- Деталі
-
12 листопада 2020, 15:33

Рятувальники закликають бути обережними з термометрами. За останні дні їм доводилося 16 разів збирати ртуть.
Як повідомляють в обласному управлінні ДСНС, зранку до оперативно-координаційного центру надійшло повідомлення про розлив ртуті в Черкасах у квартирі по вулиці Квітковій. Співробітники 1-ї державної пожежно-рятувальної частини міста, які прибули на місце події, провели збір 3 грамів небезпечної рідини з подальшою демеркуризацію приміщення.
Цього ж дня під вечір співробітники 1-ї державної пожежно-рятувальної частини зібрали ще 4 грами отруйного металу, який розлився на підлогу квартири, на вулиці Подолинського.
Аналогічні випадки сталися в приватних житлових будинках на вулиці Максима Кривоноса та провулку Нахімова, де розлиті по 4 грами ртуті також зібрали фахівці відділення з реагування на надзвичайні ситуації 2-го пожежно-рятувального загону.
Як наголошує речник обласного управління ДСНС Костянтин Проценко, за сім днів на території області люди примудрилися розбити 16 термометрів, розливши 68 грам ртуті.
«В обласному центрі 95 річна черкащанка, намагаючись будь що дізнатися свою температуру, один за одним розбити два термометри. В усіх випадках на допомогу громадянам прийшли фахівці групи хімічного та радіаційно-біологічного захисту, які зібрали небезпечний метал та провели демеркуризацій помешкань. Крім Черкас термометри розбивали також у Золотоноші, Умані та Корсуні», – підсумовує Костянтин Проценко.
Водночас рятувальники закликають, якщо в приміщенні розбито ртутний термометр:
• виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу, дітей, інвалідів, літніх людей;
• відчиніть настіж усі вікна;
• максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть усі двері;
• захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;
• негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті забороняється.
• вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води);
• зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб;
• утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не вище 18-20º С для скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт;
• вичистіть та промийте міцним, майже чорним, розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.