Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Після захворювання на коронавірус пацієнти звертаються до лікаря-психіатра

 

Протягом останнього часу суттєво збільшилася кількість пацієнтів, які звертаються на прийом до лікаря-психіатра після перенесення коронавірусу. Найчастіше скарги пацієнтів пов'язані з наявністю тривожної або депресивної симптоматики та відчуттям страху. Наприклад, поява постійної тривоги, а також страху за своє здоров'я, здоров'я своїх рідних, страх смерті, страх перед невідомим.
- Розповсюдження таких страхів провокують «нав’язливі думки», які з’являються у зв’язку з інтенсивним інформаційним потоком з телебачення та Інтернету. Слід зазначити, що коронавірус є однією з причин запуску «фонових» психічних захворювань, наприклад депресії, - розповідає лікар-психіатр КНП «Смілянська міська поліклініка» СМР Дарья Кисельова. - Схильними до неї є емоційні та вразливі люди, які піддаються до активної самокритики. Також суттєву роль відіграє соціальна ізоляція, що значно підвищує ризик розвитку депресивної симптоматики: зниження настрою, втрата задоволення від життя, зниження рухової активності, хронічна втома, а також відсутність планів на майбутнє.
Важливою ознакою погіршення психічного стану є порушення сну. Згідно останніх статистичних даних порушення тривожно-фобічного спектру складає 8,5-28,8%, а депресивного 9,5-16,5%.
Також слід зазначити, що поширеним наслідком перенесення Covid-19 є погіршення пам'яті, зниження концентрації уваги, важкість відтворення минулих професійних навичок.
Слід усвідомлювати, що визнання проблеми – це перший крок на шляху її вирішення. Важливо розуміти, що це не «лінь», а дійсно стан, який потребує корекції.
Варто застосовувати профілактичні заходи щодо розвитку тривожно-депресивних симптомів. По-перше, необхідно робіти перерви від новин, що пов’язані з інформацією про коронавірус. Також слід уникати вживання алкоголю та психоактивних речовин, дотримуватися збалансованого харчування та гігієни сну, випивати достатню кількість рідини, займатися регулярними фізичними вправами.
- Якщо ви помітили тривожно-депресивну симптоматику у себе або близької вам людини - слід звернутися за кваліфікованою допомогою. Чим раніше є змога діагностувати депресивний, тривожний або панічний розлад, тим ефективніший результат від отриманого лікування. Будьте уважними до свого здоров'я та прислухайтеся до свого організму, - застерігає лікарка.

scroll back to top

Коментарі  

Психіатр
-1 #1 Психіатр 22.02.2021, 08:02
Не так страшний цей вірус, як страшні наслідки цього соціального злочинного експерименту.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій АНАНКО

 

Про ситуацію з COVID і припинення

 

Анатолій ЛИТОВЧАК

 

Про річницю вдалого проєкту

 

Наталія ТЄРЄХОВА

Про те, що наше місто буде без штанів, зате з нафарбованими губами 

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З квітня до 9 червня у Смілі проводитимуть рейди для охорони водних біоресурсів міста

09 квітня 2021, 17:25

2021 04 09 tyasminНа виконкомі проголосували питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів міста.


Суспільство
На грошову допомогу чорнобильцям виділять 104 тисячі гривень з бюджету Сміли

12 квітня 2021, 16:29

2021 04 09 dopomogaНа черговому засіданні виконкому ухвалили рішення про надання одноразової грошової допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи


Цікаво
У соцмережах запустили хештег, із яким публікують карту світу без РФ

12 квітня 2021, 18:31

2021 04 08 bez

Карти світу без Росії користувачі Twitter і Facebook публікують із хештегом #ні_існуванню_росії.


Афіша
Влада припинила прийом громадян

12 квітня 2021, 17:25

2021 04 12 priyomУ виконавчому комітеті міської ради тимчасово призупинено проведення прийому громадян з особистих питань