- Деталі
-
17 грудня 2020, 11:24

16 грудня у малому залі Будинку рад відбулася зустріч представників влади з керівниками освітніх закладів міста.
Міський голова Сергій Ананко розпочав нараду з представлення своєї команди, у тому числі і Тетяни Карло як свого заступника – куратора освітньої галузі міста.
Нагадаємо, Тетяна Анатоліївна Карло до обрання на посаду працювала директором навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум».
Сергій Ананко розвіяв чутки про масові скорочення вчителів, шкіл, гуртків. Сказав, що освітян ніхто не дозволить ображати. Але реформи будуть.
Проте реформи будуть погоджені з освітянами.
- Міський бюджет дуже малий. Потреба освітян на 2021 рік складає 300 млн грн, а бюджет міста – всього 340 млн грн. Якогось бюджету розвитку у нашому місті просто фізично не існує. – проінформував міський голова. - Тому будуть робочі наради. Ми шукаємо кожну копійку, щоб зекономити. Але шашкою голови з пліч ніхто не рубатиме. Пішли чутки, що ми позакриваємо гуртки – ніхто нічого не закриває.
Тетяна Карло також звернулась до колег-вчителів. Як керівник закладу, вона знає, що у школах десь повторюються повноваження, десь роздуті потреби… Тому основна задача зараз – оптимізувати галузь та економити кошти!
- 10 років тому у Смілі було 12,5 тисяч дітей. А сьогодні – тільки 6 629 учнів загальноосвітніх закладів. Кількість дітей невпинно зменшується. Цього року пішли у школу на 141 дитину менше, ніж було минулого року, - повідомила Тетяна Анатолівна. - Якщо заклад розрахований на 1 500 дітей, а в реалі там навчається – 400 дітей, тому нам доведеться економити, укрупнитись.
Також Тетяна Карло повідомила, що в освіті досі залишається працювати 52 бухгалтера. Це при тому, що у Смілі всього 13 шкіл та 15 садочків. Тож 52 бухгалтери – забагато. Після перевірки КРУ управління освіти, міській владі винесли припис терміново привести чисельність фінансово-господарської служби у відповідність.
Тетяна Анатоліївна наголосила на економії бюджетних коштів, дотриманні карантинних вимог під час освітнього процесу, комплексному підході при плануванні розвитку освітніх закладів та їх місця розташування, врахування демографічної ситуації та дотримання нормативів щодо наповнення класів учнями.
Коментарі
Загонять першокласників по 40 чоловік в клас. Толку з такої освіти буде 0. Та ще й учням прийдеться добиратися в школу далі. Школи "укрупнять". Для старших це ще нічого, а першокласнику добиратися вдвічі далі до школи?
А що вчителів не будуть скорочувати - хоч хтось вірить? І гуртки, і бібліотеки... Деякі школи перепрофілюють лише в початкові, в багатьох не стане 10-11-х класів. Деякі, можливо і закриють.
А цікаво, навіщо місту "куратор освітньої галузі"? Що управління освіти закрили? Чи перейменували?