Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Банер Сміла ЮА

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Смілянські гуртківці зайняли І місце у Києві, у конкурсі від Аерокосмічного Об’єднання

Ще 25 листопада 1991 року у Дніпропетровську, в центрі вітчизняного ракетобудування, створили Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» (УМАКО «Сузір’я»). До його Правління залучалися провідні фахівці, науковці та громадські діячі. Народження УМАКО «Сузір’я» невідривно пов’язане з розробкою Президентської програми «Діти Всесвіту» – Національною освітньою програмою для учнів і студентів з метою розвитку інтересу до авіаційних та ракетних технологій, формування інтелектуального потенціалу серед молоді України. Фахівці хотіли, щоб космонавтика зацікавила українську молодь. Адже космонавтика вимагає величезних інтелектуальних зусиль і повної відданості справі. А отже, постійного припливу розумних, умілих, підготовлених і по-справжньому талановитих молодих спеціалістів, щоб не допустити розриву ланцюжка наукової і технічної спадковості. Саме українці – К. Ціолковський, В. Чаломей, В. Глушко, С. Корольов, М. Янгель є фундаторами ракетно-космічної галузі. А Україна може володіти космічними технологіями замкнутого циклу – від розробки проєкту до використання і керування готовою продукцією.
Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» за сприяння Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова та за підтримки Міністерства освіти і науки України щороку проводить Всеукраїнський гуманітарний конкурс «Космічні фантазії». На конкурс приймаються роботи за номінаціями «Література та журналістика», «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво».
Участь у цьому конкурсі завжди бере Центр дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) Смілянської районної ради, а тепер вже Березняківської територіальної громади (директор Таїса Богатирьова).
До початку 2021 року у ЦДЮТ працював сильний гурток – літературна студія «Калиновий сонет», яким керувала Тетяна Шугар-Благодарна. Вихованці літературної студії подали на конкурс «Космічні фантазії».кілька віршів, які зайняли перші місця спочатку в обласному етапі, а потім їх допустили до участі у Всеукраїнському етапі.
І ось нещодавно прийшли результати конкурсу – поезії смілянських гуртківців посіли перші місця у Всеукраїнському конкурсі у місті Київ. Там була дуже потужна конкуренція, змагались творчі діти з усієї України. Але перше місце дісталося саме гуртківцям смілянського ЦДЮТ.
На жаль, зараз літературна студія «Калиновий сонет» не працює у зв’язку з відсутністю фінансування. 
Гуртківці ЦДЮТ також взяли участь у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Учень Сунківської школи Остап Сенько виготовив скульптуру вигаданої космічної істоти «Житник» з планети Укриц Анерос. «Патріотична» фігурка зайняла ІІІ місце у обласному конкурсі, тож на Остап і його керівник гуртка, вчителька трудового навчання Сніжана Дроботя отримають Грамоту від «Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді».

 

2021 04 16 suzirya1


Ще один учень Сунківської школи Антон Новак зробив композицію «Реалії планети Карк» та зайняв 9 місце в обласному конкурсі. Наступного року йому є куди рости і треба буде краще постаратись.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Орися ДЕМСЬКА

 

Про іспит на рівень володіння державною мовою

 

Тетяна ТРУШКОВА

 

Про підвищення якості природничо-математичної освіти

  

Наталя НІКОЛАЄВА

 

Про харчування та дієти для схуднення

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
На поточний ремонт доріг Сміли із майже 700 тисяч гривень витратили тільки 186 тисяч

28 липня 2021, 17:27

За даними фінансового управління, на ремонти доріг комунальної власності у І півріччі 2021 року для управління житлово-комунального господарства було заплановано 692,0 тисячі гривень


Суспільство
Прозвітували, яка ситуація з коштами фонду охорони навколишнього природного середовища

31 липня 2021, 14:17

2021 07 29 koshtiФахівці фінансового управління доповіли, що за І півріччя 2021 року за рахунок залишку коштів на спеціальному рахунку Фонду охорони навколишнього природного середовища (ФОНПС) бюджету Смілянської міської територіальної громади збільшені природоохоронні видатки в сумі 286,8 тис. грн.


Цікаво
Собаки розпізнають людську брехню

31 липня 2021, 15:51

2021 07 31 sobaki1Група дослідників із Віденського університету з’ясувала, що собаки можуть визначити, коли люди їм брешуть.


Афіша
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МАЛЮНКІВ ТА ФОТОГРАФІЙ «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?», приурочений до 30-ї річниці Незалежності України

28 липня 2021, 12:32

2021 07 28 malunokУправління освіти пропонує смілянським учням і навіть дошкільнятам взяти участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків і фотографій «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?».