- Деталі
-
13 січня 2026, 16:34

Напередодні річниці з дня народження письменника в Черкасах відбулось урочисте вручення щорічної Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка.
Про це інформує Валентин Лазуренко, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
«Щиро привітав талановитих поетів – черкащанку Катерину Вербівську і Богдана-Любомира Притулу з Ірпеня із присудженням їм щорічної Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка», -говорить пан Валентин.
За його словами, Богдан-Любомир, (18-річний талановитий поет, автор збірки поезій «Осколки», став лауреатом премії у номінації «За кращу першу поетичну збірку».

«До речі, він став наймолодшим в історії премії її лауреатом. А Катерина Вербівська, авторка збірки поезій «Нестишиме», стала лауреатом у номінації «За кращий художній твір»», - наголошує Валентин Лазуренко.
«Церемонія та насичена мистецька програма, що відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка, ще раз засвідчила: поки живе його слово, живе і міцніє наш народ. Поряд з ім'ям неньки-України завжди звучатиме ім'я одного з її найвидатніших синів – Василя Симоненка.
Ми пишаємося можливістю бути частиною цієї традиції та передавати шану до Симоненкового слова наступним поколінням», - додає ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор.