Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Схвалено проєкт про створення у Холодному Яру національного природного парку

 

Кабмін розглянув та схвалив проєкт Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Холодний Яр».
«Екологи і громадські активісти вже не одне десятиліття борються за створення в Холодному Яру національного природного парку. Це дасть змогу зберегти унікальну природу, розвивати туризм і залучати інвестиції. Втім лісівники чомусь виступали проти. Через це справа стояла на місці вже роками», – наголошує громадський діяч Андрій Неліпа на своїй сторінці у ФБ.
За словамир пана Андрія, до національного парку буде включено 6833,5 га земель державної власності, зокрема, 6829,5 га земель, що вилучаються у Кам'янського лісгоспі, та 4,0 га земель, що вилучаються в ОДА.
Нагадаємо, що Холодний Яр – реліктовий лісовий масив у центрі України, який завжди був у вирі подій у різні часи зародження та існування нашої держави. Територія складається із цінних у багатьох відношеннях земель, де зосереджено близько 150 унікальних історичних, археологічних, культурних, природних об'єктів, які потребують цілісного підходу до збереження, охорони, використання та комплексних наукових досліджень.
Холодний Яр є унікальним і особливим об’єктом для всього українського народу. Там є кургани скіфської доби та пізніших епох, сліди археологічних культур, починаючи з трипільської. У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городищ та руїни підземних церков і печер. У XVIII ст. Холодний Яр був одним з центрів гайдамаччини. Там почалося найбільше повстання проти польської шляхти – Коліївщина під проводом Максима Залізняка та Івана Гонти, якому Тарас Шевченко присвятив свою поему «Гайдамаки» та вірш «Холодний Яр». Під час українських визвольних повстань початку XX ст. там діяла Холодноярська республіка, історія якої є героїчною сторінкою боротьби українського народу за державність.
Згідно попередніх досліджень науковців в Холодному Яру зафіксоване зростання видів рослин, занесених до Червоної книги України. Там наявні угруповання, занесені до Зеленої книги України, а також природні оселища, що охороняються на європейському рівні. Територія парку відіграє важливу роль ключового елемента екологічної мережі та є територією Смарагдової мережі Європи (Kholodnyi Yar UA000026»).
«Збереження цінних природних та історико-культурних комплексів Холодноярського масиву можливе виключно шляхом створення такого заповідного об’єкта, здатного поєднати збереження біологічного і ландшафтного різноманіття та історико-культурних комплексів Холодного Яру з одночасним забезпеченням розвитку туристично-рекреаційної діяльності в Черкаській област», – підсумовує Андрій Неліпа.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юлія ФОМІЧОВА

 

Про Тясмин, річку мого дитинства

 

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
У Тернівському ліцеї провели насичений подіями «Олімпійський тиждень»

26 вересня 2021, 14:13

2021 09 26 tigdenУ Тернівському ліцеї, як і по всій Україні, проходив «Олімпійський тиждень».


Цікаво
Українській національній валюті 25 років

26 вересня 2021, 15:41

2021 09 26 grivnyaЗ почуттям гордості зазначаємо, що на аверсі 5-гривневої банкноти подано портрет гетьмана Богдана Хмельницького, на реверсі -церкви Святого Пророка Іллі в Суботові, що стала його усипальницею.


Афіша
Смілян запрошують на фестиваль повітряних куль

25 вересня 2021, 11:26

2021 09 25 kuliСмілян запрошують на фестиваль повітряних куль"Монгольф'єрія", який відбудеться 26 вересня в обласному центрі.