Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Щороку у Смілі трапляється випадок захворювання на лептоспіроз

2020 07 27 leptospiroz

 

Щорічно в Черкаській області реєструється до 10 випадків захворювань на лептоспіроз. У нашому місті буває по 1-2 випадки кожні 2-3 роки. У зв’язку із важкістю захворювання та пізнім зверненням за медичною допомогою до 15% випадків захворювання на лептоспіроз закінчуються смертю пацієнтів від гострої ниркової недостатності.
Лептоспіроз або водяна жовтяниця – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин. Ця хвороба викликається мікробами - лептоспірами. Збудник проникає в організм людини як через ушкоджену, так і неушкоджену шкіру, через слизові оболонки рота, носоглотки, очей, травного тракту, статевих органів. Лептоспіра активно рухається і дуже швидко проникає в кров. При цьому на місці проникнення лепто спір не залишається будь-яких змін запального характеру, - розповідає лікар кабінету формування здорового способу життя КНП «Смілянська міська поліклініка» Раїса Маркова.

Інкубаційний період коливається в межах 3-13 днів, інколи досягає 20 діб. З кров’ю лептоспіри проникають в різні органи та тканини. При цьому можуть спостерігатись поверхневі та внутрішні кровотечі. З’являється жовтяниця, пов’язана з ураженням печінки, з гемолізом еритроцитів. Хвороба триває 5-6 тижнів.
- Джерелом збудника лептоспірозу в природі є мишовидні гризуни, особливо сірі та водяні щурі, від яких заражаються люди, сільськогосподарські та домашні тварини. Разом із сечею гризунів лептоспіри потрапляють у навколишнє середовище. Так інфікується вода відкритих водоймищ, харчові продукти, корми, сіно, приміщення для утримання тварин та інше. Особливу увагу становлять забруднені заболочені ставки та озера. Практично у всіх таких водоймах мешкають водяні щурі, ондатри, а в прибережній зоні – сірі щурі, полівки, домові та польові миші, - говорить Раїса Маркова.

Зараження людини в природних осередках відбувається в процесі господарської діяльності або під час відпочинку. Найчастіше інфікування людей пов’язане з риболовлею та купанням в водоймах, адже водний шлях для зараження людини є основним.
Слід пам’ятати, якщо протягом останніх 2-3 тижнів ви побували в умовах можливого зараження лептоспіроом і у вас підвищилась температура тіла до 39 градусів і вище, з’явився біль у тілі, м’язах ніг, особливо ікроножних, жовтуха, порушилась робота нирок,- негайно зверніться до сімейного лікаря. При пізньому звертанні за медичною допомогою і пізно розпочатому лікуванні можуть наступити тяжкі наслідки.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Тетяна ШУГАР-БЛАГОДАРНА

 

До Дня Соборності – Українно

 

 

Сергій Рудик

Про ключові вулиці Сміли, які в ОДА не включили до переліку обʼєктів «Великого будівництва»

Сергій ШУМИЛО

 

Чи треба купатись в ополонці на Водохреща 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
До кінця січня у Смілі і в Березняках не буде світла

25 січня 2021, 14:26

У зв’язку з тим, що Смілянський район електричних мереж проводить планові ремонтні роботи, з 25 до 31 січня у Смілі тимчасово не буде світла на таких вулицях:


Цікаво
У Мюнхені працює Український Вільний Університет, заснований 100 років тому

24 січня 2021, 15:25

2021 01 21 yniver

Сто років тому, 17 січня 1921 року у Відні було засновано Український Вільний Університет.


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке