Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

У Самгородку триває будівництво храму Святого Миколая Чудотворця ПЦУ

 

У Самгородку повним ходом іде будівництво храму Святого Миколая Чудотворця Православної церкви України. Нову церкву назвали на честь храмового свята в цьому мальовничому селі. Споруджують її в центрі на розі головної вулиці Хрещатик та Набережної коштом мецената Анатолія Семиноги, засновника групи компаній «Агро-Рось». Він народився і виріс у Самгородку.
«Весна в цьому році забарилася, але з 1 березня ми масштабно працюємо. Щодня на будівництві церкви трудяться чотири штукатури, три електрики, один муляр, один підсобник, два водії та дві одиниці техніки, загалом нас тут 11 осіб. Крани та вантажівки надає компанія «Агро-Рось», – розповідає виконроб Максим Косякевич.
За його словами, наразі в храмі повністю завершене проведення електричних мереж, частково поштукатурено стіни, цю роботу планують завершити вже цього місяця.

 


Водночас, уточнює пан Максим, всередині квітня мають приїхати покрівельники. Вони займуться бетонним куполом церкви. Його будуть утеплювати і обшивати дошками та металом.
«Хотілося б до кінця квітня купола встановити. Вони стоять біля храму і готові до монтажу. Будемо прагнути якомога швидше і якісніше добудовувати церкву, матеріалу в нас вистачає», – пояснює Максим Косякевич.
Треба сказати, що церкву в Самгородку комуністи знищили більше 80 років тому. Стояла вона у центрі на місці нинішнього парку.
Як пригадує старожил цього села Микола Дирда, церква була деревʼяною, збудована ще самгородським поміщиком, але в сталінські часи, приблизно у 1939- 1940-х роках комуністи її розвалили. Спочатку збили хреста на церкві, а тоді й колоди та дошки розібрали.
«Наші люди після Голодомору, які вижили, байдужі були, не мали сил боротися за церкву. У Самгородку он там, де Яменкова хата стояла, двостороння вулиця аж до Ташлика тяглася, більше 40 хат нараховувала. Всі померли у голодовку», – сумно констатує Микола Дирда.
Каже, сам хоч і невеличкий тоді був, а добре памʼятає, як два сільські дядьки храм розбирали. Колись, уточнює, сестри дозволили піти подивитися, що ж там роблять. Він і пішов.

 


«То дядько Василь Каданець, який розбирав церкву, дав мені ікону, яка при вході висіла, ото де голова на тарілці. Каже, неси звідси, синок. Я й приніс додому», – пригадує Микола Андронович.
Він говорить, коли у Другу світову німці у Самгородок заходили, то церква вже була геть розібрана і деревина з неї у штабелях лежала. Неподалік валялися й величезні камені, на яких стояла деревʼяна церква. Їх пізніше розбили й розтягли.
Вже при німецьких окупантах церкву в селі облаштували у колишній часовні при виїзді в сторону сусідньої Макіївки.
«Тоді врятовану ікону, яка називалася «Усікновення голови Іоанна Предтечі», моя мати віддала в ту часовою. У ній правили й після війни кілька років», – згадує минуле Микола Дирда.
За його словами, вже згодом особливо затяті комуністи запропонували церкву - часовню прикрити. Так там зробили склад та комору. І тільки після 1975 року у ній знову відкрили церкву.
«А тепер бачили, який храм у нас будують? Для нашого села це дуже велика краса буде. Як іду до магазину по хліб повз нове будівництво, то цікавлюся, що нового зробили будівельники», – зазначає Микола Андронович.
І додає, честь і слава нашому земляку Анатолію Івановичу Семинозі за цю добру справу. Величний храм піднімається, на віки.
«Будівництво українського храму справді фінансує Анатолій Семинога. І за це йому велика подяка. Ми ж на цій землі десятиліття живемо, а церква Святого Миколая Чудотворця ПЦУ для вічності залишиться. Пройдуть століття, а в храмі завжди будуть молитися», – говорить нашому виданню отець Михайло Шевчук.
Каже, церкви на українській землі традиційно будували меценати. Приміром, Ярослав Мудрий звів Святу Софію, десятинну церкву, Іван Мазепа теж розбудовував храми. Тож приємно, що й тепер серед співвітчизників є люди, які продовжують таку славну традицію нашого народу.
«У нас в районі вже приблизно 10 храмів Православної церкви України нараховується, тепер додасться ще й храм Святого Миколая Чудотворця у Самгородку. Сподіваюся, що до кінця року і освятимо його», – підсумовує отець Михайло Шевчук, який опікувався зведенням у Смілі храму Різдва Святого Івана Хрестителя, освяченого два роки тому предстоятелем православної церкви України.

 

На знімку: у Самгородку повним ходом йде будівництво храму Святого Миколая Чудотворця ПЦУ

 

ФОТО Катерини Степасюк

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій АНАНКО

 

Про вимушене підняття податку

  

Юрій НЕЧИПОРЕНКО

 

Про важку ситуацію у смілянському бізнесі

 

Наталія Д’ЯЧЕНКО

 

Про штрафи за полив городів

 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Дефіцит міського бюджету складає майже три мільйони гривень

14 червня 2021, 10:29

За 5 місяців 2021 року дефіцит міського бюджету складає 2,9 мільйонів гривень


Суспільство
У Черкасах відкрили Центр вакцинації, на черзі – Сміла

14 червня 2021, 09:29

2021 06 14 centr

 

У Черкасах уже працює Центр вакцинації населення від Covid-19, на черзі – Сміла, Золотоноша, Звенигородка і Умань.


Цікаво
У Чорнобильській зоні народилися лошата

13 червня 2021, 15:45

2021 06 12 loshataНа днях табун коней з 12 особин помітили на північній окраїні міста Чорнобиль


Афіша
Сусіди запрошують на культурологічний фестиваль “Kamianka Music Fest”

09 червня 2021, 15:25

2021 06 03 festЧетвертий щорічний культурологічний фестиваль просто неба “Kamianka Music Fest” проходитиме 19-20 червня як завжди в місті Кам’янка