Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Щоб зупинити глобальне потепління треба висадити мільярд гектарів лісу

2019 07 12 poteplina

 

Нещодавно австралійська аналітична група Breakthrough — National Centre for Climate Restoration оголосила, що глобальне потепління може погубити людство вже до 2050 року.
Щоб хоч якось уповільнити процес глобального підвищення температури, людям необхідно посадити на Землі мільярд гектарів лісу, але чи вистачить на планеті місця для такого зростання кількості дерев?
Дослідники зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха впевнені, що вистачить. Адже на планеті є 900 мільйонів гектарів вільного місця, що можна порівняти з площею США, інформує «Навколо нас».
Щоб виявити кількість вільного місця для посадки дерев, вчені використовували фотографії з картографічного сервісу Google Earth. Їм вдалося зібрати величезну колекцію з 78 744 знімків, кожен з яких зачіпає площу, рівну 0,5 гектарів. Кожна з цих територій була оцінена на густоту рослинності: пустельні місцевості відповідали нулю відсоткам, а тропічні ліси відзначалися сотнями відсотків.
Розрахунки показали, що найбільшу кількість дерев можна посадити в шести країнах: Росії, США, Канаді, Бразилії, Австралії та Китаї.
Дослідники вважають, що посадивши ліс розміром з один великий континент, людство може нейтралізувати 205 мільярдів тонн вуглецю, тоді як з 1901 року людство виробило 380 мільярдів тонн. При цьому дослідники визнають, що якщо люди зараз не обмежать кількість викидів, толку від величезного лісу практично не буде — брудного повітря все одно буде більше, ніж чистого.
Наше дослідження ясно показує, що відновлення лісів є найкращим і найдоступнішим на сьогоднішній день рішенням для боротьби з кліматичними змінами. Але ми повинні діяти швидко, оскільки новим лісам будуть потрібні десятиліття, щоб дозріти і почати очищати повітря, — оголосив Томас Краутер, співавтор дослідження.
Деякі вчені не згодні з результатами дослідження, і вважають їх занадто оптимістичними. Наприклад, професор Саймон Льюїс з Університетського коледжу Лондона вважає, що висновки дослідників зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха не підтверджені ні попередніми дослідженнями, ні кліматичними моделями.
Частина дослідників сумніваються, що дерева можуть ефективно виділяти кисень — через підвищення температури повітря, рослини стали гірше справлятися зі своїм завданням. Також відомо, що часом у забрудненні повітря винні самі дерева, тому що іноді вони виділяють метан та інші шкідливі речовини.
У деяких випадках посадка дерев зовсім протипоказана — в Сибіру з глобальним потеплінням найкраще справляється товстий шар снігу, що відображає сонячне тепло. Якщо цю територію покрити рослинністю, ефективність снігу сильно знизиться.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

metalobaza

Дійові особи

Ірина Хроменко

Khromenko

 

Про те, як у Тернівці організували конкурс «Учитель року - 2020»

 

Віктор ОВЧАРЕНКО

Ovcharenko

 

 

Про Смілу і Дубай

 

 

Олексій ЦИБКО

Tsubko

 

Про письмову фіксацію усіх інцидентів

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Новим головою ОДА став Роман Боднар

04 листопада 2019, 15:00

2019 11 04 golova

Сьогодні в нашій області змінили голову ОДА. Замість Ігоря Шевченка, який керував регіоном з 31 липня, призначили Романа Боднара.


Економіка
Посадовці звітують, що економіка Сміли зростає (відео)

21 жовтня 2019, 13:26

2019 10 18 economiks

На бюджетній комісії начальник управління економіки Олександр Плакса звітував про підсумки Програми соціально-економічного розвитку міста у першому півріччі цього року.


Суспільство
Родину смілян привітали з 65-річчям подружнього життя

13 листопада 2019, 17:22

2019 11 13 vitanna

У час, коли у Смілі розлучається кожна друга родина, особливо цінним є те, що існують пари, які живуть стабільно і вірно. Радує та приємно дивує той факт, що подружжя жителів міста – родина Дудників - живе разом у міцному шлюбі аж 65 років!


Цікаво
"Слуга народу" Дубінський "їздить" на 17 авто і "живе" в 24 квартирах

13 листопада 2019, 18:21

2019 11 13 dybinskuu

Народний депутат фракції "Слуга народу", ексжурналіст Олександр Дубінський, його дружина і його матір володіють 24 квартирами загальною площею 2000 квадратних метрів, земельними ділянками площею 70 соток та 17 автомобілями.


Афіша
У Смілі проведуть Кубок Черкащини із східного танцю «SHAGANE»

07 листопада 2019, 09:26

2019 11 06 aisha

9 та 10 листопада у Смілі, у МБК, Українська асоціація виконавців східного танцю разом із школами східного танцю «Ізмір» та нашою смілянською студією «Aisha»