Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

У Тернівській ОТГ – конфлікт з реорганізацією шкіл

2020 05 18 konflikt

 

У Тернівській ОТГ – резонансний освітній конфлікт. Оскільки реорганізація шкіл у селах Попівка, Малосмілянка та Сердюківка, які увійшли до тамтешньої обʼєднаної територіальної громади, болюче вдарила по кожній родині, у якій є школярі.
Мова йде про те, аби у цих селах залишити лише початкові класи, а здобуття середньої освіти забезпечити у навчальному закладі Тернівки. Але проти такої реорганізації виступили батьки у трьох селах, які переконані, що школи у їхніх селах дають достойну освіту. І на дітях та їхньому майбутньому не можна економити.
Як пояснює у коментарі журналістам «Тясмину» Інна Ляшенко, директор Сердюківської школи, колективи шкіл самі дбали про розвиток освіти та села шукали меценатів-спонсорів, випускників шкіл, які допомагали утримувати ці навчальні заклади, тож тепер ці школи мають сучасну матеріально-технічну базу і повинні працювати, як це було й дотепер.
Наталя Малько, вчителька Сердюківської школи, яка пропрацювала тут 20 років, каже, що доля дітей і села кинута під ноги чиновників, які не розуміють, що роблять, бо в їхніх очах - цифри і гроші.
«Нас звинувачують у неякісному навчанні наших учнів коли ми маємо випускників, які стали директорами шкіл, ректорами вузів, генералами, письменниками, поетами і просто хорошими людьми. Тож наші учні підтверджують свої знання на всіх рівнях»,– говорить пані Наталя.
За словами Алли Габак, представниці батьківського комітету Попівської школи, у навчальному закладі їхнього села є все необхідне для існування 1-9 класів.
«І якщо стоїть питання економії коштів, то, мені здається, недоцільна економія коштів коли на терезах інтереси й майбутнє учнів цієї школи. Добиратися у школу в інше село, коли у своєму є комплектована школа, свім забезпечена і не в аварійному стані. Більшість попівської громади проголосували проти закриття нашої школи і перетворення її в початкову. Школа повинна існувати», – наголошує пані Алла.
Водночас у Тернівській сільській раді зазначають, що наразі у школах, через демографічну ситуацію у країні, немає по 200 дітей, як це було раніше. Тож це веде до прийняття нової освітньої реформи, коли, відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту», передбачається три типи закладів – початкова школа, гімназія і ліцей. На території Тернівської ОТГ 4 заклади освіти, три з яких мало комплектні та за кількістю класів не відповідають своєму ступеню. Тож вихід один-реорганізувати їх у початкові класи.
«Реорганізація шкіл у Попівці, Сердюківці і Малосмілянці не передбачає їх закриття. Тернівська сільрада намагається, відповідно до законодавства, забезпечити здобуття середньої освіти у межах Тернівської ОТГ. Якщо не проведемо реорганізацію, то через рік втратимо всі заклади освіти. А рішенням про початкові школи сільрада дає можливість зберегти початкові класи у кожному селі і вони будуть існувати до останнього учня у класі», – пояснюють у сільській раді Тернівки.
Також, підсумовують, питання про реорганізацію шкіл буде винесено на сесію Тернівської сільської ради.

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

 

Під час морозів треба захистити тварин

Андрій БАЄВ

 

Про мітинги підприємців за свої права

Володимир ДОРОШЕНКО

 

 

Про перші кроки влади у цьому році

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
В Черкаській облдержадміністрації знов кадрові зміни

30 грудня 2020, 09:27

2020 12 30 odaПрезидент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Сергійчука з посади голови Черкаської обласної державної адміністрації


Економіка
З 1 січня скасоване мито на ввезення вина

11 січня 2021, 08:30

2021 01 06 vuno

Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вин. Це передбачають зобов'язання економічної частини Угоди асоціації з Євросоюзом,


Суспільство
У наших лісах порахують диких тварин

15 січня 2021, 17:31

2021 01 12 tvarunu

У лісах області розпочинається облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин.


Цікаво
80-річна черкащанка Антоніна Ткачук потрапила до рейтингу кращих легкоатлетів України 2020 року

15 січня 2021, 18:30

2021 01 11 sport

Федерація легкої атлетики завершила голосування за найкращих в українській легкій атлетиці за підсумками 2020 року. За результатами голосування 80-річна черкащанка Антоніна Ткачук стала найкращою легкоатлеткою у категорії “Мастерс”.


Афіша
Розклад цікавих та актуальних тренінгів для смілянських батьків і дітей у січні

14 січня 2021, 09:30

2021 01 13 aficha

Смілянський центр соціальних служб продовжує організовувати пізнавальні та корисні майстер-класи. У січні зустрічі будуть проходити згідно з умовами карантину, а говоритимуть про таке