Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Громадська рада виступила проти підвищення податку на нерухомість у Смілі

 

Як ми вже повідомляли, у нашому місті з 1 січня 2022 року хочуть підвищити ставки податків на нерухомість та комерційну нерухомість. Орієнтовно, на нерухомість – ставка податку буде 0,5%, на комерційну нерухомість – 0,25%.
Ці рішення вже були обговорені на депутатських комісіях, залишилося їх проголосувати на сесії міської ради. І на минулій сесії це б уже проголосували, просто виявилося, що була неповністю дотримана процедура підготовки. Тому, скоріше за все, це питання таки проголосують на наступній сесії міської ради, яка запланована на 28 травня.
Питання підвищення податку на нерухомість викликало жваве обговорення серед жителів Сміли, тому члени громадської ради на чолі з головою Євгенією Гладир вирішили запросити до себе на нараду представників влади, щоб ті пояснили, що це таке відбувається у нашому місті.
Представник фінуправління сказав, що все чудово розписано у податковому кодексі, він вже втомився все пояснювати, все є на сайті міської ради… Добре, що на засіданні був присутній перший заступник міського голови Олександр Лисенко, який адекватно все роз’яснив.
Влада повинна наповнювати бюджет міста. Потрібно розвивати наше місто, один із способів це зробити – підвищити податки.
Розпорядженням міського голови створено тимчасову робочу групу, яка розглянула підвищення всіх податків і можливі шляхи наповнення бюджету. Смілянам пропонується заплатити податок на нерухомість, якщо є «зайві, надлишкові» квадратні метри житла.

 


Тобто, якщо квартира має площу 60 квадратних метрів на одного власника, то таке житло не оподатковується. І далі по пропорції: якщо 120 квадратних метрів на двох власників – теж не оподатковується, 180 кв м на трьох – теж без податку.
А от все, що більше 60 кв м на одного власника – оподатковується. Наприклад, якщо є квартира площею 70 квадратних метри, то за зайві 10 квадратів доведеться заплатити податок.
І так само на житлові будинки. 120 метрів квадратних житлового будинку – не оподатковується. За все, що 120 – доведеться заплатити податок раз на рік. Якщо це сараї, якійсь нежитлові прибудови – вони не оподатковуються.
Вислухавши ініціативи від представників влади, члени громадської ради почали ставити свої запитання. Як бути одинокому пенсіонеру, який живе у квартирі 70 кв м, ледве оплачує комуналку і не здатний заплатити ще й цей податок? Скільки таких людей у Смілі? Чи можна зробити пільги для одиноких та малозабезпечених?
На це була відповідь – нехай пенсіонер продає чи міняє квартиру на менше житло, яке може оплатити. Додаткових пільг не буде, бо немає такого закону. Місто повинне наповнювати бюджет.
Активну участь у дискусії взяв підприємець Андрій Черничко. Він запитав: скільки смілян мають більше житло і будуть оподатковуватись та скільки коштів отримає бюджет після збільшення цього податку? Конкретних відповідей не було. Кількість таких жителів влада не знає, бо немає належної бази документів. Отримані податки в бюджет будуть мізерними, їх все одно не вистачить для розвитку Сміли.
Тож навіщо приймати такий податок? Податок на розкіш та більше житло для Сміли неприйнятний, у нас тут мало олігархів. В основному звичайні люди живуть, яким буде дорого платити податок ще й за це, – продовжував Андрій Черничко. І його підтримали інші представники ради.
Хоча представники влади переконані, що якраз простих жителів цей податок не стосується, а заплатити більше доведеться багатшим…
Зрештою, члени громадської ради вирішили письмово звернутися до депутатів міської ради з проханням переглянути розмір податку та зменшити його. Окрім того, що громадська рада напише звернення, було вирішено, що члени громадської ради прийдуть на постійну бюджетну комісію 18 травня та поспілкуються з депутатами.
Якщо члени громадської ради хочуть відмінити або повпливати на рішення депутатів, їм треба встигнути це зробити до 18 травня.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій АНАНКО

 

Про вимушене підняття податку

  

Юрій НЕЧИПОРЕНКО

 

Про важку ситуацію у смілянському бізнесі

 

Наталія Д’ЯЧЕНКО

 

Про штрафи за полив городів

 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З початку року область сплатила до бюджетів понад 6 млрд грн податків

09 червня 2021, 10:30

З початку року платники нашої області сплатили до бюджетів усіх рівнів
6,4 млрд гривень податків, зборів та платежів.


Суспільство
Новий завод обіцяють відкрити до кінця року

13 червня 2021, 14:18

2021 06 13 zavodПісля двох років перемовин та роботи з інвестором, компанія Aptiv готова взятися за запуск в нашому обласному центрі власного заводу. Його планують відкрити у Черкасах вже до кінця цього року.


Цікаво
У Чорнобильській зоні народилися лошата

13 червня 2021, 15:45

2021 06 12 loshataНа днях табун коней з 12 особин помітили на північній окраїні міста Чорнобиль


Афіша
Сусіди запрошують на культурологічний фестиваль “Kamianka Music Fest”

09 червня 2021, 15:25

2021 06 03 festЧетвертий щорічний культурологічний фестиваль просто неба “Kamianka Music Fest” проходитиме 19-20 червня як завжди в місті Кам’янка