Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Тамара Кривошея вчила ветеранів петриківському розпису

2020 07 24 tamara

 

Цього року весна, а потім і літо, виявилися дещо незвичайними через запровадження карантину та низки обмежувальних заходів.
Це внесло свої корективи і в роботу відділення денного перебування. Але соціальні працівники не сиділи, склавши руки. Вони готувалися до майбутніх зустрічей, підбирали матеріали для проведення цікавих засідань, збирали заготовки для майстер – класів.
Зокрема, соціальний працівник Тамара Кривошея задумала навчити своїх відвідувачів петриківському розпису. Для цього вона заготовила дощечки, попередньо їх обробила та пофарбувала. А коли до неї завітали ветерани, то не лише із задоволенням навчила їх цьому мистецтву, а й розповіла історію виникнення такого виду малювання.
Мало хто з ветеранів знав, що окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття. Раніше такими малюнками прикрашали свої оселі, а потім і предмети побуту.
У 2012 році мистецтво петриківського розпису отримало офіційне визнання, його було внесено до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, а у 2013 році – до Списку Всесвітньої нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис, а останнім часом став своєрідною художньою візитівкою України.
Саме тому прикрасити дощечку для себе у такому стилі – це неймовірна нагода зробити власний дім затишним та колоритним. І ветерани, отримавши таку нагоду, скористалися нею сповна - тепер у кожного буде унікальна річ, виготовлена власними руками, яка яскраво доповнить інтер’єр.

 

Галина Кравченко, директор територіального центру соціального обслуговування

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій ШУМИЛО

 

Чи треба купатись в ополонці на Водохреща 

Максим СОРОЧАН

 

Про історичну пам’ять

 

Сергій СІМАГОВ

 

Про обслуговування українською мовою з 16 січня

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
У лісгоспі провели іспит з охорони праці

20 січня 2021, 17:28

2021 01 19 isput

У рамках щорічного навчання 82 працівники Смілянського лісгоспу склали іспит з охорони праці. Вони успішно підтвердили знання з питань охорони праці, електронного обліку деревини, лісопиляння, деревообробки, лісової сертифікації.


Цікаво
Як правильно називаються наші пташки українською

20 січня 2021, 18:21

2021 01 19 ptasku

Чи знаєте ви, як правильно називаються наші пташки українською?


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке