Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Швидка допомога області отримала унікальний шпиталь на колесах

 

 

Медики екстренки Черкащини відтепер зможуть транспортувати важкохворих пацієнтів спеціалізованим медичним автобусом.
Про це повідомляє Ірина Назарок, пресекретар обласного центру екстреної медичної допомоги.
За її словами, за сприяння ВООЗ World Health Organization (WHO) та міністерства охорони здоров'я України стала можливою реалізація проекту урядів Норвегії та України у створенні 5-тьох спеціалізованих медичних автобусів для транспортування пацієнтів. Ідея таких евакуаційних медичних автобусів виникла у зв'язку з тим, що зі збільшенням кількості перевезень пацієнтів, які постраждали внаслідок військових дій, зараз є потреба у транспортуванні одночасно кількох осіб.

 


«Один автобус-шпиталь вже курсує теренами України. Черкаси отримали другий такий автобус. Зазначимо, що виробництво цих автобусів є новітнім та інноваційним проектом для Європи. Схожих автобусів немає в жодній із європейських країн», - зазначає пані Ірина.
Тож, уточнює вона, другий з таких медичних автобусів відтепер є у Черкасах і на ньому працюватимуть наші бригади медицини катастроф.
«Автобус має усе необхідне медичне устаткування, обладнаний сучасними багатофункціональними ношами, апаратами ШВЛ, кисневим забезпеченням, моніторами, інфузоматами, дефібриляторами та іншим медичним обладнанням і виробами медичного призначення. У ньому є сидячі місця для пацієнтів з легкими травмами та п’ять місць для лежачих пацієнтів у важкому стані», – розповідає Ірина Назарок.
Загалом же, пояснює вона, автобус призначений для здійснення тривалих транспортувань на далекі відстані пацієнтів в будь-яких станах, зокрема, й критичних, навіть на штучній вентиляції легень. Це така міні-реанімація на колесах.
«На минулому тижні у Польщі співробітники швидкої не лише Черкас, але й Харкова та Львова пройшли спеціальні навчання. Там наші медики й опановували навички для якісної роботи під час транспортування пацієнтів автобусом-шпиталем, адже це передбачає багато технічних знань в сукупності з нетехнічними», – говорить пані Ірина.
І додає, спеціальне навчання було ініційовано та проводилось персоналом догоспітальної клініки при лікарні Університету Осло, за підтримки уряду Норвегії та міністерства охорони здоров’я Норвегії, EUCPT (EU Civil Protection Mechanism), ВООЗ та бригад екстреної медичної допомоги, які наразі підтримують медичну евакуацію (Humanosh, PCPM, ARTESANS ResQ).
Як зазначає директор обласного центру екстреної медичної допомоги Ігор Фесун, автобус-шпиталь дуже м’який, що важливо для перевезення хворих. А ще в ньому все ергономічно і в дорозі можна одночасно спостерігати за кількома пацієнтами, що дозволяє економити кількість бригад.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Леся ЧЕПКА

Люди, допомагайте хлопцям з ЗСУ…

 

 

Олександр Вівчарик

Про перейменування вулиць в Смілі

 

 

Ганна МАЛЯР

Про те, як залишатися на звʼязку в критичній ситуації

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Увага: ставок в оренду

26 листопада 2022, 15:24

Здається в оренду ставок біля села Ташлик


Суспільство
ЗСУ передали подяку волонтеру з нашого району

02 грудня 2022, 16:42

2022 12 02 podУ нашому районі є чимало небайдужих людей, які у нелегкий воєнний час підставляють своє плече ЗСУ. Один з таких – Едуард Козін, виконавчий директор СТОВ «Ломовате».


Цікаво
На фото не 1941 рік, це березень 2022-го

02 грудня 2022, 17:38

Я хочу це пам'ятати і залишити це фото тут... Це не 1941 рік, це березень 2022 –го, Харків. Кольорове фото я зробила чорно-білим. Це фото можна назвати «Лютий, березень 2022 року, вокзали України».


Афіша
19 листопада у бібліотеці вчитимуть розпису еко-сумок

17 листопада 2022, 12:26

2022 11 17 sumkaУ суботу, 19 листопада, о 14.00 у міській центральній бібліотеці ім.Олени Журливої відбудеться лекція з екології та мaйстер-клас з розпису еко-сумок.