Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

circ

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Вологість ґрунту на наших полях – найкраща за останні роки

 

Останніми днями чути багато нарікань на погоду: «Холодно, заливає дощами…». Спростувати чи підтвердити цю думку можуть кількісні показники та їх вплив на стан рослинності.
На цьому наголошує головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, вимоги рослин до тепла змінюються в широких межах і визначаються трьома точками: температурним мінімумом, нижче якого рослини не розвиваються; температурним оптимумом, тобто найкращі температури для їх розвитку та температурним максимумом, за межами якого рослини існувати не можуть. А кількість опадів має пряме відношення до запасів вологи в грунті. А це головний фактор, що впливає на вегетацію і врожайність сільгоспкультур.
«За період останнього похолодання, коли середньодобова температура повітря знизилася до квітневих значень і становила +11..+14°, до заморозків не дійшло, а значить і шкоди немає», – говорить пан Віталій.
І додає, хоч така температура нижча оптимальної, яка наразі становить переважно +16-20°, але вона вища мінімальної, яка становить +10-12°. Тож більшість рослин розвивалися, але тільки в денні години, а значить не так активно. В овочевих ріст і розвиток хоч і призупинився, але теплий грунт та оптимальна кількість вологи сприяли формуванню потужної кореневої системи.
«Здавалося, що й дощів випало забагато. Але останні вологозапаси грунту свідчать, що вони не надмірні і в орному шарі переважно становлять 24-40 мм, в метровому - 100-175 мм, при максимально можливих значеннях відповідно 30-50 мм та 165-230 мм. При цьому, на окремих площах Чигиринського району під озиминою, в якої завершився період інтенсивного вологоспоживання, в метровому шарі не перевищують 55 мм, що на межі ґрунтової засухи. Не виключено, що на окремих площах, могли бути й замулення та змив сходів, але в межах області таких площ небагато», – зазначає Віталій Постригань.
Він каже, що в порівнянні на окремих площах західних та північних областей нашої держави вологозапаси надмірні, на півдні - практично відсутні. Тож наразі в нашій області рівень вологозабезпечення метрового шару ґрунту під всіма культурами здебільшого залишається одним із найкращих за останні роки.
«Загалом така погода залишається надзвичайно сприятливою для формування врожаю ранніх зернових культур, соняшнику, картоплі та особливо озимих хлібів, формування колосу в яких завершилося за умов оптимального зволоження грунту», – наголошує пан Віталій.
Він говорить, що незважаючи на дефіцит тепла, більшість сільгоспкультур, крім овочевих та баштанних, розвиваються в строки близькі до середніх багаторічних. Проте, літо тільки почалося і ці культури стрімко наздоженуть оптимальні темпи розвитку. Погіршення стану сільгоспкультур агрометеорологи області не відмічають.
«Такий прохолодний кінець травня – початок червня явище звичайне для останнього 30-річчя і спостерігається вже 12-й раз. В останнє - в попередньому роц», – підсумовує Віталій Постригань.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Про об’єднання двох поліклінік та приєднання їх до лікарні

  

Іван ДАЛІБОЖАК

 

Про гелікоптерний майданчик в аеропорту

Олександр СКІЧКО

Запрошуємо всіх охочих на вакцинацію від Covid-19

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії

15 червня 2021, 17:28

Пенсійний фонд перерахував пенсії працюючим пенсіонерам відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.


Суспільство
Смілянські і Тернівські джури зайняли перші місця в обласному етапі гри «Сокіл» («Джура»)

21 червня 2021, 14:26

2021 06 20 dgura0Упродовж 15-17 червня 2021 року на території Дитячого оздоровчого центру «Дахнівська Січ» м. Черкаси проходив ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)


Цікаво
День літнього сонцестояння: що означає, коли припадає, історія та традиції

21 червня 2021, 15:44

День літнього сонцестояння: що означає, коли припадає, історія та традиції


Афіша
ЦИРК «Вогні Києва» запрошує на яскраву циркову виставу з 25 до 27 червня!

21 червня 2021, 11:01

2021 06 21 circЧудовий настрій подарують наші неперевершені повітряні гімнасти, акробати, жонглери, еквілібристи, артисти оригінальних жанрів, а наш чарівний фокусник змусить повірити у неймовірне!