Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Не замовчуйте, якщо у вашій родині є наркоман, - у Смілі є можливість лікувати цю залежність

2019 02 13 наркоманія

 

Сьогодні наш співрозмовник – лікар-нарколог, психотерапевт Смілянської міської поліклініки Валерій Павленко.
- Валерію, розкажіть, як складається ситуація з виявленням та лікуванням наркозалежних у нашому місті?
Тривалий час наша служба була орієнтована на надання медичної допомоги двом групам пацієнтів - з залежностями від алкоголю та опіатів, оскільки переважно тільки ці хворі зверталися за амбулаторною та стаціонарною допомогою. Наразі побільшало залежних від інших класів психоактивних речовин, особливо психостимуляторів - ситуація стає неконтрольованною. Розповсюджувачі наркотиків передають їх у схованках під деревами, у щілинах цегляних будівель, з рук у руки на автобусних зупинках та рекламують інтернет-адреси, де можна придбати наркозілля (про це свідчать чисельні надписи на будинках у громадських місцях Сміли). Турбує те, що до наркобізнесу залучаються і неповнолітні. Помилковим є намагання рідних замовчати факти наркотизаціі своїх дітей, оскільки ця психічна хвороба має невпинний злоякісний перебіг...
На жаль, у більшості випадків хворі ігнорують лікування і самостійно звертаються на прийом тоді, коли мають запущений стан з чисельними соматичними ускладненнями або щоб госпіталізуватися у спеціалізований стаціонар і таким чином уникнути кримінального провадження.
Вживання психостимуляторів швидко формує хворобливий потяг до повторних сп’янінь, а симптоматика їх може включати порушення серцевого ритму, розширення зіниць, пронос, артеріальну гіпертензію, гіпертермію, почастішання дихання, неспокій, судоми, тремор, блювоту, розлади сну. Подальша динаміка хвороби призводить до стимуляторного психозу - з слуховими і зоровими галюцинаціями, маренням переслідування і крайнім психомоторним збудженням з агресією та схильністю до самогубств; симптоми психозу схожі з гострим приступом шизофренії.
Щоб зрозуміти, до чого призведе замовчування проблем з наркоманією, перегляньте в Інтернеті аматорські відео, наприклад:
https://www.youtube.com/watch?v=ubilBow7Ny4
https://www.youtube.com/watch?v=0wa7jJQ_pF8
https://www.youtube.com/watch?v=HmxWixXay5A
http://gidonline.in/film/rekviem-po-mechte - гостросюжетна драма «Реквієм за мрією», 2000, США (за півтора року тотально руйнується життя головних героїв: матері, сина з його дівчиною і його друга. Їх життя прирекла на загибель залежність до наркотиків).
Ці відео не рекомендуються до перегляду для людей зі слабкою психікою та неповнолітніх.
- Де у Смілі здійснюється амбулаторне лікування наркоманії?
Коли пацієнт добровільно звертається за допомогою у міський наркологічний кабінет, за його проханням, йому забезпечується анонімність лікування. Інформація про лікування може повідомлятися тільки правохоронним органам на їх запит у випадку кримінальної або адміністративної відповідальності. Якщо пацієнт побажає, то буде лікуватися амбулаторно - при наявності усвідомленої згоди, задовільного соматичного стану, легких або помірних проявах синдрому відміни та домашньої підтримки. Неповнолітнім бажано приходити на прийом з батьками.
Первинний анонімний прийом проводиться щоденно з 8-30 до 10-00 у кабінеті № 227 міської поліклініки.
Хворим із тривалим перебігом опійної залежності та неодноразовими госпіталізаціями потрібно звертатися за замісною терапією у кабінет ЗТ, розташований на території залізничної лікарні; призначення цього лікування в умовах медичного нагляду дозволить знизити ризики ВІЛ-інфікування, передозування наркотиками, покращити соматичне та психічне здоров’я цих людей, а також їх соціальне й трудове функціонування.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Олексій Давиденко

Давиденко

Про склад депутатського корпусу Смілянської міської ради

 

Валентина Зборівська

Зборівська

Про роботу управління житлово-комунального господарства Сміли

 

Володимир Ховайба

Ховайба

 

 

Про розвиток громади

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Смілянські бізнесмени отримали майже 500 тисяч гривень за нові робочі місця

22 серпня 2019, 13:24

2019 08 19 grochi

З початку року 64 смілянським бізнесменам, які співпрацюють з міськрайонним центром зайнятості, виплачено 485,6 тис. грн. за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.


Суспільство
У СКП «Комунальник» не вистачає техніки для роботи в зимовий період (фото, відео)

22 серпня 2019, 14:22

2019 08 22 perevirka

Днями начальник управління ЖКГ Валентина Зборівська та фахівці управління відвідали машинний двір СКП «Комунальник», щоб ознайомитись із підготовкою техніки до роботи в осінньо-зимовий період.


Цікаво
Місто-фортеця Тустань – ви маєте це побачити!

21 серпня 2019, 18:29

2019 08 20 tystan

Тустань вважають одним з семи чудес України. Їй немає аналогів за способом будівництва у цілому світі.


Афіша
У селах Смілянського району також відбудуться урочисті з нагоди Дня Незалежності України

22 серпня 2019, 09:50

2019 08 22 aficha1111

Сьогодні, 22 серпня, о 10.00-11.00 – у Смілянському міському будинку культури відбудуться виставки народно-прикладного мистецтва, 11.00 - урочисті районні заходи з нагоди 28-ї річниці незалежності України