- Деталі
-
08 січня 2023, 09:19

Січень цього року розпочався в нашому регіоні та країні загалом «стресовою погодою».
На цьому наголошує головний синоптик нашої області Віталій Постригань.
За його словами, приміром, у Чигирині вперше за 100 років спостережень стовпчики термометрів стрибнули аж до 14º тепла, встановивши нові рекорди максимальної температури січня.
«Попередній рекорд в історії метеорологічних спостережень з максимальною температурою +12,8º було встановлено 4 січня 1984 року в Умані. Тоді середньодобова температура підвищилася до 10° тепла», – пригадує пан Віталій.
Також, уточнює він, стрибали й показники барометрів. Якщо за добу 5 січня атмосферний тиск знизився аж на 17 одиниць, то вчора - різко підвищився на 10. Такі баричні гойдалки негативно впливають на самопочуття людей.
«Нині до керування погодою приступив Скандинавський антициклон, завдяки якому опади поступово припиняться, хмари розсіються, а північно-східні вітри забезпечать надходження арктичної холоднечі. Тож, наразі на Черкащині стартував період різдвяних морозів. Першими арктичний холод вже зустріли Канів та Золотоноша», – веде далі Віталій Постригань.
Він каже, що поступово холод охопить весь наш регіон. І під впливом потужної хвилі холоду на Черкащині встановиться диктатура помірних морозів. Арктичне повітря, що циркулює в системі антициклону, буде інтенсивно вихолоджуватися в нічні години та слабко прогріватися в умовах короткого світлового дня. Температура вночі 8-13º морозу, вдень 3-8º морозу. Температурний фон на 7-8° нижче клімату. На дорогах ожеледиця.
«За модельними розрахунками, ця морозна аномалія протримається щонайменше тиждень», – наголошує пан Віталій.
Тож, пояснює він, такі морози будуть корисні для зимуючих культур. Після тимчасового відновлення вегетації у період аномального тепла, зі зниженням температури вони пройдуть повторне загартування, відновлять морозостійкість, увійдуть в стан зимового спокою. За відсутності температур нижче 15º морозу їх зимівля продовжиться цілком задовільно.
«Морозний період зумовить швидке льодоутворення на водних об’єктах області. Не забувайте, що перший лід крихкий та ненадійний», – підсумовує Віталій Постригань.