Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

04 серпня 2020, 18:27

 

CENTR

 

У Тернівській ОТГ – конфлікт з реорганізацією шкіл

2020 05 18 konflikt

 

У Тернівській ОТГ – резонансний освітній конфлікт. Оскільки реорганізація шкіл у селах Попівка, Малосмілянка та Сердюківка, які увійшли до тамтешньої обʼєднаної територіальної громади, болюче вдарила по кожній родині, у якій є школярі.
Мова йде про те, аби у цих селах залишити лише початкові класи, а здобуття середньої освіти забезпечити у навчальному закладі Тернівки. Але проти такої реорганізації виступили батьки у трьох селах, які переконані, що школи у їхніх селах дають достойну освіту. І на дітях та їхньому майбутньому не можна економити.
Як пояснює у коментарі журналістам «Тясмину» Інна Ляшенко, директор Сердюківської школи, колективи шкіл самі дбали про розвиток освіти та села шукали меценатів-спонсорів, випускників шкіл, які допомагали утримувати ці навчальні заклади, тож тепер ці школи мають сучасну матеріально-технічну базу і повинні працювати, як це було й дотепер.
Наталя Малько, вчителька Сердюківської школи, яка пропрацювала тут 20 років, каже, що доля дітей і села кинута під ноги чиновників, які не розуміють, що роблять, бо в їхніх очах - цифри і гроші.
«Нас звинувачують у неякісному навчанні наших учнів коли ми маємо випускників, які стали директорами шкіл, ректорами вузів, генералами, письменниками, поетами і просто хорошими людьми. Тож наші учні підтверджують свої знання на всіх рівнях»,– говорить пані Наталя.
За словами Алли Габак, представниці батьківського комітету Попівської школи, у навчальному закладі їхнього села є все необхідне для існування 1-9 класів.
«І якщо стоїть питання економії коштів, то, мені здається, недоцільна економія коштів коли на терезах інтереси й майбутнє учнів цієї школи. Добиратися у школу в інше село, коли у своєму є комплектована школа, свім забезпечена і не в аварійному стані. Більшість попівської громади проголосували проти закриття нашої школи і перетворення її в початкову. Школа повинна існувати», – наголошує пані Алла.
Водночас у Тернівській сільській раді зазначають, що наразі у школах, через демографічну ситуацію у країні, немає по 200 дітей, як це було раніше. Тож це веде до прийняття нової освітньої реформи, коли, відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту», передбачається три типи закладів – початкова школа, гімназія і ліцей. На території Тернівської ОТГ 4 заклади освіти, три з яких мало комплектні та за кількістю класів не відповідають своєму ступеню. Тож вихід один-реорганізувати їх у початкові класи.
«Реорганізація шкіл у Попівці, Сердюківці і Малосмілянці не передбачає їх закриття. Тернівська сільрада намагається, відповідно до законодавства, забезпечити здобуття середньої освіти у межах Тернівської ОТГ. Якщо не проведемо реорганізацію, то через рік втратимо всі заклади освіти. А рішенням про початкові школи сільрада дає можливість зберегти початкові класи у кожному селі і вони будуть існувати до останнього учня у класі», – пояснюють у сільській раді Тернівки.
Також, підсумовують, питання про реорганізацію шкіл буде винесено на сесію Тернівської сільської ради.

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Юрій Кредзинський

Kredzunskui

 

Про те, що мітингувати треба всім смілянам 

 

Тетяна ГАНЖА

Ganza

 

 

Про шантаж і погрози

 

 

Володимир ТЕЛЕПНЬОВ

Telepnev

 

Про грабіж і продаж гаража відділу охорони здоров’я

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
З 1 вересня в Україні збільшать мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень

20 липня 2020, 09:33

2020 07 03 zp

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко оприлюднили попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату.


Суспільство
Роман Котляренко став залізничником, як і його близькі родичі

04 серпня 2020, 17:22

2020 08 04 zaliznuchnuk 

Всі близькі родичі смілянина Романа Котляренка працюють на залізниці.


Цікаво
Канібали ГУЛАГу

04 серпня 2020, 18:27

2020 07 27 GYLAG

У травні 1933 року через переповненість концтаборів в районі Томська тисячі ув'язнених висадили на острові Назіно - крихітному і пустельному острові без їжі і інструментів.


Афіша
2 серпня стартує «Тясминська регата»

31 липня 2020, 16:00

2020 07 31 regata

У неділю, 2 серпня, на веслувальній базі "Локомотив" відбудуться традиційні спортивні змагання «Тясминська регата».