Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Про життя і виживання Сунківської АЗПСМ та вакцинацію сільських жителів

 

У Сунківській амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) по праву найавторитетнішим лікарем є завідувач, досвідчена і мудра жінка Тетяна Вікторівна МЕДЯНИК. Багато різного побачила вона на своєму життєвому шляху. Це аксакал сільської медицини. Працює у Сунках із 1983 року. Але, на жаль, Тетяна Вікторівна відверто ставить невтішний діагноз сучасній медицині – знищення і старіння.
- Коли я молодою лікаркою після інтернатури приїхала з чоловіком у Сунки у 1983-му році, тут була чудова лікарня. Я ще застала стаціонар на 35 ліжок і поліклініку, у яких працювали 53 особи персоналу. Були два терапевти, стоматолог, рентгенолог, фельдшер, акушерка, дільнична медсестра, медсестри стаціонару, дезінфектор, завгосп, кладівник, два водії. Працювали кухня, лабораторія і фізіотерапевтичний кабінет. Стаціонар був на 4 зміни, - із сумом згадує Тетяна Вікторівна МЕДЯНИК. - Закрили лікарню у 1996 році. Персонал скоротили до 9 осіб. І таким колективом ми трималися досить довго до 2018 року. Потім знову економія і скорочення. Тепер у Сунках нас всього четверо: лікар, медсестра, реєстратор і санітарка на пів ставки та водій на пів ставки.
Незважаючи на всі негаразди, у нас дружний і злагоджений колектив. Ми завжди підтримуємо один одного. Хочеться подякувати за сумлінну роботу у такий важкий час мед сестричці Ользі Іванівні Герасименко, реєстратору і молодшій медичній сестрі Ларисі Семенівні Дем’яненко, досвідченому водієві Григорію Івановичу Пітюренку.

 


- Найкращі слова передаємо нашому молодому головному лікареві Тетяні Григорівні Проценко, яка взяла на себе нелегку ношу – очолювати КНП. Колектив медиків переважно жіночий, чоловіків-лікарів немає. Тож бувають різні ситуації, але медики дипломатично і терпляче справляються з усіма проблемами.
Сунківська амбулаторія також обслуговує:
ФП с.Плескачівка (тут самовіддано працюють завідувач Ніна Василівна Чорноус і молодша медична сестра Любов Григорівна Карпенко);
ФП с.Шевченка (завідувач Інна Миколаївна Селецька на даний час у відпустці по догляду за дитиною);
ФП с.Голов’ятине (завідувач Марія Миколаївна Артем’єва-Цибко);
ФП с.Малий Бузуків (завідувач Дмитро Миколайович Передерій).
- Дуже шкода, що на медиках постійно економлять, переводять працювати на 0,25 ставки. У нас постійно не вистачає кадрів. Молодь не хоче працювати в медицині, не хоче їхати жити в село через ці скудні зарплати, - переживає Тетяна Вікторівна. – І хворих дуже жалко. Населення старіє, людям важко добиратися до медзакладів, ліки дуже дорогі, перешкоджають ці непродумані медичні реформи… Людей це роздратовує і вони сердяться на медиків, хоча ми такі ж самі заручники системи, як і пацієнти. Ми теж страждаємо і нічого не можемо зробити. Тому моя думка така: я б хотіла, щоб сільська влада не економила на медицині, більше спілкувалась і слухала думки працівників галузі охорони здоров’я. Не треба дробити ці наші амбулаторії, просто профінансуйте, допоможіть з коштами тим пунктам, що вже є. І проведіть нам нарешті інтернет, який дуже необхідний для роботи.
Також завідуюча Сунківською АЗПСМ звернула увагу, що днями було про вакциновано 40 жителів села Голов’ятине, 20 жителів села Бузуків. А у Сунках і Плескачівці зробили щеплення одинці.
- Мені не подобається ця пасивність сунківчан. Ковід – це страшна хвороба. Лікарям дуже важко, все на них звалили, не вистачає обладнання, проблеми з госпіталізацією хворих і з приборами для подачі кисню у стаціонарах… Якщо хворий важкий, реанімаційного плану, отримує ШВЛ, то за статистикою виживає лише 10% таких хворих. Тому всім жителям дільниці, пенсіонерам, людям, похилого віку, які мають хронічні захворювання – радимо обов’язково вакцинуватись. Є на вибір декілька вакцин: «Модерна», «Пфайзер» і «Короновак».
Як приклад, працівники Сунківської дільниці та члени їхніх родин - всі свідомо отримали повне щеплення від короновірусу.
Тож бережіть себе і своїх рідних!

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юлія ФОМІЧОВА

 

Про Тясмин, річку мого дитинства

 

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
У Тернівському ліцеї провели насичений подіями «Олімпійський тиждень»

26 вересня 2021, 14:13

2021 09 26 tigdenУ Тернівському ліцеї, як і по всій Україні, проходив «Олімпійський тиждень».


Цікаво
Українській національній валюті 25 років

26 вересня 2021, 15:41

2021 09 26 grivnyaЗ почуттям гордості зазначаємо, що на аверсі 5-гривневої банкноти подано портрет гетьмана Богдана Хмельницького, на реверсі -церкви Святого Пророка Іллі в Суботові, що стала його усипальницею.


Афіша
Смілян запрошують на фестиваль повітряних куль

25 вересня 2021, 11:26

2021 09 25 kuliСмілян запрошують на фестиваль повітряних куль"Монгольф'єрія", який відбудеться 26 вересня в обласному центрі.