На засіданні виконавчого комітету нашого міста розглядали питання про схвалення Програми забезпечення лікування пацієнтів, хворих на спінальну м’язову атрофію на 2022-2025 роки. У Черкаській області проживає 8 осіб, які страждають через цю страшну хворобу. Один із них – мешканець нашого міста. Спінальна м’язова атрофія (далі – СМА) – це тяжке спадкове генетично-детерміноване захворювання, що входить до переліку рідкісних (орфанних) захворювань та характеризується прогресивним розвитком слабкості м’язів, а також їх атрофією. При СМА вражаються моторні нейрони у спинному мозку – це керівні центри організму, які подають сигнали від мозку до м’язів та навпаки. За працездатність моторних нейронів відповідає білок SMN (survival motor neuron) – його виробляє ген SMN1. Проте через мутацію в гені вироблення білка зупиняється, відсутність якого провокує поступове відмирання моторних нейронів і далі – атрофію м’язів. Лікування СМА одному пацієнтові обходиться у понад 8 млн грн у рік. Тож члени виконавчого комітету ухвалили рішення про співфінансування вартості лікування хворого разом із обласним та державним бюджетом. Смілянська міська влада співфінансуватиме 10 % від вартості лікування – це приблизно 780 тисяч гривень. Потім питання фінансування лікування хворих розглядатиметься на рівні області.
20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.
Платники нашої області з початку року до бюджетів усіх рівнів сплатили 10,2 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,5 млрд грн, або на 16,8 відс. більше податків, зборів та платежів.
У зброї, яку російські окупанти використовують в Україні, виявили понад 450 компонентів іноземного виробництва, — про це йдеться у звіті британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI), який отримало агентство Reuters.