Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Планують зняти онлайн-курс із традиційної української культури «Знай свою Україну»

 

Музей Івана Гончара, благодійний фонд «Коло» та студія онлайн-освіти EdEra планують зняти онлайн-курс із традиційної української культури «Знай свою Україну».
Як розповідають організатори нової освітньої ініціативи, все це задля того, аби у доступній формі за допомогою сучасних технологій розповісти не лише про традиційні обряди, страви, одяг, народне мистецтво, а й про символи, причини та значення традицій у повсякденному житті українців.
Освітній онлайн-курс «Знай свою Україну» складається з чотирьох модулів, що відповідають чотирьом порам року і календарним святковим циклам - Різдвяний, Великодній, Івана Купала і Покрови, легко адаптується для використання у загальноосвітніх закладах в рамках інтегрованих уроків з історії, літератури, музики та мистецтва, зручний для персонального користування та ознайомлення у родині.
«Завдання курсу - не переробити сучасних дітлахів і підлітків, озброєних планшетами й смартфонами, на героїв української літератури 19 століття, а додати в їхню «базову прошивку» «коди» предків. Поєднати технологічне сьогодні і архаїчне вчора у живий ланцюг, щоб прийти у завтра не з нульовим багажем, а з багатим культурним спадком, який утворився внаслідок кількасотрічних культурних нашарувань в житті народу», – зазначають організатори онлайн-курсу із традиційної української культури «Знай свою Україну».

 


За словами Мирослави Вертюк, співініціаторки проєкту, заступниці генерального директора музею Івана Гончара з питань нематеріальної культурної спадщини, на ідею створення онлайн-курсу «Знай свою Україну» вплинули дві речі –власний досвід і пережиття, отримані в дитинстві та особиста риса, коли хочеться поділитися цінни знаннями.
«Багато моїх друзів поруч зі мною почали цікавитись традиційною культурою. Традиція і життя в традиції дає мені відчуття щастя, в ній почуваю себе дуже гармонійно і цілісно. Мені важливо передавати це саме дітям, бо в ранньому віці такі знання залягають досить глибоко, формують світогляд і культурну матрицю особистості», - говорить пані Мирослава.
Наразі проєкт перебуває в процесі краудфандингу на платформі Спільнокошт - за три місяці ініціатори постановили зібрати 250 000 грн, інше ймовірне джерело фінансування - грант Українського культурного фонду. Серія відео, знята за меценатської підтримки Надії Ратке, покликана сприяти пожвавленню інтересу до майбутнього онлайн-курсу та залучити якнайбільше людей до краудфандингу на Спільнокошті.
Сторінка проєкту у Facebook - https://www.facebook.com/znaisvoiuukrainu
Проєкт на Спільнокошті - http://bit.ly/3jtBXb4

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Наталія ТЄРЄХОВА

Про те, що наше місто буде без штанів, зате з нафарбованими губами 

Олександр ГОЛОВЧЕНКО

 

Про заявки на Громадський бюджет

 

 

Тетяна КАРЛО

Сміляни почали активно вакцинуватись, діє мобільна бригада

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З квітня до 9 червня у Смілі проводитимуть рейди для охорони водних біоресурсів міста

09 квітня 2021, 17:25

2021 04 09 tyasminНа виконкомі проголосували питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів міста.


Суспільство
У школі №7 провели акцію для безпритульних тварин, а у гімназії зустрічали птахів

10 квітня 2021, 14:05

2021 04 09 tvariniЗа ініціативи учнівського самоврядування у школі №7 проведено благодійну акцію на підтримку безпритульних тварин.


Цікаво
22-річний блогер оригінально популяризує українську мову

10 квітня 2021, 15:32

2021 04 09 bloggg

22-річний блогер Андрій Шимановський популяризує серед підписників українську мову та вчить розмовляти нею правильно.


Афіша
Коли у квітні можна попасти на прийом до міської влади

06 квітня 2021, 14:25

Очільники міста продовжують проводити особистий прийом громадян