Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

29 листопада 2022, 08:28

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Прогноз обласного гідрометцентру: передумов для рекордно холодної цьогорічної зими немає

 

 

Зима на Черкащині – холодний і найскладніший у погодному відношенні сезон року, з великою кількістю небезпечних погодних явищ: снігопадами, хуртовинами, сильними вітрами, ожеледдю, налипанням мокрого снігу, ожеледицею на дорогах, туманами.
Про це прозповідає керівник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, початком зими вважається дата стійкого переходу середньодобової температури через 0º в бік зниження, що в середньому відбувається на Черкащині 3 грудня.
«Звичайно, «зимові погрози» повторюються і частішають, починаючи з початку другої декади листопада, поки остаточно не встановиться зимовий режим погоди з його від’ємним фоном температур», – говорить пан Віталій.
Характер зими, наголошує він, формується в залежності від переважання синоптичних процесів конкретного року. Розвинута циклонічна діяльність забезпечує інтенсивний обмін повітря і нестійкість погоди. А вплив холодного антициклону зі сходу континенту зумовлює тривалі періоди значних і окремих сильних морозів.
На думку головного синоптика області, передумов для рекордно холодної цьогорічної зими на сьогодні немає. За кліматом, за останні 30 років зима стала більш теплою та малосніжною. Середня температура кожного зимового місяця підвищилася, особливо потеплішав січень на 2,3º, середня температура сезону підвищилася на 1,6º. Морози дещо посилилися на початку зими, всередині сезону вони послабилися, а наприкінці – значно посилилися. Абсолютний мінімум січня становить 29º морозу, а грудня та лютого – 27º морозу.
« Відлиги в останні роки стали більш інтенсивними: в грудні до +16º та в січні до +11º. Кількість опадів за сезон дещо зменшилася на 8%, особливо це помітно для грудн», – констатує Віталій Постригань.
Він каже, що найтеплішою за весь період спостережень на Черкащині була зима 2019-2020 років. Середня температура повітря за сезон становила 1,5-2,1° тепла. При цьому, всі три місяці були зовсім не зимовими, середньомісячна температура у грудні – 2,3º тепла, січні – 0,7º тепла і в лютому – 2,0º тепла. Але навіть в таку зиму, при вторгненні холодного повітря морози сягали 10-11°. Стійкого снігового покриву не було, як не було й істотного промерзання грунту.
«За різними методиками довгострокового прогнозування, зима 2022-2023 на Черкащині з високою ймовірністю виявиться теплішою за норму, але з температурним фоном нижче 0º. Середня температура сезону 1,4º морозу, що на 1,2º вище за норму», – зазначає головний синоптик області.
І додає, відповідно до орієнтовного прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного центру: листопад-грудень 2022 року та січень, лютий, березень 2023 року очікуються теплішими за норму на 1-1,5º. Кількість опадів при цьому буде в межах та дещо вище норми. Сніговий покрив прогнозується нестійким і розподілятиметься нерівновномірно по території області. Впродовж зими випадатимуть опади як у вигляді снігу,так і у вигляді дощу.
«В той же час, «теплий сценарій» зими не скасовує періоди короткочасних, але достатньо сильних похолодань, коли температури опускатимуться до 20-25º морозу. Часті переходи температури через 0º, при яких відбувається відтавання та підмерзання опадів, призводять до утворення ожеледиці на дорогах», – говорить Віталій Постригань.
Особливе ускладнення погодних умов, уточнює він, пов’язане з виходом південного циклону, який супроводжується значними опадами, снігопадами, налипання мокрого снігу, хуртовинами, ожеледдю. Відповідно до наявних та очікуваних гідрометеорологічних умов: початок льодоутворення на водних об’єктах Черкаської області, можна очікувати у другій – на початку третьої декади грудня, що на 5-10 діб пізніше середніх багаторічних строків. Але короткочасна поява нестійких льодових явищ на малих річках та мілководді Кременчуцького водосховища можлива вже у другій половині листопада.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Олександр Вівчарик

Про перейменування вулиць в Смілі

 

 

Ганна МАЛЯР

Про те, як залишатися на звʼязку в критичній ситуації

 

 

Ірина ГЕРАЩЕНКО

Про наших героїв у тилу, хто відновлює електрику, подає тепло і воду

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
ЄС визнав росію державою-спонсором тероризму

24 листопада 2022, 12:28

2022 11 24 esЄвропейський Парламент визнав росію державою-спонсором тероризму


Суспільство
Україна ніколи не буде місцем розрухи – звернення Президента Володимира Зеленського

29 листопада 2022, 17:58

Цієї доби, як і кожного божого дня, окупанти знову обстрілювали Україну.


Цікаво
«Та машина дров, за яку я заплатила, ніколи до мене не приїде»

28 листопада 2022, 17:41

2022 11 28 drovaВиписка з ЄРДР. Тепер вона в мене нарешті є — добута потом, кров'ю і боями.
Страшенно не хотіла писати цього посту, але мушу. Заплющую очі, стискаю зуби і — вперед, помчали.


Афіша
19 листопада у бібліотеці вчитимуть розпису еко-сумок

17 листопада 2022, 12:26

2022 11 17 sumkaУ суботу, 19 листопада, о 14.00 у міській центральній бібліотеці ім.Олени Журливої відбудеться лекція з екології та мaйстер-клас з розпису еко-сумок.