Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Сьогодні – Всесвітній день охорони довкілля

2020 06 05 foto

 

5 червня в світі відзначається Всесвітній день охорони довкілля. Це міжнародний день ООН, історія якого починається в Стокгольмі, де 5 червня 1972 року розпочала роботу всесвітня конференція із захисту довкілля.
Офіційно день був затверджений 27-ю сесією Генеральної асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року.
Становлення природоохоронної справи в Україні має довгу історію, але найбільш плідним видалося саме XX століття, коли і була створена більша частина установ, що займаються захистом навколишнього середовища.
Наразі загальна площа природоохоронних територій в Україні становить майже 7% від загальної площі держави, коли у середньому по Європі цей показник коливається між 12-15%. В останні роки відбувається суттєве збільшення природоохоронної зони України, і станом на 1 січня цього року вона нараховує 8512 територій.
На Черкащині площа природоохоронних територій становить лише 3% від загальної площі області, що призводить до негативних наслідків: знищення природних ландшафтів, зменшення кількості представників тваринного і рослинного світів, збільшення антропогенного впливу на довколишнє середовище тощо.

 

2020 06 05 foto1


Серед найбільших і найзначніших природоохоронних територій нашого краю слід відзначити Канівський природний заповідник, який був створений ще у 1923 році і захищає унікальний ландшафт – Канівські гори, а також дендрологічний парк “Софіївка” – претендент на включення до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України.
Великий внесок в охорону природи нашого краю роблять й інші природоохоронні території: Липівський орнітологічній заказник, національній природний парк “Білоозерський”, Нижньосульський природний парк та інші.
Всі вони формують комплекс охорони та захисту природи Черкащини, її біологічного різноманіття та її унікальності серед інших регіонів України та світу.
Всесвітній день охорони довкілля дає можливість кожному з нас взяти на себе відповідальність за турботу про нашу планету і активно сприяти змінам.
За ці роки тисячі людей з різних країн і соціальних секторів взяли участь в спеціальних заходах щодо захисту навколишнього середовища. Від спільного розуміння важливості захисту природи і свідомості кожної окремої людини залежить наше майбутнє та майбутнє прийдешніх поколінь, адже у всіх нас спільний дім – планета Земля.
Черкаський обласний краєзнавчий музей вітає і дякує усім небайдужим, хто за професіональним покликанням або просто своєю активною позицією відстоює для нас краще майбутнє вже сьогодні.

Забродін Олександр, молодший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею.

 

2020 06 05 foto2

 

Фото: Дементьєв Антон, молодший науковий співробітник ЧОКМ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

Дійові особи

Роман Боднар

Bondar

 

Про акцію протесту в Смілі

 

 

Віктор ЗОЛОТОВЕРХИЙ

 zolotoverhiy

Про боротьбу за створення Смілянського району у новому форматі 

Рамазан ТАІБОВ

Taibov

 

 

Про міського голову

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
До бюджету району зібрано 13714,3 тис.грн. власних доходів

12 червня 2020, 09:30

2020 06 12 bydzet

Наразі до місцевого бюджету нашого району мобілізовано 13714,3 тис.грн. власних доходів.


Суспільство
У Смілі знову модно призначати по дві людини на одну посаду

15 липня 2020, 17:30

2020 07 15 portfelДепутати із опозиційної більшості, які не підтримують дії міського голови, дивуються: у міській раді на одну посаду призначають по дві людини


Цікаво
У "Слуги народу" з’явився "темник", як звітувати за рік роботи напередодні місцевих виборів

15 липня 2020, 18:22

2020 07 15 temnuk

Там прописані теми від скандалу з "корабельною сосною" до реакції на висловлювання мера Черкас.


Афіша
11 липня відбудеться фінал першого Кубку між футбольними командами ОТГ Смілянщини

10 липня 2020, 09:25

2020 07 07 futbol

11 липня о 17.00 на футбольному полі села Ротмістрівка відбудеться фінал розіграшу першого Кубку з футболу – 2020 між командами об’єднаних територіальних громад Смілянського району.