Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

circ

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Заява НБУ: у 2020 році позичальники отримали на 10% кредитів більше, ніж роком раніше

 

За минулий 2020 рік фінансові компанії видали кредитів позичальникам на суму в 48 млрд в національній валюті, що на 10% більше, ніж за 2019 рік, - повідомляє Національний банк України. Про це регулятор повідомив на online-презентації на тему мікрокредитування в Україні.
Як зазначив регулятор, сьогодні 775 компаній мають ліцензію, яка дає їм право кредитувати населення, але лише 30% з них реалізують ці послуги для фізичних осіб.
Представники НБУ підкреслюють, що близько 10 млн кредитних договорів були укладені онлайн через інтернет. Це сигналізує про те, що тенденція продовжиться в майбутньому, і ринок дистанційних послуг буде зростати.
Нагадаємо, що з 2021 року набули чинності зміни до закону про кредитування, що зачіпають надання послуг мікрофінансовими компаніями. Так, розмір штрафу і пені не повинен перевищувати х2 від кредитної суми, що взяв позичальник, за умови, що кредит перевищує 1 мінімальну зарплату (прим. На 01.01.21 р в Україні сума в ₴6.000). Поправки не стосуються кредитів, чия сума менше ₴6.000. Для таких позик, як і раніше, діє правило, згідно з яким розмір штрафу і пені не повинен перевищувати 50% від суми кредиту.
Як повідомляє сервіс Crezu, де можна підібрати кредит без довідки про доходи, на фінансовому ринку все ще досить компаній, які надають кредити з порушеннями закону: використовують дрібний шрифт в договорі, реклама не відповідає умовам позики, реальна відсоткова ставка доходить до 700-1000% річних.
Для позичальника гостро постає проблема пошуку надійної компанії, яка б працювала не тільки по закону, а й надавала прозорі чесні умови угоди. Експерти Crezu рекомендують використовувати безкоштовні агрегатори, які формують базу з перевірених МФО.
Не варто звертатися до приватних інвесторів, оскільки високий ризик шахрайства. Ломбарди також не завжди працюють «в білу», крім того, вимагають від клієнта надати в заставу цінне майно - ювелірні вироби з дорогоцінних металів, побутову техніку, електроніку.
Як позичальникові перевірити, що агрегатор безкоштовний і не стане списувати щодня комісію за надання послуг? Такий агрегатор з пошуку МФО не стане запитувати дані кредитної картки користувача. Для підбору відповідний компаній сервісу досить вказати в анкеті ПІБ, номер мобільного, електронну пошту та бажані умови по кредиту - суму позики, терміни погашення, цілі. 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Про об’єднання двох поліклінік та приєднання їх до лікарні

  

Іван ДАЛІБОЖАК

 

Про гелікоптерний майданчик в аеропорту

Олександр СКІЧКО

Запрошуємо всіх охочих на вакцинацію від Covid-19

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії

15 червня 2021, 17:28

Пенсійний фонд перерахував пенсії працюючим пенсіонерам відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.


Суспільство
Смілянські і Тернівські джури зайняли перші місця в обласному етапі гри «Сокіл» («Джура»)

21 червня 2021, 14:26

2021 06 20 dgura0Упродовж 15-17 червня 2021 року на території Дитячого оздоровчого центру «Дахнівська Січ» м. Черкаси проходив ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)


Цікаво
День літнього сонцестояння: що означає, коли припадає, історія та традиції

21 червня 2021, 15:44

День літнього сонцестояння: що означає, коли припадає, історія та традиції


Афіша
ЦИРК «Вогні Києва» запрошує на яскраву циркову виставу з 25 до 27 червня!

21 червня 2021, 11:01

2021 06 21 circЧудовий настрій подарують наші неперевершені повітряні гімнасти, акробати, жонглери, еквілібристи, артисти оригінальних жанрів, а наш чарівний фокусник змусить повірити у неймовірне!