Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

Стрічка новин

 

CENTR

 

Черкаські лікарі будуть трансплантувати серце і нирки

2020 08 17 peresadka

 

У двох медичних закладах Черкас готуються втілювати пілотний урядовий проєкт трансплантації в Україні.
Як повідомляють в ОДА, вперше пересаджувати серце збираються в обласному кардіологічному центрі, а нирки – в обласному онкодиспансері.
Заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко разом з начальницею обласного управління охорони здоров’я Ларисою Кошовою відвідали ці два медзаклади і перевірили, чи готові там реалізовувати задумане.
«Черкащина останнім часом є лідером в Україні з трансплантології. І не лише трансплантації кісткового мозку, а й судинних органів. Однак на цьому медики області зупинятися не збираються. Керівництво кардіологічного центру звернулося із заявою включити заклад в пілотний проєкт Уряду з трансплантації»,– наголошує Ігор Іващенко.
За його словами, лікарі кардіоцентру планують розпочати трансплантацію серця і у вересні їх включать у пілотний проєкт.
«Ознайомившись з потужностями та поговоривши з командою ми впевнені, що цей заклад готовий працювати у цьому напрямку», – каже заступник міністра. І додає, міністерство зацікавлене, аби якомога більше закладів долучалося реалізовувати проєкт з трансплантології.
Водночас в обласному онкологічному диспансері планують розпочати трансплантацію нирок. У серпні онкодиспансер включили в перелік закладів, які реалізовуватимуть такий проєкт.
Заступник міністра говорить, що в диспансері успішно проводять трансплантацію кісткового мозку, вже зробили 21 операцію. Ще 10 пацієнтів потребують такої ж операції. Фінансують реалізацію пілотного проєкту з трансплантації з державного бюджету. Операція з трансплантації кісткового мозку коштує близько 700 тисяч гривень. Одна трансплантація нирки – близько 400 тисяч гривень.
Як зазначає головний черкаський медик Лариса Кошова, в обласному управлінні охорони здоров’я наразі затвердили план трансплантації на Черкащині і з вересня 2020 року готові його втілювати. До кінця 2020 року в області планують провести органну трансплантацію кісткового мозку.
До речі, обласна програма «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові» розрахована на 2019-2023 роки. Цього року запланована реконструкція ще 4-х спеціальних палат. Це дозволить збільшити збільшити кількість трансплантацій.

На знімку: керівник директорату медичних послуг Василь Стрілка, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко, головний позаштатний кардіохірург Олег Журба.

Фото надане пресслужбою Черкаської ОДА.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Григорій КОНДРАТЕНКО

Kondranetko Georgi

 

 

Про 40-річчя коледжу

 

 

Наталка Позняк

Poznyak

 

Про те, що збирають родинні спогади про Голодомор для збірки "Пам'ять роду"

Валентина КОВАЛЕНКО

Kovalenko

 

ЧОМУ ВАРТО СПІЛКУВАТИСЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ? 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутатська більшість передала міському голові важливе Звернення

02 вересня 2020, 10:32

2020 09 03 ZV1

Сьогодні знову скликають сесію міської ради, яка має відбутися о 16.00.


Економіка
Білозірська сільська рада проводить аукціон з оренди землі

09 вересня 2020, 12:04

2020 09 09 aykcion

Білозірська сільська рада як організатор земельних торгів оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки


Суспільство
Розпочинається акція «Зігрій солдата теплом»

20 вересня 2020, 14:02

2020 09 17 aksia

Обласний краєзнавчий музей запрошує до участі у щорічній благодійній акції «Зігрій солдата теплом». Допоможемо воїнам вистояти!


Цікаво
NASA повідомило про початок нового сонячного циклу. Що це означає?

20 вересня 2020, 15:29

2020 09 19 splesk

NASA повідомило про початок нового циклу сонячної активності – XXV за рахунком з моменту відкриття явища в 1749 році. Максимального піку активність на Сонці досягне в липні 2025 року.


Афіша
20 вересня сміляни можуть поспілкуватися з письменницею, яка отримала відзнаку «Коронація слова – 2020»

19 вересня 2020, 11:38

2020 09 19 afiha

20 вересня о 17.30 відбудеться онлайн-зустріч із Анною Софіна – письменницею, яка отримала спецвідзнаку «Коронація слова – 2020» за роман «Лавка продажу дітей».