Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

04 серпня 2020, 18:27

 

CENTR

 

Щороку у Смілі трапляється випадок захворювання на лептоспіроз

2020 07 27 leptospiroz

 

Щорічно в Черкаській області реєструється до 10 випадків захворювань на лептоспіроз. У нашому місті буває по 1-2 випадки кожні 2-3 роки. У зв’язку із важкістю захворювання та пізнім зверненням за медичною допомогою до 15% випадків захворювання на лептоспіроз закінчуються смертю пацієнтів від гострої ниркової недостатності.
Лептоспіроз або водяна жовтяниця – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин. Ця хвороба викликається мікробами - лептоспірами. Збудник проникає в організм людини як через ушкоджену, так і неушкоджену шкіру, через слизові оболонки рота, носоглотки, очей, травного тракту, статевих органів. Лептоспіра активно рухається і дуже швидко проникає в кров. При цьому на місці проникнення лепто спір не залишається будь-яких змін запального характеру, - розповідає лікар кабінету формування здорового способу життя КНП «Смілянська міська поліклініка» Раїса Маркова.

Інкубаційний період коливається в межах 3-13 днів, інколи досягає 20 діб. З кров’ю лептоспіри проникають в різні органи та тканини. При цьому можуть спостерігатись поверхневі та внутрішні кровотечі. З’являється жовтяниця, пов’язана з ураженням печінки, з гемолізом еритроцитів. Хвороба триває 5-6 тижнів.
- Джерелом збудника лептоспірозу в природі є мишовидні гризуни, особливо сірі та водяні щурі, від яких заражаються люди, сільськогосподарські та домашні тварини. Разом із сечею гризунів лептоспіри потрапляють у навколишнє середовище. Так інфікується вода відкритих водоймищ, харчові продукти, корми, сіно, приміщення для утримання тварин та інше. Особливу увагу становлять забруднені заболочені ставки та озера. Практично у всіх таких водоймах мешкають водяні щурі, ондатри, а в прибережній зоні – сірі щурі, полівки, домові та польові миші, - говорить Раїса Маркова.

Зараження людини в природних осередках відбувається в процесі господарської діяльності або під час відпочинку. Найчастіше інфікування людей пов’язане з риболовлею та купанням в водоймах, адже водний шлях для зараження людини є основним.
Слід пам’ятати, якщо протягом останніх 2-3 тижнів ви побували в умовах можливого зараження лептоспіроом і у вас підвищилась температура тіла до 39 градусів і вище, з’явився біль у тілі, м’язах ніг, особливо ікроножних, жовтуха, порушилась робота нирок,- негайно зверніться до сімейного лікаря. При пізньому звертанні за медичною допомогою і пізно розпочатому лікуванні можуть наступити тяжкі наслідки.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Юрій Кредзинський

Kredzunskui

 

Про те, що мітингувати треба всім смілянам 

 

Тетяна ГАНЖА

Ganza

 

 

Про шантаж і погрози

 

 

Володимир ТЕЛЕПНЬОВ

Telepnev

 

Про грабіж і продаж гаража відділу охорони здоров’я

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
З 1 вересня в Україні збільшать мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень

20 липня 2020, 09:33

2020 07 03 zp

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко оприлюднили попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату.


Суспільство
Роман Котляренко став залізничником, як і його близькі родичі

04 серпня 2020, 17:22

2020 08 04 zaliznuchnuk 

Всі близькі родичі смілянина Романа Котляренка працюють на залізниці.


Цікаво
Канібали ГУЛАГу

04 серпня 2020, 18:27

2020 07 27 GYLAG

У травні 1933 року через переповненість концтаборів в районі Томська тисячі ув'язнених висадили на острові Назіно - крихітному і пустельному острові без їжі і інструментів.


Афіша
2 серпня стартує «Тясминська регата»

31 липня 2020, 16:00

2020 07 31 regata

У неділю, 2 серпня, на веслувальній базі "Локомотив" відбудуться традиційні спортивні змагання «Тясминська регата».