Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

У Смілі готують кілька ділянок «грінфілд»

2021 07 20 grinfild

 

Ділянки "грінфілд" – це земельні ділянки, які вільні від будь-яких забудов, які не мають якоїсь судової чи кримінальної історії. Інколи такі ділянки в минулому використовувалися для сільськогосподарських потреб (наприклад, як пасовище), але здебільшого – це поля та пустирі, що є частиною міських та приміських ландшафтів. Саме такі ділянки "грінфілд" приваблюють інвесторів, зокрема, іноземних. Тому за ініціативи начальника управління економічного розвитку Сергія Зайцева, смілянська влада вже почала шукати такі ділянки і готувати площі, на які може вільно й швидко зайти будь-який вигідний інвестор.

- Для якісної роботи із залучення прямих іноземних та вітчизняних інвестицій нашому місту необхідно мати декілька земельних ділянок типу "грінфілд", - сказав секретар міської ради Юрій Студанс. За його словами, найпривабливішими є ті ареали, які наближені до транспортних шляхів, які мають всі необхідні комунікації – газ, електрику, воду. Успішність пошуку інвестора і його згода на пропозицію залежить і від того, наскільки кваліфіковано визначені площі та досліджена наявна на них інженерна інфраструктура або передбачені можливості для її створення.
Важливо враховувати суспільну (соціально-економічну) та комерційну ефективність проєкту. Суттєвим є також оперативне вирішення правових та земельних питань.
- Останнє необхідне для того, щоб потенційний іноземний інвестор швидко та прозоро отримав право власності чи право оренди на ці площі, – зазначив Юрій Студанс.
Наразі однією із ділянок "грінфілд" є площа розміром 49 га на Кам’янській трасі, при виїзді із Сміли. Хоча зараз вона використовується для сільськогосподарського виробництва, як тільки з’явиться інвестор, можна буде запропонувати йому ці землі. Під «грінфілд» розглядаються й інші місця, наприклад, площі заводів, які зараз не задіяні.
Торкаючись передумов втілення проектів "грінфілд", секретар міської ради наголосив про важливість створення генерального плану території, у якому слід передбачити схеми розвитку міста, місця розташування потенційних виробництв й обгрунтувати, чим цікавий може бути для іноземного інвестора певний мікрорайон, зокрема, показати ресурси робочої сили.
Також необхідно провести інвентаризацію земель, визначити їх категорію та межі, які, на жаль, не всюди точні, виконати нормативно-грошову оцінку масивів.
- Якщо це все реалізувати, то й відповідно буде доведена цінність майданчика і його "безпроблемність", а якщо ні, то жоден інвестор сюди не прийде, – підкреслив Юрій Студанс. Він зауважив, що вказані обставини мають вирішальне значення для іноземців, коли вони вибирають ділянки. А роблять вони це на конкурентній основі, застосовуючи західні стандарти.
- Влада всіляко сприятиме розвитку виробництва і бізнесу у Смілі, ми не допустимо перешкод і бюрократичної тяганини. Всі, хто хоче чесно працювати і сплачувати податки можуть відкривати у нас свій бізнес, - постійно наголошує Юрій Студанс.

scroll back to top

Коментарі  

опривіт
+4 #1 опривіт 21.07.2021, 07:37
Щось дуже пiдозрiло нашi депутати так часто про земельку смiлянську пiклуються,мабуть хочуть хочаб по шматочку,аж руки чешуться
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

Татуся Бо

 

Про те, чи повинні школярі прибирати парки замість уроків

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
На СЕМЗ монумент «Батьківщина-Мати» відливали 2 роки

24 вересня 2021, 17:27

2021 09 22 monument1А чи знаєте ви, що монумент «Батьківщина-Мати», який височить на Пагорбі Слави у Черкасах, був відлитий на нашому Смілянському електромеханічному заводі?


Цікаво
80 років тому в Києві почалася таємна операція НКВС «Пекельна осінь»

24 вересня 2021, 18:27

2021 09 24 nkvsРівно 80 років тому сталося страшне злодіяння московських комуністичних окупантів та їхніх українських посіпак. 24 вересня 1941 року древній Київ здригнувся від болю й жаху.


Афіша
25 вересня відбудеться Кубок Сміли з мотокросу

24 вересня 2021, 13:26

2021 09 24 crossЦієї суботи на стадіоні РПЗ відбудеться крута подія