Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

19 березня день народження Ліни Костенко

 

 

Ліна Костенко - є однією із моральних авторитетів нашої нації. Вона Шевченківська лавреатка, володарка премії Антоновичів, Ордену Почесного легіону - найвищої нагороди Франції.
У неї всенародна любов і шана, її читають і щодня цитують в соцмережах.
Цього дня стільки людей щиро бажають іменинниці здоров"я, довгих років життя і творчого натхнення, нехай Господь почує.
"У кожної нації своя хвороба. У росії - невиліковна", - написала багато років тому Ліна Костенко.У цьому переконалися усі, кому не вірилося.
У радянські часи вона брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. "Епоха несприятлива - ламала іще в колисці геняім хребти"- написала колись Ліна Костенко, але їй хребет зламати не змогли. Понад 15 років вона писала "в стіл", її не друкували, але вона вистояла.
Їй чужі нагороди, регалії: "Політичної біжутерії не ношу". Вона відмовилася від звання Героя України, яким хотів свого часу нагородити Президент України Віктор Ющенко.
Її перший прозовий роман "Записки українського самашедшого" майже цілком "розібрали" на цитати. ЇЇ вірші давно стали піснями.
Довгих років життя і творчої наснаги нашій геніальній поетесі.

Многая літа!

 

І засміялась провесінь: - Пора! -
за Чорним Шляхом, за Великим Лугом -
дивлюсь: мій прадід, і пра-пра, пра-пра -
усі ідуть за часом, як за плугом.

За ланом лан, за ланом лан і лан,
за Чорним Шляхом, за Великим Лугом,
вони уже в тумані - як туман -
усі вже йдуть за часом, як за плугом.

Яка важка у вічності хода! -
за Чорним Шляхом, за Великим Лугом.
Така свавільна, вільна, молода -
невже і я іду вже, як за плугом?!

І що зорю? Який засію лан?
За Чорним Шляхом, за Великим Лугом.
Невже і я в тумані - як туман -
і я вже йду за часом, як за плугом?..

Ліна Костенко

 

За матеріалом сайту Модерна Україна

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Аліна СЕМЕРЯКОВА

 

Великий Луг

 

 

 

Юрій БУТУСОВ

Про знищення Каховської дамби – чергове повторення Путіним в Україні гітлерівської тактики "випаленої землі"

 

Андрій ЛЮБКА

 

«Тливога»

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Пенсії у деяких українців зростуть одразу на 1000 гривень. Хто скільки отримає у липні

08 червня 2023, 14:34

Працюючих пенсіонерів в Україні з червня чекає перерахунок пенсій "заднім числом".


Суспільство
Ситуація у Смілі з водою напружена, але поки графіки не вводяться

09 червня 2023, 11:34

2023 06 09 vodaКритичною залишається ситуація із забезпеченням водою споживачів


Цікаво
Село перейменують на честь Залужного

08 червня 2023, 17:46

2023 06 08 seloНародний депутат від партії Слуга народу Віталій Безгін повідомив, що комітет парламенту підтримав перейменування села Ватутіне на Харківщині.


Афіша
У Смілі відбудеться турнір з футболу на Кубок Івана Петряка

07 червня 2023, 13:28

2023 06 07 zmag10 - 11 червня у Смілі на території колишньої школи #16 відбудеться Кубок Івана Петряка.
Це змагання з футболу серед дітей 2013 - 2014 р.н.