Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Журналісти сайту Сміла.ua вчились на українсько-естонському тренінгу, як не перетнути межу в професії

 

12-13 листопада Український кризисний медіа-центр спільно з колегами з Естонії (Estonian center of eastern partnership) провели в Черкасах тренінг для редакторів та журналістів на тему «Поляризувати не можна запобігти! Сучасні виклики професії журналіста – як не перетнути межу?».
Для участі у престижному міжнародному тренінгу відібрали журналістів нашого сайту: Ольгу Соловей та Анну Шатну. Два дні були насичені цікавими лекціями, які читали поважні фахівці.

 

2020 11 13 trening1


Журналісти слухали про нові виклики для стійкості суспільства в сучасній західній журналістиці. Головний редактор естонського Raadio 4 Артур Аукон, зокрема, зауважив, що російська пропаганда – це вже новий жанр у журналістиці. Західноєвропейські дослідники вивчають цей жанр і з ним доводиться якось працювати і протистояти йому.
Фахівці дослідили, що фейки поширюються у 6 разів швидше, ніж правдиві новини. А брехня і страшилки про COVID у 16 разів більше переглядаються і репостяться, ніж реальні наукові дослідження. Експерти розповіли про причини виникнення фейків, про те, як змінилась сучасна журналістика. І часто, не в кращий бік.
Цікавими були лекції про стереотипне мислення у ЗМІ, про дезінформацію та маніпуляцію у пресі, які розколюють і поляризують суспільство. Журналісти на практичних завданнях вчились, як справлятись з дилемами у професії: коли треба просто інформувати, а коли слід виховувати суспільство. Обговорювали, чи можна працювати у ЗМІ, які фінансуються ворожою державою, ще раз повторили журналістські стандарти та принципи роботи журналіста.

 

2020 11 13 trening2


Однією з провідних тем, до якої постійно повертались, було висвітлення війни і стосунків України та РФ. Через призму цієї теми розглянули терміни та стилістику мови ворожнечі – як через слова і текст журналіста руйнується тканина суспільної солідарності. Обговорили приклади розпалювання громадянських конфліктів через ЗМІ. Зупинялись на соціальній і професійній відповідальності журналістів.
Ці важкі і важливі теми змусили журналістів ще раз переоцінити свою професію і особисту роль у ній. Довелося зробити певні висновки.
Тренінг завершився на позитиві – лекцією «Конструктивна журналістика, пошук шляхів розвитку в умовах конфліктного світу». Журналісти і ЗМІ можуть як спричинити ворожнечу, пропагувати і зомбувати людей, так і виховувати суспільство, нести позитивні світлі ідеї та розвиток.
В цілому, учасники тренінгу дуже задоволені рівнем організації навчань, професіоналізмом тренерів та майстерністю подачі матеріалу. Журналісти Сміла.ua щасливі з того, що вдалося побувати на такому тренінгу, вони обов’язково застосовуватимуть отримані знання у своїй подальшій роботі.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Тетяна ШУГАР-БЛАГОДАРНА

 

До Дня Соборності – Українно

 

 

Сергій Рудик

Про ключові вулиці Сміли, які в ОДА не включили до переліку обʼєктів «Великого будівництва»

Сергій ШУМИЛО

 

Чи треба купатись в ополонці на Водохреща 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Українці стали брати більше кредитів

23 січня 2021, 14:05

2021 01 11 Kredut

У 3-му кварталі 2020 року українці брали більше кредитів, ніж до карантину.


Цікаво
Папуга, який удає кущ, став птахом року

23 січня 2021, 15:30

2021 01 20 ptax

Папуга какапо - перший птах, який двічі отримав звання "Птах року"


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке