Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

27 вересня 2021, 10:32

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

«Закон про національний спротив – основа оборони нашої держави»: військові Черкащини розповіли про важливість ухвалення законопроекту №5557

Унормування роботи підрозділів територіальної оборони, підсилення ними Збройних Сил України, навчання добровольців, створення всеохопної системи спротиву у разі наступу агресора. Ці та інші питання має вирішити законопроект №5557, що глава держави подав у травні до Верховної Ради. Підтримку дипкорпусу цих законів військові Черкащини вважають революційним для держави кроком.

 


Законопроектами передбачається, що сили територіальної оборони стають окремим родом сил ЗСУ. Такі війська залучатимуться для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій. Територіальна оборона включатиме дві складові – військову і добровольчу. Військова – бригади територіальної оборони у кожній області, а також батальйони в кожному районі та в обласному центрі. Добровольча – добровольчі загони в громадах.
«У разі ухвалення цих законів в Україні створять комплексну всеохопну систему спротиву агресору за рахунок залучення широких верств населення до територіальної оборони на підконтрольних територіях або руху опору на окупованих чи захоплених територіях, підготовки громадян України до виконання специфічних завдань територіальної оборони та руху опору», – пояснює начальник управління цивільного захисту населення ОДА Дмитро Клименко.
Уже восьмий рік поспіль в Україні триває війна, тож закон, який нині пропонує Президент України, нам потрібен, як друга Конституція, певен командир бригади територіальної оборони області Анатолій Стуженко. У розробці документу брали участь усі профільні структури на основі тривалих обговорень та консультацій.
За його словами, нині в кожній області створені бригади територіальної оборони. На Черкащині діють 1 бригада та 6 батальйонів.

 


« Ми хочемо їх зберегти. Основа закону – підготовка населення до ведення спротиву ворогові. Після його ухвалення збільшується територіальна оборона на 11 тисяч. Вони розподіляються на територіальні підрозділи областей. Тобто управління бригади – до 60 осіб, управління батальйону – до 40 осіб. Ми накопичували сили, проводили заняття, збори, стрілецькі дні, навчали кадри в закладах вищої освіти. За ці три роки навчили 142 спеціалістів – зв’язківців, командирів рот, зводів, розвідників, інженерів. Нам не вистачало лише закону. Це закон про національний спротив, він визначає задачі для кожного. Тільки всі разом ми відстоїмо Україну», – наголошує Анатолій Стуженко.
Водночас, відзначає голова громадської ради при ОДА, учасник бойових дій Андрій Більда, колишніх військових не буває, адже вони завжди готові до мобілізації задля захисту держави.
«Я, як атовець, маю два важливих документи – військовий квиток та дозвіл на зареєстровану нарізну вогнепальну зброю, – говорить він. – Одним із положень цього закону буде внормоване використання добровольцями вогнепальної зброї при виконанні задач територіальної оборони. Ветерани війни, люди, які мають військовий квиток і відповідне мобілізаційне розпорядження, підуть служити там, де визначить командування. Протягом доби, коли буде оголошена мобілізація, я та мої товариші вступимо в регулярні війська. Важливо, що для громадян буде також введена підготовка до національного спротиву. Вона включає загальну військову підготовку у навчальних закладах. Тільки комплексно ми зможемо захистити нашу державу від посягань агресора», – підсумовує Андрій Більда.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юлія ФОМІЧОВА

 

Про Тясмин, річку мого дитинства

 

Валерія БАНДУРКО

Про втілення в життя суспільно важливих проєктів

 

Валерій КАПЛУН

Про закриття Шевченківської лікарні і громадські слухання

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Більше 10 мільярдів гривень податків надійшло до бюджету нашого краю

21 вересня 2021, 14:26

З початку року платники податків в нашій області сплатили до бюджетів усіх рівнів 10,4 мільярди гривень податків.


Суспільство
За рік у Смілянській міській поліклініці зареєстрували близько 40 тисяч хвороб

27 вересня 2021, 17:24

Реформування галузі охорони здоров’я нашого міста та здійснення належного обсягу надання медичної допомоги населенню вимагає суттєвого покращення.


Цікаво
Історія сильної духом людини, яка не опускає рук

27 вересня 2021, 18:33

2021 09 27 fotoЗавдяки йому про наших паралімпійців знають у всьому світі.


Афіша
Смілян запрошують на фестиваль повітряних куль

25 вересня 2021, 11:26

2021 09 25 kuliСмілян запрошують на фестиваль повітряних куль"Монгольф'єрія", який відбудеться 26 вересня в обласному центрі.