Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

15 вересня 2021, 17:33

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Відкрили виставку "незалежних" світлин

 

Три десятки світлин, що охоплюють період із 1991-го по 2021-й роки, презентували на виставці "Черкащина в літописі незалежної України" у обласному краєзнавчому музеї.
Їх поділили на тематичні блоки, розповів Суспільному куратор та ідейний натхненник заходу, голова обласної організації спілки краєзнавців Василь Мельниченко.
Події, які відбулися на Черкащині за 30 років незалежності, зафіксували об'єктиви камер місцевих фотографів. За словами Василя Мельниченка, у процесі підготовки автори виставки співпрацювали зі Спілкою журналістів України, зокрема, з обласною організацією, яка надала світлини.

 


"Основою стали фотографії черкаського фотокора Олега Ганіна, також є роботи Василя Марченка, Олександра Костирка. Деякі ілюстрації, особливо 1991-року, ми показуємо без авторства, вони взяті з соціальних мереж. Так склалося, що той період майже не показували професійні фотографи", — зазначив він.
Виставка, додав професор, побудована за "проблемним" принципом. Зокрема, один зі стендів демонструє власне 1991-й рік і ті події, які відбувалися тоді на Черкащині: відвідувачі зможуть побачити фото першого номера газети "Черкаський край", який вийшов після проголошення Незалежності, те, як чіпляли герб на будівлю облдержадміністрації тощо.
Крім того, є блоки присвячені громадянсько-патріотичній тематиці, соціально-економічному життю та культурі.
Член Національної спілки краєзнавців, чемпіон паралімпійських ігор Богдан Кулинич вважає, що творити історію може кожне покоління.
"В еру тотальної діджиталізації та розвитку цифрової техніки у нас дещо знецінилося значення фотографій. Зараз ми можемо зробити тисячі світлин і не задумуємося над тим, що вони можуть нести якусь цінність для історії. Ми всі користуємося соціальними мережами і досить часто там трапляються фото, якими були раніше Черкаси. Під такими дописами зазвичай ставлять тисячі "лайків". Зараз на цій виставці я можу побачити те, що було, коли я ще не народився, коли був дитиною, підростав. Давайте фотографувати і зберігати, щоб майбутні покоління теж могли зібратися і відкрити таку виставку", — зазначив спортсмен.
Виставку можуть переглянути всі охочі. Облаштували її на першому поверсі музею.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Валерія КОЛОМІЄЦЬ

 

Що робити, якщо у класі булінг

 

 

Валерія БАНДУРКО

Про ремонт доріг у Смілі і «Велике будівництво»

 

 

Олександр СКІЧКО

Про те, що країна може перейти із «зеленої» до «жовтої» карантинної зони

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Середня зарплата у штатних працівників – більше 10 тисяч гривень

14 вересня 2021, 16:25

Більше 10 тисяч гривень – така середня номінальна заробітна плата у нашій області штатного працівника підприємств, установ та організацій із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.


Суспільство
У Ротмістрівці День села перенесли на 17 вересня, а Березняки і Балаклея планують святкувати 25 вересня

16 вересня 2021, 16:29

2021 09 16 denУ щедрі вересневі дні День міста і День села відзначають багато громад Черкащини. У Ротмістрівській об’єднаній територіальній громаді також запланували святкувати День села на 18 вересня


Цікаво
Розсекретять документи, пов'язані з розслідуванням ФБР подій терактів 11 вересня 2001 року

16 вересня 2021, 17:27

2021 09 16 fbrПрезидент США Джо Байден підписав розпорядження, яким доручив Міністерству юстиції розсекретити документи, пов'язані з розслідуванням ФБР подій терактів 11 вересня 2001 року.


Афіша
У цю суботу Сміла святкуватиме 624-тий День міста

15 вересня 2021, 13:30

18 вересня Сміла святкуватиме 624-ту річницю з часу заснування міста Сміла.