Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

Стрічка новин

710 60 без адреси

 

 

Анатолій Шулежко – серед лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича

2020 09 28 vit 

 

В області нагородили лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. Є серед них і житель нашого району.
Як повідомляють в ОДА, у номінації «За особливий внесок у розвиток музеїв, що функціонують та перебувають у віданні підприємств, установ та організацій» премію отримав Анатолій Шулежко, керівник музейного комплексу історії рідного краю Тернівського ліцею у Смілянському районі.
«У цьому музейному комплексі збирають, зберігають та демонструють експонати матеріальної та духовної культури рідного краю. Експозиція музейного комплексу широко використовують в освітньо-виховному процесі ліцею та просвітницькій роботі серед жителів Тернівської об’єднаної територіальної громади», – зазначають в облдержадміністрації.
Відзначення лауреатів відбулося неподалік села Богуславець Золотоніського району біля знаку, де раніше стояв будинок видатного українського науковця, енциклопедиста, фольклориста, історика, філолога, етнографа, ботаніка, поета, архівознавеця, природознавця, першого ректора Київського університету Михайла Максимовича.

 

2020 09 28 vit1


Цьогоріч лауреатами краєзнавчої премії загалом стали троє жителів області. Окрім нашого земляка Анатолія Шулежка, премію за книгу «Драбів і Драбівщина. Нариси з історії рідного краю» одержав краєзнавець Віктор Козоріз.
У книзі, присвяченій 330-ій річниці Драбова, Віктор Козоріз розкриває віхи історії одного з регіонів України – Драбівщини. В своїх історико-документальних нарисах він висвітлює найголовніші події, життя і діяльність відомих людей, показує самобутність господарства і культури краю.
Історична реконструкція спирається на опрацьовані автором матеріали архівних, бібліотечних та музейних фондів, публікацій газетної та журнальної періодики, спогади очевидців.
Також серед нагороджених – Володимир Поліщук, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького і, до речі, також наш земляк, малою батьківщиною якого є Сердюківка. Його відзначено премією Максимовича за підбірку із семи книг, які він видав протягом останніх п’яти років – «Мій Михайло Максимович», «Мій Василь Доманицький», «Мій Павло Филипович», «Мій Тодось Осьмачка», «Шевченківські студії», «Слово до високих літ», «Майже столітня історія… Кафедра української літератури в Черкасах».
Усі лауреати отримали грошову винагороду – по 15 тисяч гривень.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Анатолій СЕМИНОГА

 

Чим відрізняються ВО «ЧЕРКАЩАНИ» від інших партій 

Марина КЕЛЬВИЧ

 

Про себе і команду ВО "ЧЕРКАЩАНИ"

 

Олег КНИЖ

 

Майбутнє нашого міста ми створимо разом 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутатська більшість передала міському голові важливе Звернення

02 вересня 2020, 10:32

2020 09 03 ZV1

Сьогодні знову скликають сесію міської ради, яка має відбутися о 16.00.


Економіка
Білозірська сільська рада проводить аукціон з оренди землі

09 вересня 2020, 12:04

 

Білозірська сільська рада як організатор земельних торгів оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки


Суспільство
Для захисників України відкрили Будинок ветеранів

27 жовтня 2020, 17:29

2020 10 27 bydunok

У Черкасах урочисто відкрили Будинку ветеранів.


Цікаво
Нові локації в «Софіївці»

27 жовтня 2020, 18:30

2020 10 22 sof

В Умані у дендрологічному парку «Софіївка» зʼявилося чимало цікавого.


Афіша
25 жовтня о 19.00 відбудеться зустріч з поетесою Юлією БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКОЮ

22 жовтня 2020, 17:27

2020 10 22 zystrich

Цієї неділі, 25 жовтня, після того, як всі проголосують, о 19.00 можна відпочити душею – поспілкуватися онлайн з успішною жінкою – поетесою, журналістом, редакторкою Юлією БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКОЮ.