Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Запаси вологи на наших полях кращі, ніж торік

2021 03 22 pole

 

Не дивлячись на нестабільність погоди, у нашому краї весняний режим погоди триває з 25 лютого, зі стійким переходом середньодобової температури повітря через 0° у бік підвищення.
Про це розповідає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, весняний режим розпочався у терміни близькі до середніх багаторічних для останнього 30 річчя і проходить за сценарієм ранніх весен, тобто коли розтягнутий період між переходом середньодобової температури повітря через 0 та +5° у бік підвищення становить від одного – до двох місяців.
«На середину березня грунт скрізь відтанув, звільнився від снігу та наразі його верхні шари знаходяться у сильно зволоженому стані, що не дозволяє техніці вийти на поля та розпочати весняну сівбу. Проте, земля прогріта - середня температура грунту на глибині 10 см становить 2-3°», – наголошує пан Віталій.
Він каже, що вегетація озимих культур розпочалася лише місцями 16 - 18 березня, тобто в середні багаторічні строки і проходить неактивно. Рослини добре перезимували, адже ризиків для масштабних втрат взимку не було.
«Сьогодні для аграріїв актуальним є питання, які ж запаси вологи очікувати на час відновлення активної вегетації? Адже це вологоресурси майбутнього врожаю», – зазначає головний синоптик області.
І додає, умови для формування вологозапасів ґрунту на початок весни в області складаються цілком сприятливо та краще, ніж торік – за рахунок снігонакопичення взимку, на третину більшої кількості опадів за холодний період року, повільного танення снігу та слабко мерзлого ґрунту, який сприяв доброму просочуванню вологи.
Запаси продуктивної вологи, що очікуються на початок весни в метровому шарі будуть близькими до середньої багаторічної норми, що регламентована на час відновлення активної вегетації озимини і становитимуть 135-160 мм, лише на окремих площах західних районів 180-190 мм. Але у разі дефіциту опадів у квітні та травні, ґрунтова засуха неминуча. Адже, недобір опадів, що розпочався ще в лютому 2019 року не перекрито, він становить від 20 до 40 % і найбільший в центральних районах області – Черкаському та Смілянському.
Тож слід приділяти велику увагу агротехнічним заходам, спрямованим на вчасне закриття i збереження ґрунтової вологи, підібрати строки сівби ярих, глибину залягання та норму висіву зерна, які ефективно працюють в умовах дефіциту вологи та провести комплекс весняно - польових робіт у стислі строки, щоб використати зимові запаси.
«За прогнозом синоптиків, більш активний розвиток весняних процесів очікується в кінці місяця. Тоді покращаться умови й для підсихання грунту, що дозволить провести «ревізію» озимих посівів на полях та розпочати весняну сівбу», – говорить пан Віталій.
І закликає пам’ятати, що 10-13 квітня закінчуються агрокліматичні обґрунтовані строки сівби ранніх ярих зернових культур – ячмінь, пшениця, овес, і ті, які будуть посіяні пізніше, ризикують потрапити під вплив посухи і показати більш низьку врожайність.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій АНАНКО

 

Про ситуацію з COVID і припинення

 

Анатолій ЛИТОВЧАК

 

Про річницю вдалого проєкту

 

Наталія ТЄРЄХОВА

Про те, що наше місто буде без штанів, зате з нафарбованими губами 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З квітня до 9 червня у Смілі проводитимуть рейди для охорони водних біоресурсів міста

09 квітня 2021, 17:25

2021 04 09 tyasminНа виконкомі проголосували питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів міста.


Суспільство
На грошову допомогу чорнобильцям виділять 104 тисячі гривень з бюджету Сміли

12 квітня 2021, 16:29

2021 04 09 dopomogaНа черговому засіданні виконкому ухвалили рішення про надання одноразової грошової допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи


Цікаво
У соцмережах запустили хештег, із яким публікують карту світу без РФ

12 квітня 2021, 18:31

2021 04 08 bez

Карти світу без Росії користувачі Twitter і Facebook публікують із хештегом #ні_існуванню_росії.


Афіша
Влада припинила прийом громадян

12 квітня 2021, 17:25

2021 04 12 priyomУ виконавчому комітеті міської ради тимчасово призупинено проведення прийому громадян з особистих питань