Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Банер Сміла ЮА

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Запаси вологи на наших полях кращі, ніж торік

2021 03 22 pole

 

Не дивлячись на нестабільність погоди, у нашому краї весняний режим погоди триває з 25 лютого, зі стійким переходом середньодобової температури повітря через 0° у бік підвищення.
Про це розповідає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, весняний режим розпочався у терміни близькі до середніх багаторічних для останнього 30 річчя і проходить за сценарієм ранніх весен, тобто коли розтягнутий період між переходом середньодобової температури повітря через 0 та +5° у бік підвищення становить від одного – до двох місяців.
«На середину березня грунт скрізь відтанув, звільнився від снігу та наразі його верхні шари знаходяться у сильно зволоженому стані, що не дозволяє техніці вийти на поля та розпочати весняну сівбу. Проте, земля прогріта - середня температура грунту на глибині 10 см становить 2-3°», – наголошує пан Віталій.
Він каже, що вегетація озимих культур розпочалася лише місцями 16 - 18 березня, тобто в середні багаторічні строки і проходить неактивно. Рослини добре перезимували, адже ризиків для масштабних втрат взимку не було.
«Сьогодні для аграріїв актуальним є питання, які ж запаси вологи очікувати на час відновлення активної вегетації? Адже це вологоресурси майбутнього врожаю», – зазначає головний синоптик області.
І додає, умови для формування вологозапасів ґрунту на початок весни в області складаються цілком сприятливо та краще, ніж торік – за рахунок снігонакопичення взимку, на третину більшої кількості опадів за холодний період року, повільного танення снігу та слабко мерзлого ґрунту, який сприяв доброму просочуванню вологи.
Запаси продуктивної вологи, що очікуються на початок весни в метровому шарі будуть близькими до середньої багаторічної норми, що регламентована на час відновлення активної вегетації озимини і становитимуть 135-160 мм, лише на окремих площах західних районів 180-190 мм. Але у разі дефіциту опадів у квітні та травні, ґрунтова засуха неминуча. Адже, недобір опадів, що розпочався ще в лютому 2019 року не перекрито, він становить від 20 до 40 % і найбільший в центральних районах області – Черкаському та Смілянському.
Тож слід приділяти велику увагу агротехнічним заходам, спрямованим на вчасне закриття i збереження ґрунтової вологи, підібрати строки сівби ярих, глибину залягання та норму висіву зерна, які ефективно працюють в умовах дефіциту вологи та провести комплекс весняно - польових робіт у стислі строки, щоб використати зимові запаси.
«За прогнозом синоптиків, більш активний розвиток весняних процесів очікується в кінці місяця. Тоді покращаться умови й для підсихання грунту, що дозволить провести «ревізію» озимих посівів на полях та розпочати весняну сівбу», – говорить пан Віталій.
І закликає пам’ятати, що 10-13 квітня закінчуються агрокліматичні обґрунтовані строки сівби ранніх ярих зернових культур – ячмінь, пшениця, овес, і ті, які будуть посіяні пізніше, ризикують потрапити під вплив посухи і показати більш низьку врожайність.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Олег ЖУРБА

Про першу трансплантацію серця на Черкащині

 

 

Сергій РУДИК

Про те, як «працює» так званий ринок землі

 

 

Орися ДЕМСЬКА

 

Про іспит на рівень володіння державною мовою

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Управління ЖКГ Сміли витратило майже три мільйони гривень

01 серпня 2021, 12:57

2021 07 29 gkgЗа перші 6 місяців 2-21 року капітальні видатки по управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради проведені у сумі 2 мільйони 876,5 тисяч гривень.


Суспільство
Відремонтували 300 метрів вулиці В’ячеслава Чорновола

03 серпня 2021, 10:27

2021 08 03 dorogaНа вулиці В’ячеслава Чорновола завершують укладати фінішний шар асфальтового покриття


Цікаво
Астрономи вперше побачили світло від надмасивної чорної діри

02 серпня 2021, 18:28

2021 08 02 diraАстрономи виявили під час спостережень за надмасивною чорною дірою незвичайні світлові спалахи. З'ясувалося, що це відображення зі зворотного боку чорної діри.


Афіша
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МАЛЮНКІВ ТА ФОТОГРАФІЙ «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?», приурочений до 30-ї річниці Незалежності України

28 липня 2021, 12:32

2021 07 28 malunokУправління освіти пропонує смілянським учням і навіть дошкільнятам взяти участь у Всеукраїнському конкурсі малюнків і фотографій «ЩО ДЛЯ МЕНЕ УКРАЇНА?».