Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

На виконкомі теоретично дозволили підприємцям працювати під час «червоної зони»

 

21 жовтня заступник міського голови Павло Іщенко провів позачергове засідання виконавчого комітету. Першим питанням розглядали вимогу підприємців - зняти певні карантинні обмеження, щоб і продавці непродовольчих товарів теж могли працювати, щоб дозволили роботу з надання різних послуг населенню, щоб працювали заклади громадського харчування.
На засідання виконкому прийшли представники бізнесу в нашому місті. Підприємець Тетяна Івченко, яка у складі ініціативної групи їздила у Черкаси до голови ОДА із зверненням від смілянських підприємців, розповіла, що обласна комісія готова піти на поступки. Але ж від смілянської влади офіційно на область ніхто не звертався, ніхто не лобіює і не відстоює інтереси підприємців. Тому як тільки буде рішення виконкому – обласна комісія може піти назустріч.
Члени виконкому розглянули запропонований проект рішення щодо звернення до обласної державної адміністрації та голови регіональної комісії з питань ТЕБ та НС про зняття деяких карантинних обмежень «червоного рівня» у місті Сміла. Начальник відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи Юрій Лагунов зачитав текст звернення, а начальник відділу охорони здоров’я Олег Левін проінформував про статистику захворюваності у місті на COVID-19 і про те, що зараз є тенденція до зниження кількості хворих.

 

2020 10 22 vvuukk1


Своє бачення вирішення цієї проблеми висловили всі члени виконавчого комітету та присутні підприємці міста. Вирішили внести у проєкт рішення пункт про надання виконкомом права проведення у місті підприємницької діяльності за умов дотримання всіх суворих санітарно-гігієничних норм. Виникла дискусія – чи можуть штрафувати підприємців за їхню роботу, якщо вони керуються рішенням виконкому, а не загальнодержавними постановами про «червону зону». Частина членів виконкому вважають, що рішення місцевого самоврядування вище, ніж рішення комісії з ТЕБ та НС. Тож підприємці можуть працювати.
Тим часом юристи пояснили для сайту Сміла.ua, що для поліції – рішення виконкому не дієве. Тому поліція може штрафувати підприємців за роботу в умовах «червоної зони». Дії поліції більше підпорядковуються області, рішенням обласної комісії з ТЕБ та НС, а не смілянському виконкому.
Тож юридично у нашому місті знову виникає правова колізія. Місцева влада дозволяє працювати підприємцям, а контролюючі органи можуть їх штрафувати.
Тим часом підписаного офіційного рішення, яке ухвалили на виконкомі, ще ніхто не бачив. 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Тетяна ШУГАР-БЛАГОДАРНА

 

До Дня Соборності – Українно

 

 

Сергій Рудик

Про ключові вулиці Сміли, які в ОДА не включили до переліку обʼєктів «Великого будівництва»

Сергій ШУМИЛО

 

Чи треба купатись в ополонці на Водохреща 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Українці стали брати більше кредитів

23 січня 2021, 14:05

2021 01 11 Kredut

У 3-му кварталі 2020 року українці брали більше кредитів, ніж до карантину.


Цікаво
Папуга, який удає кущ, став птахом року

23 січня 2021, 15:30

2021 01 20 ptax

Папуга какапо - перший птах, який двічі отримав звання "Птах року"


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке