Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Смілянський лісгосп допоміг археологам у проведенні чергової експедиції

Недавно до Смілянського лісгоспу надійшла подяка з інституту археології України, керівництво якого щиро подякувало лісівникам за допомогу в облаштуванні цьогорічного літнього табору Пастирської археологічної експедиції, повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

 


«Приємно, що є люди, які щиро і безкорисно допомагають вченим, опікуються охороною культурної спадщини, цікавляться історією України. Загалом наша археологічна експедиція досліджує унікальну пам’ятку археології «Пастирське городище», яке розташоване біля села Пастирське на Смілянщині», – зазначено у листі.
Фахівці інституту археології кажуть, що Пастирський археологічний осередок являє собою унікальний комплекс пам’яток та природно-історичних об’єктів, що формувався від скіфської доби до раннього середньовіччя. Комплекс включає унікальну структуру, що складається з чотирьох городищ скіфського часу – Макіївського, Будо-Макіївського, Шарпинського та Пастирського. Останнє є пам’яткою як національного, так і загальноєвропейського значення. В ранньому середньовіччі, після поновлення укріплень скіфського часу та будівництва нових, Пастирське городище постає на перетині слов’янського світу, кочового степу та впливів Візантії як один з найбільших у Східній та Центральній Європі військово-адміністративний, торгівельний та ремісничий центр. Понад 120-літня історія його досліджень пов’язана з іменами цілої низки славетних українських археологів – Вікентієм Хвойкою, Михайлом Брайчевським, Олегом Приходнюком.
«Сучасні археологи і студенти-практиканти потребували облаштованого місця відпочинку у таборі після роботи, це і дерев’яні навіси над пічкою та місцями прийому їжі і зручні місця гігієни. Дякуємо ДП «Смілянський лісгосп» за надану допомогу у побудові дерев’яних споруд у таборі», – підсумовують в інституті археології.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юлія ФОМІЧОВА

 

Про Тясмин, річку мого дитинства

 

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
У Тернівському ліцеї провели насичений подіями «Олімпійський тиждень»

26 вересня 2021, 14:13

2021 09 26 tigdenУ Тернівському ліцеї, як і по всій Україні, проходив «Олімпійський тиждень».


Цікаво
Українській національній валюті 25 років

26 вересня 2021, 15:41

2021 09 26 grivnyaЗ почуттям гордості зазначаємо, що на аверсі 5-гривневої банкноти подано портрет гетьмана Богдана Хмельницького, на реверсі -церкви Святого Пророка Іллі в Суботові, що стала його усипальницею.


Афіша
Смілян запрошують на фестиваль повітряних куль

25 вересня 2021, 11:26

2021 09 25 kuliСмілян запрошують на фестиваль повітряних куль"Монгольф'єрія", який відбудеться 26 вересня в обласному центрі.