Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Вода у водосховищі забруднена

2020 07 20 shovuche

 

Вода у Кременчуцькому водосховищі забруднена фенолом, хромом, цинком, міддю та манганом.
Про це повідомляє Віталій Постригань, начальник обласного гідрометцентру.
«Лабораторією гідрометеослужби було відібрано 36 проб води на акваторії Кременчуцького водосховища в районі Черкас на трьох створах – 2 кілометри вище міста, у межах міста та 6 кілометрів нижче міста. У кожній пробі визначалось більше 30 показників, що характеризують стан природної води стосовно норм рибогосподарського призначення», – розповідає пан Віталій.
За його словами, як показують результати спостережень, поверхнева вода у районі Черкас та у створі нижче міста забруднена вище допустимих норм хромом шестивалентним до 6,0 ГДК, фенолом – до 5 ГДК, міддю – до 6 ГДК, цинком – до 4 ГДК, манганом – до 3 ГДК.
«У створі нижче міста більшість хімічних сполук знаходиться на рівні 1,1 - 1,2 від значень, що були зафіксовані у створі в межах міста. У порівнянні з фоновим створом збільшились концентрації хрому, міді, цинку, фенолу в межах 1,3 – 2,0 рази», – констатує Віталій Постригань.
Він каже, що високі температури у поєднанні з наявністю у воді фосфорних сполук призвели до інтенсивного розмноження водоростів. Вони гниють і у воді та в прибереговій смузі, у місцях очеретяних заростів відчувається неприємний запах.
За сумою головних іонів, зазначає начальник гідрометцентру, вода у Кременчуцькому водосховищі має середню мінералізацію, за сольовим складом – відповідає гідрокарбонатному классу кальцієвої групи.
«Взагалі вода у природному середовищі ніколи і ніде не відповідає своїй хімічній формулі Н2О. Стан річкової води залежить від складу грунтів водозбірної території, хімічного складу атмосферних опадів, а найбільше – від скидів, що потрапляють у річку від промисловості, сільського господарства та зі зливовими неочищеними каналізаційними стоками, а їх на території Черкас аж 14», – підсумовує Віталій Постригань.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Юрій СТУДАНС

 

Про здачу в оренду комунального майна

 

Тетяна КАРЛО

Про те, що заклади освіти тепер незалежні та автономні

Тетяна ШУГАР-БЛАГОДАРНА

 

До Дня Соборності – Українно

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
Сьогодні у Смілі 24 нових випадків захворювання на COVID, одужали 22 особи

28 січня 2021, 12:27

Станом на ранок 28.01.2021року, за даними міського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики відділу охорони здоров’я на території міста зареєстровано 24 нових підтверджених випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену корона вірусом SARS - CoV-2, у осіб, які уклали декларації на отримання первинної медичної допомоги з лікарями КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Смілянської міської ради


Цікаво
110 років від дня народження нашого земляка Івана Гончара

27 січня 2021, 18:25

2021 01 27 int

Наш земляк – Іван Макарович Гончар, відомий український скульптор, живописець, графік, етнограф, народний художник України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка.


Афіша
29 січня у Смілі проведуть ЗАХОДИ ДО 77-Ї РІЧНИЦІ ВИГНАННЯ НАЦИСТСЬКИХ ОКУПАНТІВ З МІСТА

28 січня 2021, 13:32

У п’ятницю, 29 січня, у Смілі заплановано проведення таких заходів