- Деталі
-
22 липня 2020, 11:27

Вода у Кременчуцькому водосховищі забруднена фенолом, хромом, цинком, міддю та манганом.
Про це повідомляє Віталій Постригань, начальник обласного гідрометцентру.
«Лабораторією гідрометеослужби було відібрано 36 проб води на акваторії Кременчуцького водосховища в районі Черкас на трьох створах – 2 кілометри вище міста, у межах міста та 6 кілометрів нижче міста. У кожній пробі визначалось більше 30 показників, що характеризують стан природної води стосовно норм рибогосподарського призначення», – розповідає пан Віталій.
За його словами, як показують результати спостережень, поверхнева вода у районі Черкас та у створі нижче міста забруднена вище допустимих норм хромом шестивалентним до 6,0 ГДК, фенолом – до 5 ГДК, міддю – до 6 ГДК, цинком – до 4 ГДК, манганом – до 3 ГДК.
«У створі нижче міста більшість хімічних сполук знаходиться на рівні 1,1 - 1,2 від значень, що були зафіксовані у створі в межах міста. У порівнянні з фоновим створом збільшились концентрації хрому, міді, цинку, фенолу в межах 1,3 – 2,0 рази», – констатує Віталій Постригань.
Він каже, що високі температури у поєднанні з наявністю у воді фосфорних сполук призвели до інтенсивного розмноження водоростів. Вони гниють і у воді та в прибереговій смузі, у місцях очеретяних заростів відчувається неприємний запах.
За сумою головних іонів, зазначає начальник гідрометцентру, вода у Кременчуцькому водосховищі має середню мінералізацію, за сольовим складом – відповідає гідрокарбонатному классу кальцієвої групи.
«Взагалі вода у природному середовищі ніколи і ніде не відповідає своїй хімічній формулі Н2О. Стан річкової води залежить від складу грунтів водозбірної території, хімічного складу атмосферних опадів, а найбільше – від скидів, що потрапляють у річку від промисловості, сільського господарства та зі зливовими неочищеними каналізаційними стоками, а їх на території Черкас аж 14», – підсумовує Віталій Постригань.