Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

Стрічка новин

es

 

 

710 60 без адреси

 

У Шполі голова РДА Наталя Коваль на камеру записала, як вона шматує районну газету

У місті Шпола голова тамтешньої районної державної адміністрації Наталя Коваль демонстративно розірвала місцеву газету «Шполянські вісті» з критичними матеріалами про свою роботу та жбурнула її в корзину для сміття зі словами: «Бруду місце – в смітнику». Бо була незадоволена критикою.
«Відповідний запис керівниця району опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці, називаючи газетні публікації «замовною писаниною» та «брехливою, низькопробною жовтою пресою», – зазначає голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

 

 


І уточнює, в редакції районної газети кажуть, що у такий спосіб чиновниця невдало влаштувала «екзекуцію» над критичними до неї «Шполянськими вістями».
«У Національній спілці журналістів України вважають такі дії голови РДА обурливими, які свідчать про неприйнятно низький рівень політичної культури особи, яка представляє у районі Президента та Уряд», – наголошує пан Томіленко.
За його словами, Анатолій Вікторук, головний редактор газети «Шполянські вісті», традиційної районки, яка виходить з друку вже 90 років, пов’язує емоційний пост керівниці району із критикою дій влади щодо ремонту доріг. Зокрема, у пошматованому примірнику в статті «Фермери дороги ремонтують, а голова райдержадміністрації з повноваженнями ніяк не розбереться» газета вказує, що у сусідньому районі дороги ремонтуються зусиллями місцевих фермерів, а у Шполянському «вибоїни треба обминати впоперек дороги».

 

2020 08 18 gazeta


«Перша і остання наша зустріч відбулася після призначення Наталії Коваль головою райдержадміністрації, - говорить у коментарі НСЖУ Анатолій Вікторук. – Вона сказала, що не хоче, щоб у газеті були критичні матеріали. Але я сказав, що діяльність влади ми висвітлюємо нейтрально, а як будемо аналізувати, то може бути і критика. Після цього ми не зустрічалися більше».
Також головний редактор районки, яка три роки тому роздержавилася і є приватним медіа-бізнесом, розповів голові Національної спілки журналістів, що працює в газеті багато років, але вперше стикається із такими емоційними образами першої особи району.
«Це раніше я хвилювався через гнів керівників району. За всю історію мого редакторства з дванадцяти керівників району восьмеро хотіли мене вигнати з роботи. А зараз ми у колективі просто сміємося з цього відео про «жовту пресу», - каже Анатолій Вікторук.
Між тим у Національній спілці журналістів України закликають посадовців до адекватної реакції на критичні виступи в пресі та засуджують поведінку голови райдержадміністрації, яка шматує газету, а не звітує про свою роботу.
«Журналісти і ЗМІ мають знаходитись у опозиції до влади, адже цього вимагають громадяни – суспільного контролю над чиновниками, - говорить голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Посадовець повинен звітувати про свою роботу, а не цькувати «поганих» журналістів. Вважаєш, що матеріал необ’єктивний, то аргументуй, а не влаштовуй «зачистку» від журналістської критики».
Водночас у найбільшій журналістській організації України вказують на небезпеку проявів демонстративного цькування та зневажання журналістів чиновниками будь-якого рівня та звертаються до Уряду із закликом дати належну оцінку діям голови РДА, яка представляє виконавчу владу в Шполянському районі Черкащини.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

che1

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Тетяна НІКІТЕНКО

NikitenkoTetana

 

кандидат у депутати до Черкаської обласної ради від ВО

 

Анатолій ТЕРЕЩЕНКО

TereshchenkoNEW

 

Пам’ятаємо, поминаємо…

 

 

Ніна ПЛЯСУНОВА

Plyasynova

 

З Днем працівників дошкілля

 

 

AZK MIG

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутатська більшість передала міському голові важливе Звернення

02 вересня 2020, 10:32

2020 09 03 ZV1

Сьогодні знову скликають сесію міської ради, яка має відбутися о 16.00.


Економіка
Білозірська сільська рада проводить аукціон з оренди землі

09 вересня 2020, 12:04

 

Білозірська сільська рада як організатор земельних торгів оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки


Суспільство
За останні два роки переплатили за асфальт щонайменше 50 мільйонів (ІНФОГРАФІКА)

27 вересня 2020, 11:30

2020 09 21 grafik

У Черкасах за купівлю асфальту для ремонту міських доріг переплатили щонайменше 50 мільйонів гривень.


Цікаво
Хронологія спецоперації “Вагнерівці”: жива історія в документах, відео та свідченнях учасників. ЧАСТИНА 1

26 вересня 2020, 15:36

2020 09 23 vagnerivczi

Розслідування подій російсько-української війни почалося ще 31 травня 2014 року.


Афіша
На «Локомотиві» клуб собаківництва проведе змагання

25 вересня 2020, 09:34

2020 09 23 pes

У Смілі цієї неділі на стадіоні «Локомотив» відбудеться цікаве й видовищне дійство.