Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Щоб зупинити глобальне потепління треба висадити мільярд гектарів лісу

2019 07 12 poteplina

 

Нещодавно австралійська аналітична група Breakthrough — National Centre for Climate Restoration оголосила, що глобальне потепління може погубити людство вже до 2050 року.
Щоб хоч якось уповільнити процес глобального підвищення температури, людям необхідно посадити на Землі мільярд гектарів лісу, але чи вистачить на планеті місця для такого зростання кількості дерев?
Дослідники зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха впевнені, що вистачить. Адже на планеті є 900 мільйонів гектарів вільного місця, що можна порівняти з площею США, інформує «Навколо нас».
Щоб виявити кількість вільного місця для посадки дерев, вчені використовували фотографії з картографічного сервісу Google Earth. Їм вдалося зібрати величезну колекцію з 78 744 знімків, кожен з яких зачіпає площу, рівну 0,5 гектарів. Кожна з цих територій була оцінена на густоту рослинності: пустельні місцевості відповідали нулю відсоткам, а тропічні ліси відзначалися сотнями відсотків.
Розрахунки показали, що найбільшу кількість дерев можна посадити в шести країнах: Росії, США, Канаді, Бразилії, Австралії та Китаї.
Дослідники вважають, що посадивши ліс розміром з один великий континент, людство може нейтралізувати 205 мільярдів тонн вуглецю, тоді як з 1901 року людство виробило 380 мільярдів тонн. При цьому дослідники визнають, що якщо люди зараз не обмежать кількість викидів, толку від величезного лісу практично не буде — брудного повітря все одно буде більше, ніж чистого.
Наше дослідження ясно показує, що відновлення лісів є найкращим і найдоступнішим на сьогоднішній день рішенням для боротьби з кліматичними змінами. Але ми повинні діяти швидко, оскільки новим лісам будуть потрібні десятиліття, щоб дозріти і почати очищати повітря, — оголосив Томас Краутер, співавтор дослідження.
Деякі вчені не згодні з результатами дослідження, і вважають їх занадто оптимістичними. Наприклад, професор Саймон Льюїс з Університетського коледжу Лондона вважає, що висновки дослідників зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха не підтверджені ні попередніми дослідженнями, ні кліматичними моделями.
Частина дослідників сумніваються, що дерева можуть ефективно виділяти кисень — через підвищення температури повітря, рослини стали гірше справлятися зі своїм завданням. Також відомо, що часом у забрудненні повітря винні самі дерева, тому що іноді вони виділяють метан та інші шкідливі речовини.
У деяких випадках посадка дерев зовсім протипоказана — в Сибіру з глобальним потеплінням найкраще справляється товстий шар снігу, що відображає сонячне тепло. Якщо цю територію покрити рослинністю, ефективність снігу сильно знизиться.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

Дійові особи

Петро АБАЖЕЙ

Abazeu

 

 

Про майно громади

 

 

Ігор РАБОТЕНКО

Robotenko

 

  

 

Про те, що не треба втягувати КП Смілакомунтеплоенерго у розборки депутатів

Максим СОРООЧАН

Sorochan new

 

Про державні свята і національну пам’ять

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
З початку року область сплатила до бюджету 4,3 мільярди

07 травня 2020, 17:30

2020 05 06 podatok

Платники податків Черкащини за чотири місяці цього року сплатили до бюджетів усіх рівнів 4,3 млрд грн податків та платежів, що на 446 млн грн більше, ніж за відповідний період року минулого.


Суспільство
Чиновники привітали дітей макаронами, олією та секонхендовським взуттям

02 червня 2020, 17:24

2020 06 02 podarynokk

У Міжнарожний день захисту дітей в області розгорівся скандал.


Цікаво
«Ми сміялися з усього українського, як другосортного»

02 червня 2020, 18:30

2020 05 30 ykrainske

«Правопис. Ми всі казали: «Індик». А в селі казали: «Гиндики».


Афіша
Онлайн-лекції з «Історії мистецтва» на прикладах жінок у мистецтві

31 травня 2020, 11:27

2020 05 25 mustetstvo

Щоб цікаво дізнатися більше про жінок у мистецтві, переходьте за посиланням https://bit.ly/3akuk1V та дивіться лекції від мистецтвознавиці Олександри Кущенко.