів, коміра, кишень, гудзиків.
Хто ким був раніше? Курочка була раніше курчам, а ще раніше яйцем. Риба була раніше мальком, а ще раніше ікринкою. Яблуко було раніше квіточкою.
Що спільного? Що спільного може бути у яблука і кубика? Вони обидва можуть бути червоними. Що спільного у ялинки і кактуса? У них є голки. Що спільного у пташки і літака? У них є крила.
Що станеться, якщо ... Що станеться, якщо не закрити холодильник? Що станеться, якщо залишити ввімкненою воду? Вислухайте відповіді дитини. Деяким ви здивуєтеся самі. Така гра розвиває мислення малюка.
Один - багато. Стілець - стільці, лікар - лікарі, людина - люди.
Назви ласкаво. Кіт - котик, будинок - будиночок, машина - машинка.
Я знаю п'ять імен. Дитина плескає в долоні - Таня, Софія, Богдан, Даня, Тіма. Називати можна не тільки імена - назви тварин, квітів, види посуду, меблів і т.д.
Узагальнюємо. Ви називаєте: береза, дуб, клен. Дитина повинна узагальнити - це дерева. Чашка, ложка, виделка - це посуд. Літак, вертоліт, дирижабль - це транспорт (уточнюємо: повітряний).
Антоніми. Найвищий - найнижчий, важкий - легкий, вгору - вниз, чорний - білий.
Асоціації. Називайте дитині предмет, а вона придумує асоціації, які у неї виникли з цим предметом. Наприклад: стакан - скло, білка - горішки, зайчик - морквина, льотчик - літак, книга - картинки.
Консервуємо. Скажіть дитині, що у вас є трилітрова банка, в яку ви будете консервувати всі слова на букву М, наприклад: малина, машина, моль, морква, магазин, міна, морозиво.
Що зайве? Мама каже: «В саду ростуть: яблуко, персик, бегемот, малина». Дитина називає зайве або плескає в долоні, коли почує зайве слово.
Я бачу щось ... Я бачу щось червоне - відшукуємо очима всі червоні предмети і називаємо їх. Можна змагатися - хто побачить більше червоних (зелених, круглих) предметів.
Загадуємо слово. Малюк загадує будь-яке слово. Мама за допомогою навідних запитань намагається дізнатися - що це. Наприклад: воно їстівне? У нього є крила? Його любить їсти зайчик? Потім міняємося місцями.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Ірина Хроменко

Khromenko

 

Про те, як у Тернівці організували конкурс «Учитель року - 2020»

 

Віктор ОВЧАРЕНКО

Ovcharenko

 

 

Про Смілу і Дубай

 

 

Олексій ЦИБКО

Tsubko

 

Про письмову фіксацію усіх інцидентів

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Новим головою ОДА став Роман Боднар

04 листопада 2019, 15:00

2019 11 04 golova

Сьогодні в нашій області змінили голову ОДА. Замість Ігоря Шевченка, який керував регіоном з 31 липня, призначили Романа Боднара.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
Дівчина з Кам’янки братиме участь у конкурсі краси

12 листопада 2019, 17:29

2019 11 12 Krasa

Дар’я Вагін претендує на звання Міс України серед студенток.


Цікаво
255 років тому в Україні було знищено Гетьманство

11 листопада 2019, 18:24

2019 11 11 getman 

10 листопада 1764 року, указом російської імператриці Катерини ІІ, останній Гетьман України Кирило Розумовський був позбавлений посади, водночас була відновлена робота Малоросійської колегії на чолі з генерал-губернотором Петром Румянцевим.


Афіша
У Смілі проведуть Кубок Черкащини із східного танцю «SHAGANE»

07 листопада 2019, 09:26

2019 11 06 aisha

9 та 10 листопада у Смілі, у МБК, Українська асоціація виконавців східного танцю разом із школами східного танцю «Ізмір» та нашою смілянською студією «Aisha»