Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Оздоровили тисячолітнього дуба Максима Залізняка

2020 04 28 dub

 

На хуторі Буда в Чигиринському районі днями лікували тисячолітнього дуба Максима Залізняка. Таку процедуру оздоровлення цей красень - довгожитель проходить традиційно щороку.
Як повідомив «Сміла.ua» Богдан Легоняк, завідуючий філіалом "Холодний Яр" Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", який разом з колегами опікується здоровʼям та щоденними буднями цієї тисячолітньої пам'ятки природи, наразі проведена комплексна обробка дерева проти шкідників, хвороб та інфекцій.
Окрім цього видалено плодові тіла прикореневого гриба, а його місце, дупла дуба, місця пошкоджень оброблено спецзасобами. Також дуб одержав компоненти стимуляторів росту, оскільки він хоч і поважного віку, але досі росте – на молодих гілках зʼявляються нові пагони.
«Раз у два роки під час науково-практичної конференції, присвяченій темі оздоровлення багатовікових дерев, ми вимірюємо висоту дуба Максима Залізняка та окружність його стовбура. Тож остання окружність стовбура становила 9,02 метра, а висота – біля 30 метрів», – зазначає Богдан Васильович і припускає, що зараз тисячолітній дуб сягає в небо вже більше 30 метрів.
«Висоту тисячолітнього дуба важче виміряти, бо ми не можемо дістатися до самої його верхівки. А коли рулетку піднімаємо до неї, то чи точно –важко сказати», – пояснює Богдан Легоняк.
Він каже, що торік восени науковці займалися підживлюванням дуба Максима Залізняка. За порадою фахівців внесли 150 кілограм крейди.
«Оскільки кислотність грунту перевищувала норму, тож ми вирівнювали її
вапнуванням. В кінці літа зробимо аналіз грунту, аби побачити як змінилася ситуація, адже кислотність сильно впливає на стан дерева», – наголошує Богдан Васильович.
Турбуються у філіалі «Холодний Яр» і про те, аби дуб Максима Залізняка не страждав від спраги. До нього качають живильну вологу з копанки в траншеї, які розміщені вище дуба.
«У ту воду періодично додаємо поживні речовини, які радять нам спеціалісти», – каже Богдан Васильович.
Всі ці роботи, за його словами, науковці заповідника проводять за свій рахунок і за рахунок спонсорів. Бо з бюджету ніколи на таке оздоровлення тисячолітньої пам'ятки природи України держава жодного разу не виділяла кошти.
«Шукаємо спонсорів, хоча, чесно кажучи, їх важко знайти. Для того ж, щоб провести комплекс усіх заходів по оздоровленню та підживленню нам необхідно приблизно 60 тисяч гривень у рік», – говорить Богдан Легоняк.
До речі, в адміністрації Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" наразі висловлюють щиру подяку всім, хто допоміг в організації та проведенні цьогорічних весняних робіт біля дуба Максима Залізняка, особливо директорці музейно-етнографічного комплексу "Дикий хутір" Лесі Островській.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Ніна ПЛЯСУНОВА

 

Про заохочувальне преміювання педагогів 

Олег ЧЕРНЕНКО

 

Про нинішню ситуацію на водоканалі 

Наталія ГУБАР

Про психологічне здоров’я населення Сміли під час епідемії коронавірусу

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У новообраній міській раді вже замінили двох депутатів. Оновлений список депутатів: хто є хто?

11 листопада 2020, 09:25

2020 11 11 smrada

Вчора новообрані депутати Смілянської міської ради зібрались на першу сесію і отримали тимчасові посвідчення депутатів.


Економіка
Ціна хліба в Україні подорожчає на 8-10%

17 листопада 2020, 17:24

2020 11 17 xlib

В Україні очікують подорожчання хліба. Подорожчання сировинної основи продукції спонукає постійне зростання цін. З початку року вони вже збільшились на 30-50%.


Суспільство
Чиновник ОДА вимагав хабара і попався у власному кабінеті

30 листопада 2020, 17:29

2020 11 30 xabar

СБУ викрила посадовця обласної державної адміністрації на вимаганні хабара.


Цікаво
Родзинки замість таблеток: подолають анемію, очистять організм, зменшать гіпертонію

30 листопада 2020, 18:25

2020 11 16 tabl

Сухофрукти надзвичайно корисні для нашого організму, оскільки у момент сушіння з них виходить вся вода й залишаються самі лишень вітаміни та корисні речовини.


Афіша
27-28 листопада у Смілі вшанують пам’ять жертв Голодоморів

26 листопада 2020, 09:33

2020 11 25 pamyat

27 та 28 листопада вся Україна й увесь світ вшановуватимуть пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років.