- Деталі
-
30 квітня 2020, 11:27

У Смілянському лісгоспі знову гаряча пора – наразі лісівники зайняті висіванням насіння лісових культур.
Як повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, це важливий етап у формуванні якісного посадкового матеріалу, котрий буде використано наступного року і стане у майбутньому високопродуктивним лісом. Нині саме час подбати про це і виконати роботу у стислі терміни. Тож, підготувавши грунт і створивши відповідні умови, у лісових розсадниках і теплицях проводиться висів насіння лісових культур.
«Чимало зусиль було докладено, аби зібрати і зберегти насіння для посіву. Скажімо, перед закладанням на зберігання жолуді піддали попередній підготовці – флотації і підсушці. А наступним важливим та обов’язковим етапом підготовки насіння до посадки була стратифікація – жолуді засипали у спеціально підготовлену траншею та перешарували піском. Частина жолудів зберігалася у спеціальній морозильній камері, яку встановлено у Будянському лісництві», – розповідають лісівники.

Нині у підготовлений субстрат з додаванням комплексних міндобрив пролонгованої дії лісівники закладають жолуді дуба звичайного, а це орієнтовно 135 тисяч посадочних місць для закритої кореневої системи, в тому числі – 110 тисяч складають касети.
Непростий шлях до насінини пройшли шишки сосни звичайної. У Мліївській шишкосушарці було перероблено 3 тонни шишок, із яких отримано 34 кілограми насіння. Процес починався із окремої теплої кімнати, де шишки лежали добу на просушці. Потім їх засипали у барабани і сушили при температурі 55ºС. Дуже важливо було дотримуватися саме цього температурного режиму, оскільки при вищій температурі насіння пересушується, а при недостатній – шишки не розкриються.
Після цього насіння провіяли, очистили від крилатки та іншого сміття і засипали на зберігання у скляні ємності. І ось результат невтомної праці лісівників нарешті дочекався весни і, потрапивши у грунт, проросте гарними, добірними сіянцями.
Загалом у розсадники буде висіяно 24 кілограми насіння сосни звичайної, із якого виростуть 450 тис. штук сіянців, що дадуть початок новому лісу. За рік крихітні деревця у середньому підростуть до 15 сантиметрів і стануть повноцінним посадковим матеріалом.