Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Вода у водосховищі забруднена

2020 07 20 shovuche

 

Вода у Кременчуцькому водосховищі забруднена фенолом, хромом, цинком, міддю та манганом.
Про це повідомляє Віталій Постригань, начальник обласного гідрометцентру.
«Лабораторією гідрометеослужби було відібрано 36 проб води на акваторії Кременчуцького водосховища в районі Черкас на трьох створах – 2 кілометри вище міста, у межах міста та 6 кілометрів нижче міста. У кожній пробі визначалось більше 30 показників, що характеризують стан природної води стосовно норм рибогосподарського призначення», – розповідає пан Віталій.
За його словами, як показують результати спостережень, поверхнева вода у районі Черкас та у створі нижче міста забруднена вище допустимих норм хромом шестивалентним до 6,0 ГДК, фенолом – до 5 ГДК, міддю – до 6 ГДК, цинком – до 4 ГДК, манганом – до 3 ГДК.
«У створі нижче міста більшість хімічних сполук знаходиться на рівні 1,1 - 1,2 від значень, що були зафіксовані у створі в межах міста. У порівнянні з фоновим створом збільшились концентрації хрому, міді, цинку, фенолу в межах 1,3 – 2,0 рази», – констатує Віталій Постригань.
Він каже, що високі температури у поєднанні з наявністю у воді фосфорних сполук призвели до інтенсивного розмноження водоростів. Вони гниють і у воді та в прибереговій смузі, у місцях очеретяних заростів відчувається неприємний запах.
За сумою головних іонів, зазначає начальник гідрометцентру, вода у Кременчуцькому водосховищі має середню мінералізацію, за сольовим складом – відповідає гідрокарбонатному классу кальцієвої групи.
«Взагалі вода у природному середовищі ніколи і ніде не відповідає своїй хімічній формулі Н2О. Стан річкової води залежить від складу грунтів водозбірної території, хімічного складу атмосферних опадів, а найбільше – від скидів, що потрапляють у річку від промисловості, сільського господарства та зі зливовими неочищеними каналізаційними стоками, а їх на території Черкас аж 14», – підсумовує Віталій Постригань.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Зоя ЗИРЯНОВА

Zuranova

 

Про майбутнє районної лікарні без Смілянського району

 

Тетяна ГАНЖА

Ganza

 

Медик може піти у мери, а мер у медики – ні 

 

Лариса ГРОЗНА

Grozna

 

Про те, що депутати повинні терміново провести сесію

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
З 1 вересня в Україні збільшать мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень

20 липня 2020, 09:33

2020 07 03 zp

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко оприлюднили попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату.


Суспільство
У парку на РПЗ заборонили встановлювати тимчасові споруди

07 серпня 2020, 17:00

2020 08 06 park

Жителі вулиці Рєпіна, яка знаходиться у районі колишнього Радіоприладного заводу, почали масово скаржитись на те, що напроти входу у парк останнім часом почали розміщувати багато нових тимчасових споруд. 


Цікаво
Антон Чехов величав Марію Заньковецьку “королевою” та обіцяв написати п’єсу

07 серпня 2020, 18:25

2020 08 05 cheshov

Марія Костянтинівна на сцені перевтілювалась у згорьованих героїнь так життєво, що театральний глядач забував про перебування у кріслі, доволі бурхливо реагуючи на колізію: часом із співчуттям, часом - зі щирим гнівом. Так діялося з простим людом, так діялося із монаршими особами.


Афіша
У Ротмістрівці стартує районний футбольний турнір

07 серпня 2020, 17:22

2020 08 05 kybok

Всеукраїнське об'єднання "ЧЕРКАЩАНИ" традиційно організовує футбольний турнір за кубок "ЧЕРКАЩАН" серед команд Смілянщини.