- Деталі
-
20 березня 2021, 11:35

Сьогодні, 20 березня, у День весняного рівнодення в усьому світі відзначають ще й День землі, День астрології та День щастя
День землі святкують з ініціативи ООН з 1971 року. На цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення.
Весняне рівнодення – одне з найунікальніших явищ природи, суть якого, кажучи науковою мовою, зводиться до того, що «у момент рівнодення центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор». Кажучи простіше, в цей день Земля обертаючись навколо своєї уявної осі, що проходить через полюси, одночасно рухаючись навколо Сонця, знаходиться в такому положенні по відношенню до світила, що сонячні промені, що несуть теплову енергію, падають прямовисно на екватор. Сонце переходить з південної півкулі в північну, і в ці дні у всіх країнах день майже рівний ночі.

Весняне і осіннє рівнодення вважаються астрономічним початком відповідних пір року. Проміжок часу між двома однойменними рівноденнями називають тропічним роком. Цей рік сьогодні і прийнятий для вимірювання часу. У тропічному році приблизно 365,2422 сонячних діб. Ось з-за цього «приблизно» рівнодення кожен рік припадає на різний час діб, кожен рік просуваючись вперед приблизно на 6 годин.
У День весняного рівнодення починається Новий рік у багатьох народів і народностей Землі : Іран, Афганістан, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан — практично всі країни Великого шовкового шляху пов’язують початок нового року з цим явищем природи. У цей день світло і темрява розділяються порівну. У давні часи, коли не було календарів, весну визначали по сонцю. Вважалося, що саме з цього дня починаються оновлення в природі: перший весняний грім, набухання бруньок на деревах, буйне проростання зелені.

А міжнародний день астрології, який щорічно відзначається вченими-астрологами і ентузіастами, проводиться точно в День весняного рівнодення . Цей день унікального природного явища починає новий астрологічний рік.
Більше десяти років тому західні астрологи запропонували відзначати це свято саме 20 березня — у перший день астрологічного року, коли сонце вступає в знак Овна. Цікаво, що в Північній півкулі відзначається День весняного рівнодення, тоді як у Південній — День осіннього рівнодення. Астрологією (від ін-грец. astro — зірка і logos — думка, вчення) називають вчення про вплив зірок на земний світ і людину.

Ще у 2012 році ООН своєю резолюцією №66/281 проголосила 20 березня міжнародним днем щастя з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є спільним почуттям для всіх людей нашої планети. Тож це свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства. У зв’язку з цим засновники закликають всі країни направити зусилля на поліпшення добробуту кожної людини. І ООН пропонує всім державам-членам, міжнародним і регіональним організаціям, а також громадянському суспільству, включаючи неурядові організації і приватних осіб, відзначати міжнародний день щастя проведенням просвітницьких заходів. Результатом здійснення такої моделі розвитку стане стійке економічне зростання в країнах з подальшим зниженням рівня бідності. Крім цього, ООН стверджує, що для досягнення глобального стану щастя на планеті необхідно підтримувати економічне зростання соціальними і екологічними програмами.