Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

У Тернівській ОТГ – конфлікт з реорганізацією шкіл

2020 05 18 konflikt

 

У Тернівській ОТГ – резонансний освітній конфлікт. Оскільки реорганізація шкіл у селах Попівка, Малосмілянка та Сердюківка, які увійшли до тамтешньої обʼєднаної територіальної громади, болюче вдарила по кожній родині, у якій є школярі.
Мова йде про те, аби у цих селах залишити лише початкові класи, а здобуття середньої освіти забезпечити у навчальному закладі Тернівки. Але проти такої реорганізації виступили батьки у трьох селах, які переконані, що школи у їхніх селах дають достойну освіту. І на дітях та їхньому майбутньому не можна економити.
Як пояснює у коментарі журналістам «Тясмину» Інна Ляшенко, директор Сердюківської школи, колективи шкіл самі дбали про розвиток освіти та села шукали меценатів-спонсорів, випускників шкіл, які допомагали утримувати ці навчальні заклади, тож тепер ці школи мають сучасну матеріально-технічну базу і повинні працювати, як це було й дотепер.
Наталя Малько, вчителька Сердюківської школи, яка пропрацювала тут 20 років, каже, що доля дітей і села кинута під ноги чиновників, які не розуміють, що роблять, бо в їхніх очах - цифри і гроші.
«Нас звинувачують у неякісному навчанні наших учнів коли ми маємо випускників, які стали директорами шкіл, ректорами вузів, генералами, письменниками, поетами і просто хорошими людьми. Тож наші учні підтверджують свої знання на всіх рівнях»,– говорить пані Наталя.
За словами Алли Габак, представниці батьківського комітету Попівської школи, у навчальному закладі їхнього села є все необхідне для існування 1-9 класів.
«І якщо стоїть питання економії коштів, то, мені здається, недоцільна економія коштів коли на терезах інтереси й майбутнє учнів цієї школи. Добиратися у школу в інше село, коли у своєму є комплектована школа, свім забезпечена і не в аварійному стані. Більшість попівської громади проголосували проти закриття нашої школи і перетворення її в початкову. Школа повинна існувати», – наголошує пані Алла.
Водночас у Тернівській сільській раді зазначають, що наразі у школах, через демографічну ситуацію у країні, немає по 200 дітей, як це було раніше. Тож це веде до прийняття нової освітньої реформи, коли, відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту», передбачається три типи закладів – початкова школа, гімназія і ліцей. На території Тернівської ОТГ 4 заклади освіти, три з яких мало комплектні та за кількістю класів не відповідають своєму ступеню. Тож вихід один-реорганізувати їх у початкові класи.
«Реорганізація шкіл у Попівці, Сердюківці і Малосмілянці не передбачає їх закриття. Тернівська сільрада намагається, відповідно до законодавства, забезпечити здобуття середньої освіти у межах Тернівської ОТГ. Якщо не проведемо реорганізацію, то через рік втратимо всі заклади освіти. А рішенням про початкові школи сільрада дає можливість зберегти початкові класи у кожному селі і вони будуть існувати до останнього учня у класі», – пояснюють у сільській раді Тернівки.
Також, підсумовують, питання про реорганізацію шкіл буде винесено на сесію Тернівської сільської ради.

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

Максим СОРООЧАН

Sorochan new

 

Про державні свята і національну пам’ять

 

 

Валерія Бандурко

Bandyrko

Про «Агро-Рось», найбільшого виробника сільськогосподарської продукції в Смілянському районі

Зоя Казанжі

KazanIu

 

Про відкриту й нахабну війну за наш мозок 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Сьогодні у Смілі планують провести дві сесії міської ради. НАЖИВО

21 травня 2020, 15:15

2020 05 21 ses

На четвер, 21 травня, о 15.00 заплановано провести третє пленарне засідання 122-ї сесії міської ради. А на 16.00 - позачергову 123-тю сесію.


Економіка
З початку року область сплатила до бюджету 4,3 мільярди

07 травня 2020, 17:30

2020 05 06 podatok

Платники податків Черкащини за чотири місяці цього року сплатили до бюджетів усіх рівнів 4,3 млрд грн податків та платежів, що на 446 млн грн більше, ніж за відповідний період року минулого.


Суспільство
З Російської Федерації екстрадовано підозрюваного у тяжкому злочині

27 травня 2020, 17:31

2020 05 25 zlocunec

Шполянський районний суд 21 травня задовольнив клопотання прокурора про обрання місцевому жителю, який підозрюється у вчиненні тяжкого злочину


Цікаво
Хто буде наступним президентом?

27 травня 2020, 18:34

2020 05 21 NEXT

Всі пам'ятають передвиборчу заяву Зеленського про те, що він йде на один строк.


Афіша
Сьогодні буде вебінар «Опустелювання України: чи можна його зупинити?»

20 травня 2020, 14:24

2020 05 20 vebinar

20 травня о 19.00 можна долучитися до безкоштовного вебінару «Опустелювання України: чи можна його зупинити?».