Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Вода Кременчуцького водосховища забруднена

 

За 4 квартал 2020 року на акваторії Кременчуцького водосховища фахівцями спеціалізованої акредитованої лабораторії в районі Черкас відібрано 24 проби води, в яких було визначено понад 700 інградієнтів.
Як повідомляють в обласному гідрометцентрі, проби відбирались у трьох місцях по двом горизонтам – близько поверхні води та на глибині. І як показали результати досліджень, середньоквартальний вміст більшості визначаємих показників, а їх більше 30, не перевищував гранично – допустиму концентрацію. Мається на увазі норми рибогосподарського призначення, далі по тексту ГДК.
Газовий склад води добрий, середній вміст кисню був у межах 10,16 – 11,10 мгО/дм3. Перевищення норм, це співвідношення фактично виміряної концентрації до її ГДК, зафіксовано по важких металлах, азоту нітритному та фенолах.
У створі вище Черкас середньоквартальні концентрації перевищують ГДК з хрому шестивалентного у 4,0 рази, фенолу – у 3,0 рази, азоту нітритному – у 1,1 рази; залізу загальному – у 1,3 рази, міді – у 6,5 раз, цинку – у 4,4 рази, марганцю – у 9,2 рази.
У створах в межах міста, це в районі ватажного порту, – середньоквартальні концентрації вище ГДК відмічені з хрому шестивалентного та фенолів на рівні 6,0 ГДК, азоту нітритному на рівні 1,8 ГДК.
У створі 6 км нижче міста, 0,5 км нижче скиду стічних вод ПАТ "Азот" – середньо квартальні концентрації вище ГДК: з хрому шестивалентного – 7,0 ГДК, фенолів – 5,0 ГДК, азоту нітритному – 1,9 ГДК, міді – 9,0 ГДК, цинку – 3,6 ГДК, марганцю – 5,3 ГДК. Також був зафіксований випадок високого забруднення поверхневої води сполуками мангану – концентрації перевищували ГДК у 12,2 рази.
Вчені національної академії наук України вважають, що Дніпру загрожує екологічна катастрофа. Через те, що швидкість течії знижена, природні властивості самоочищення річки порушені. На мілководді йде активне розмноження синьо-зелених водоростей. Вони гниють, поглинаючи з води кисень і за прогнозами, перетворять Дніпро на мляву пустелю впродовж найближчих 300 років (член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар, червень 2016 року).
До речі, серед цікавих фактів про Дніпро, відомо, що головна річка України зародилася близько 6 млн років тому, на Дніпрі у 988 році князь Володимир охрестив Русь. У його водах були хрещені кияни і сам князь, Дніпро є головною водною артерією, яка забезпечує водою 70% населення нашої країни. У Дніпро впадає 32 тис. водотоків - великих і малих, з яких 89 – ріки довжиною понад 100 км. Тому все те, що надходить на поверхню землі у вигляді промислових, сільськогосподарських відходів, забруднених атмосферних опадів, обов'язково спливає в Дніпро.
Отже, через недбале ставлення до цієї водної артерії державного значення, через велику кількість забруднених стічних вод – Дніпро знаходиться на грані екологічної катастрофи. Всі отруйні речовини, що знаходяться у воді, по харчових ланцюгах поширюються у довкіллі і потрапляють в організм людини.
Тож закликаємо кожного, хто відвідує річку, чи то прогулянка, чи то рибалка, не засмічувати її береги.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Татуся Бо

Про нову типову освітню програму і перевантаження учнів

Анна Федьорко

 

Про донорство

 

 

Олександр ЛИСЕНКО

 

Про проблеми міської влади і розвиток міста 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Олександр Скічко-новий голова ОДА

01 лютого 2021, 10:26

2021 02 01 Skoshko

Президент України Володимир Зеленський призначив новим головою обласної державної адміністрації Олександра Олександровича Скічка.


Економіка
Міська влада хоче повернути у Смілу платників податків, які перереєструвалися в інших містах

24 лютого 2021, 10:30

2021 02 23 platnuk

Велика проблема наповнення міського бюджету у нашому місті полягає ще й у тому, що багато установ і організацій, які працюють на території Сміли, юридично перереєструвалися в інші міста.


Суспільство
30 дітей у нашому районі потребують особливої уваги

03 березня 2021, 09:30

2021 02 24 yvaga

У нашій області 2171 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, з них 2001 живуть і виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.


Цікаво
Цих тварин застали зненацька: 10 кадрів, які розвеселять кожного

02 березня 2021, 18:33

2021 02 26 zvir

Опанувати мистецтво фотографії під силу далеко не всім. Зловити вдалий момент і зафільмувати диких звірів – справа не з легких. Деколи фотографи сидять у засідках годинами, щоб зробити один знімок.


Афіша
Цієї суботи відбудеться ІІ тур Відкритого Чемпіонату м. Сміла з волейболу

03 березня 2021, 10:22

2021 03 03 voleybol6 березня у спортивному залі НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер» відбудеться ІІ тур традиційного Відкритого Чемпіонату м. Сміла з волейболу 2021 року «Патріоти Смілянщини – рідній Україні!» серед аматорських команд.