Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

У нашому краї відновило свою роботу підприємство видобувної галузі

 

Після тривалого періоду нестабільної роботи та вимушеного простою, відновило свою роботу публічне акціонерне товариство «Дашуківські бентоніти».
Як розповідають в ОДА, сировинною базою цього підприємства є унікальна ділянка родовища бентонітових глин біля села Дашуківка Лисянського району. Там міститься одне із найбільших, майже 90 %, всіх покладів бентонітових глин в Україні. Продукція ПАТ „Дашуківські бентоніти“, завдяки її високій якості, завжди користувалася попитом в металургійній, машинобудівній, нафтогазодобувній, хімічній, сільськогосподарській сферах, цивільному будівництві та інших секторах економіки.
«Після рейдерського захоплення у 2015 році, колись успішне підприємство з видобутку та переробки бентонітових і палигорскітових глин, яке пройшло 30-річний шлях від невеликого кар’єру з видобутку глини до заводу-лідера на ринку бентонітової продукції країн СНД і Європи, фактично зупинило свою роботу і відстоювало свої права в суді», – наголошують в Черкаській облдержадміністрації.

 

2020 11 17 pidpruemstvo1


До того ж, пояснюють, дозвіл на видобування не був подовжений, не подавалась фінансова звітність, робітники були звільнені, заборгованість із зарплати сягала близько 2,5 млн грн. У боротьбі із незаконними посяганнями на майно підприємства „Дашуківські бентоніти“ підтримувала Черкаська обласна державна адміністрація та обласна рада, територіальні підрозділи Держпраці та податкової. І вже у червні цього року підприємство повернуло у власність всю територію покладів бентонітових глин, поновило ліцензію на користування надрами та видобуток копалин і наразі поступово відновлює свою господарську діяльність.
«Ведуться роботи з усунення зсувів у кар’єрі, який був бездоглядним з часу припинення його експлуатації. Підприємство відновлюється поступово, але активно – самоскиди вивозять обсипаний грунт на терикони, працює потужна імпортна техніка», – зазначають у Черкаській ОДА.
До речі, для роботи «Дашуківським бентонітам» потрібні гірники, інженери, лаборанти, будівельники, механіки, інші фахівці в гірничо-добувній галузі. А у планах керівника підприємства Володимира Бесараба вийти на новий рівень розвитку та вже наступного року розпочати будівництво нового підприємства модульного типу.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій ШУМИЛО

 

Чи треба купатись в ополонці на Водохреща 

Максим СОРОЧАН

 

Про історичну пам’ять

 

Сергій СІМАГОВ

 

Про обслуговування українською мовою з 16 січня

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Черкаську ялинку назвали однією з найкращих в Україні

18 січня 2021, 17:30

 2021 01 18 yalunka

Новорічна ялинка з Черкас увійшла до трійки найкращих в нашій країні.


Цікаво
Юні сестри з Корсуня пишуть ікони

18 січня 2021, 18:30

2021 01 11 ikonu

Чи ви знали, що написання ікони завжди починається з молитви?


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке