Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

У нашому краї створять «Серце України»

 

Унікальний арт-об’єкт з’явиться в нашому краї до 30-ої річниці Незалежності. Біля села Марʼянівка на Шполянщині встановлять «Серце України».
Як повідомляє голова ОДА Олександр Скічко, цей арт-об’єкт символічно поєднає всі області нашої країни. Вони будуть представлені у формі крил, прикрашених автентичним місцевим орнаментом кожного регіону. У центрі майданчика – серце під склом.

 


«Серце України» – символ духу країни та розвитку. Як розповідають творці проєкту, білі сталеві крила є втіленням поєднання чистоти і сили нашої Батьківщини. З прадавніх часів саме крила уособлюють перемогу, подолання перешкод і вихід на вищий рівень буття. Крилатими зображують янголів, які є посередниками між Богом і світом.
«Ми хотіли створити до 30-річчя нашої України щось особливе, – розповідає Олександр Скічко. – Маємо не лише пам’ятати минуле, а й творити сьогодення».
Голова ОДА зізнається, що був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині «географічний центр України»: непримітний і недобудований пам’ятний знак посеред поля.
«Тому ми вирішили створити там унікальний арт-об’єкт: символічно поєднати всю Україну в одному місці силі. І мені приємно, що серце України – саме на Черкащині. Приїжджайте, послухайте, як воно б’ється!», – каже пан Олександр.
За його словами, арт-об’єкт зводять на Черкащині без копійки бюджетних грошей.
Знайшлось багато небайдужих підприємців, які перейнялися цією ідеєю, це не лише черкаські компанії, а й всеукраїнські.
«Працюючи над цим проєктом, ми особливу увагу приділили питанню інклюзії. «Серце України» без бар’єрів. Там буде тактильна навігація та мапа, аудіогід і решта потрібного. Черкащина серед перших приєдналась до ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Я сподіваюсь, що «Серце України» стане справжнім туристичним магнітом», – пояснює Олександр Скічко.
Як інформують в облдержадміністрації, поруч із арт-об’єктом також буде розміщений найбільший Державний прапор на Черкащині. Висота флагштока – 52 метри, розмір стягу – 9 на 13 метрів.

 


Нагадаємо, географічний центр України розташований на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Звенигородський район). Він розрахований за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юлія ФОМІЧОВА

 

Про Тясмин, річку мого дитинства

 

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
У Тернівському ліцеї провели насичений подіями «Олімпійський тиждень»

26 вересня 2021, 14:13

2021 09 26 tigdenУ Тернівському ліцеї, як і по всій Україні, проходив «Олімпійський тиждень».


Цікаво
Українській національній валюті 25 років

26 вересня 2021, 15:41

2021 09 26 grivnyaЗ почуттям гордості зазначаємо, що на аверсі 5-гривневої банкноти подано портрет гетьмана Богдана Хмельницького, на реверсі -церкви Святого Пророка Іллі в Суботові, що стала його усипальницею.


Афіша
Смілян запрошують на фестиваль повітряних куль

25 вересня 2021, 11:26

2021 09 25 kuliСмілян запрошують на фестиваль повітряних куль"Монгольф'єрія", який відбудеться 26 вересня в обласному центрі.