Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

У Смілі виявлено 41 випадок туберкульозу

2019 03 21 tyberkelez

 

Медики занепокоєні: у 2018 році у м.Сміла виявлено 41 випадок туберкульозу, з них 37 – туберкульоз легень. Також було зареєстровано 21 випадок бактеріовиділювачів.
Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом, але можливе також зараження при вживанні в їжу інфікованих харчових продуктів, найчастіше молочних.
-Цікавим є те, що до 30 років близько 95% населення інфікуються туберкульозною паличкою, але в більшості випадків потрібні передумови для виникнення захворювання, - розповідає завідувач АСМ номер 4 Лариса Сілко.
До таких передумов відносяться:
-Контакт з хворим на туберкульоз,
-Хронічні захворювання легень,
-Послаблення імунітету,
-Постійні або тривалі переохолодження,
-Вживання наркотиків, зловживання алкоголем, тютюнопаління.
Важливим є те, що на початку захворювання людина нічого не відчуває. А такі прояви туберкульозу як кашель, загальна слабкість, незначне підвищення надвечір температури тіла, нічна пітливість , втрата ваги, задишка, а іноді кровохаркання, з’являються, як правило, при занедбаних формах туберкульозу, які потребують тривалого стаціонарного лікування. Тому є значно важливим профілактика та своєчасне виявлення даного захворювання.
Найбільш вагомим методом виявлення туберкульозу легень у дорослих та підлітків є профілактична флюорографія, що дозволяє виявити туберкульоз саме в тій стадії, коли вже хвора людина нічого не відчуває. Адже саме на цій стадії захворювання можливо вилікувати без виникнення ускладнень та в більш короткий термін. Якщо ж туберкульоз виявляється тоді, коли у хворого зявляються скарги, то як правило, це вже занедбана форма туберкульозу, яка потребує довготривалого стаціонарного лікування, що передбачає велику втрату коштів.
Також є важливою профілактика туберкульозу у дітей. Методом ранньої діагностики інфікованості туберкульозною паличкою є туберкулін діагностика (проба Манту). Даний метод не несе ніякої загрози для дитини, інфікуватися і захворіти туберкульозом неможливо, тому що при туберкулін діагностиці виявляється чутливість до мікобактерії туберкульозу. Підвищена чутливість до туберкуліну вказує на інфікованість туберкульозною паличкою і майже завжди потребує хіміопрофілактики для попередження в подальшому виникнення у дитини туберкульозу.
Підводячи підсумки, ще раз звертаємо увагу на важливість саме профілактики та раннього виявлення туберкульозу. Тільки спільними зусиллями можна подолати цю недугу, яка щоденно забирає життя декількох наших співвітчизників.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Тарас Висоцький

vusocjiu

 

Про соціальну відповідальність і розвиток громад 

 

Василь Латенко

latenko

 

Про те, що немає звідки брати гроші

 

 

Тетяна Шугар-Благодарна

Шугар Благодарна

 

Про екологію і свою відповідальність за шкоду природі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Чи можливе у Смілі запровадження електронного квитка

15 серпня 2019, 11:45

2019 08 16 reklama

Великі міста України намагаються запустити систему електронного квитка. Окрім очевидних переваг у зручності використання для пасажирів та знищення корупційної складової у системі транспорту, цей спосіб модернізації не дуже дорогий.


Суспільство
Радіотелефоністи та диспетчери районного відділу ДСНС побували на семінарі

19 серпня 2019, 17:25

2019 08 16 seminar

На базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення диспетчери та підмінні радіотелефоністи районного відділу ДСНС днями вдосконалювали свою професійну майстерність.


Цікаво
До 100 тисяч людей загинуло від підриву «Дніпрогесу» у 1941 році

19 серпня 2019, 18:34

2019 08 19 damba

18 серпня 1941 року в Запоріжжі радянська армія, відступаючи під натиском гітлерівських військ – танків і мотопіхоти, підірвали греблю Дніпрогесу – найбільшої гідроелектростанції в Європі.


Афіша
Центральна міська бібліотека організовує два творчих вечори

15 серпня 2019, 17:30

2019 08 13 aficha

У Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої 16 серпня о 14.00 відбудеться ювілейний творчий вечір